За наддаването на 4 месечно кърмаче

  • 551
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
Имам едно питане - нормално ли е за 4тия месец бебе само на кърма да наддаде само 110 гр?
Роди се 3 500. Първия месц качи 740гр, втория - 1, 390 кг, третия 780 гр, а четвъртия - 110 гр  #Crazy Сега е 6,250кг.
Да допълня, че третата консултация беше 40 дни след втората, а четвъртата - 25 дни след третата, т.е периодите не са на точен месец. И се изпишка непосредствено преди теглене.
Преди седмица бях пуснала тема дали и стига кърмата. Цитирам:
Дъщеря ми от около месец приключва с яденето за нула време - 3-5 минути. Кърмя от двете гърди. Понякога продължава да търси, дори да няма повече. Мокри памперсите нормално и ака средно по 2 пъти. Кърмата ми се е регулирала. Вече не ми се препълват гърдите и няма излишъци. Изяжда до капка всичко. Най-много е сутрин, тъй като не яде през нощта. След обяд е определено по-малко. Нормално ли е?
Още нещо - става раздразниелна, когато намалее струята. Дърпа се и се сърди, макар че изстисквам още. Тогава я местя на другата гърда.
Иначе няма режим. Яде, когато е гладна, на 3 или 4 часа или пък на час и половина - както дойде.
Благодаря предварително за мненията   bouquet

# 1
  • до канала
  • Мнения: 518
ами чесно да ти кажа забелязала съм че много майки от това се оплакват точно около 4-5месец че бебетата наддават малко-дано това да те успокои.Моя син 4-я месец наддаде 50 гр. ама това изобщо не ме притесни защото беше изключително кърмен и си хапваше добре. Grinning

# 2
  • Мнения: 1 117
На тази консултация и моят син  / навърши 4 месеца/ наддаде 600 гр. , при условие че до сега надхвърляше килото , но лекаря ме успокои ,че е нормално. По принцип ми обясни ,че от сега нататък бебчо ще наддава по-малко, не така засилено както в първите месеци.
Доктора какво ви каза на вас.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 715
Каза, че било даже много Shocked Което не пречи да се притеснявам newsm78

# 4
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Напълно е нормално. Кърмените бебта наддават скокообразно. Ние наддадохме 350 гр., а предните месеци по килограм. Все пак стават  по-активни и любознателни, вече има и друг свяг освен циците на мама. Важно е че наддава, а не спада.

# 5
  • Мнения: 3 760
Кърмените бебета наддават скокообразно. Щом пиша и ака достатъчно, значи кърмата му стига.
По повод това, че изяжда всичко до капка и търси дори да няма повече: кърма се образува при самия процес на сукане. между кърменията също се образува, но достъ по малко (при регулирана лактация). Гърдите не са цистерни. Произвеждат мляко "в движение".
П.С. Ти приемаш ли достатъчно течности (преди всичко вода)?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 715
Пия достатъчно вода. Чудя се дали да не започна да се цедя  newsm78

# 7
  • Мнения: 8 242
Тони 4тия месец също наддаде "само" 350 гр., след като за предните 3 месеца беше качил 4 кила  Crazy И аз малко се шашнах, но бързо се успокоих. Наистина е най-важното, че наддава. Изчакай според мен следващата консултация - не се паникьосвай и не предприемай драстични мерки - наистина кърмените бебета не наддават много много по таблиците  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт