Мога ли да ям сусамов тахан докато кърмя?

  • 11 329
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Ами това ми е въпросът. Благодаря предварително за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 178
 newsm74 АЗ ям всеки ден суров сусамов тахан. Бебето ми е на 2 месеца и е само на кърма, не съм забелязала да има проблем за него. Виждам само плюсове от съдържанието на сусама и специално калция , но и не на последно място вкуса, особено смесен с мед.    Grinning

Хапвай си на воля и не се притеснявай!  newsm10

# 2
  • Мнения: 2 309
Ако не се лъжа, сусамът имаше лактогонно действие, тъй че ще да е ок.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 153
и аз четох,че е  много полезен.и си хапвам де
също съм с кърмаче на 2м

# 4
  • Мнения: 663
Да можеш, много е полезен и аз докато кърмех много го харчех, а и след това...

# 5
  • Мнения: 3 760
Сусам е Ок, стига да не е смесен с мед (или поне да не се прекалява с медеца...)

# 6
  • Мнения: 63
Сусам е Ок, стига да не е смесен с мед (или поне да не се прекалява с медеца...)

Какво количество мед може да навреди смесен със сусамения тахан, т.к. аз имам смесен с мед но нещо ми нагарча и тъкмо мислех да добавя още мед като попаднах на тази тема така,че ще се радвам да получа отговор.Знам,че меда е алерген -това ли е причината. А щом е лактогонно средство и аз започвам да го хапвам.

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 00:06 от Pepin

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Аз смесвам 1:1 с мед, като се сетя. Медът не се консумира директно от бебето, тъй че отпадат притесненията за алергия Simple Smile
Таханът е много богат на калций и е препоръчителен много и за жени в менопауза, при които рискът от остеопороза е увеличен (по-точно - сусамът, затова е хубаво таханът да е от суров сусам). Няколко чаени лъжички на ден, мисля, е добре - защото таханът е и доста калоричен Simple Smile

# 8
  • Мнения: 667
Таханът е много богат на калций

...и на желязо. 11мг/100гр.
Не мога да дам мнение за кърмачка. Дали са възможни някакви реакции.
В къщи 1:1 тахан:мед го ползваме вместо шоколад. Добър здравословен заместител. Съпругата ми продължава да кърми. Не сме видели някакви реакции. Но и синът ни вече поотрасна.

# 9
  • Мнения: 4 915
Може.
Аз смесвам тахан и мед 3:1.
Медът не преминава в кърмата, тъй че страшно няма.
Както писаха, богат е на калций и желязо, много е полезен. И вкусен.  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 695
Какво представлява този сусамен тахан и къде може да се намери? Аз си купих суров сусам и не знам има ли смисъл да търся тахан или само сусам е ОК.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Сусаменият тахан е смлян сусам Simple Smile По по-големите супермаркети и по диетичните магазини го има. И суров сусам е ОК, само дъвчи го добре, иначе се наблюдава ефекта "Маймун влязъл - маймун излязъл" Mr. Green

# 12
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Идеален е за кърмачки защото съдържа много калций

# 13
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз пък четох, че сусамът е силен алерген  newsm78.

# 14
  • Мнения: 4 915
Но не преминава в кърмата. А и не храниш бебето с него.

Общи условия

Активация на акаунт