как се спи с тумбалак

  • 2 551
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте момичета! Отскоро започна да ми личи тумбата и искам да попитам коя поза за сън е най- добре за бебчо   babyuu! Аз преди обожавах да наням по корем сега не мога от страх да не му навредя.. има ли такова нещо? Вие как наняте? Аз спя поняког астранично и съм чувала че било по- хубаво да се наня наляво? защо? newsm78

# 1
  • Мнения: 413
По корем и да искаш няма да можеш... Mr. Green
Аз спях само настрани, по гръб ми тежеше корема.А за спането на ляво съм чувала че не се притискат някакви кръвоносни съдове и за бебето е по добре, ама как е точно не знам.Ама и аз едно обяснение дадох... ooooh!

Лека бременност! Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
По корем и да искаш няма да можеш... Mr. Green
Аз спях само настрани, по гръб ми тежеше корема.А за спането на ляво съм чувала че не се притискат някакви кръвоносни съдове и за бебето е по добре, ама как е точно не знам.Ама и аз едно обяснение дадох... ooooh!

Лека бременност! Peace

Така е  Peace Спомага за по-доброто хранене на бебето.

# 3
  • Мнения: 766
Трудно се спи  Mr. Green
за сега можеш да спиш както ти е удобно  Peace
Аз също преди спях по корем и сега даже по навик си се извъртам на сън, за това си подпирам тумбака с възглавница и не мога да легна на него.
Иначе е препоръчително наистина да спиш на лявата си страна - по-добре е и за бебо и за теб Peace
Леко бременеене  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Само на страни спях, по гръб не ми беше удобно.
А за спане по корем  Naughty не съм си го помисляла.

# 5
  • Мнения: 11 003
Спи както ти е най-удобно. Peace
На мен любимата ми поза винаги е била наляво. А по гръб наистина не е удобно и освен че много тежи на кръста и е възможно да ти прилошее от притискането на нерви и органи - това ми го казаха в болницата, когато ми прилоша докато лежах по гръб за запис на тоновете.

# 6
  • Мнения: 1 251
Ами според мен няма рецепта-както се наместиш, настрани-ляво или дясно, все ще се завъртиш през ноща. И по гръб доста време спях-до към края на шестия месец все още ми беше удобно. Ти си в началото още и си спи както се чувстваш добре, че после няма намиране на удобна поза-то не са възглавници под краката, между краката, под корема и т.н. Joy

# 7
  • Мнения: 620
Трудно Simple Smile
Виж, за сега можеш да спиш както ти е удобно, а с времето тялото ти само ще покаже, в неправилните пози просто няма да можеш да спиш, все нещо ще те боли или притиска. Ако има някаква опасност за бебето или за теб от позата ти, със сигурност ще усещаш дискомфорт.
На страни му е цаката. На лявата страна - както са казали момичетата преди мен, плюс съм чувала, че спомагало за обръщането на бебето на правилната страна за раждането.

# 8
  • Мнения: 1 064
Аз спях както ми е удобно Peace В интерес на истината в повечето на случаи на лявата страна...В последните 2-3 месеца спях на една страна с възглавница между краката - много ми беше удобно...
Леко бременеене! Hug

# 9
  • Мнения: 35
Мен доки ме караше да спя наляво защото така имало по добо кръвоснабдяване.По корем ще спиш когато родиш smile3532

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
След 4-тия месец не се лежи по гръб, защото тежестта на бебето притиска кръвоснабдяващите го кръвоносни съдове. Подтиска се снабдявянето с кислород и хранителни вещества до бебето. Опитай се да спиш на една страна, за предпочитане лявата, подпряна с възглавнички.

# 11
  • Мнения: 2 617
Мисията невъзможна  Laughing Mr. Green
при мен е истинско мъчение от много време. По корем абсолютно невъзможно, по гръб ми става лошо, преди само на дясната страна, защото иначе притисках сърцето и не можех да дишам, сега само на ляво с възглавница между краката, но пък ме заболяват бедрата и трябва да се обръщам за малко на дясно... изобщо.... много е интересно  Mr. Green да не кажа, че понякога имам чувството, че ще откача  Crazy
Следвай тялото си и какво иска, само това е начинът  Peace

# 12
  • Мнения: 3 634
Знам, че трябва да се спи наляво, но ми е по-удобно на дясната страна. Можеш да си вземеш 1 много мека (пухена) възглавница и да си помагаш с нея. Аз я слагам зад кръста, под корема, катеря се по нея....доста ми помага.  Flutter

# 13
  • Мнения: 957
На дясната страна се притиска черният дроб, по гръб не е препоръчително, защото се притискат кръвоносни съдове и намалява притокът на кислород към бебето, по корем пък съвсем забрави. Най-добре е на лявата страна, но тъй като ще се схванеш ако по цяла вечер спиш на дясно, затова редувай ляво и дясно. Една възглавница отпред, една отзад и една между краката помагат много. Мен ме боляха много хълбоците и си подложих едно меко юрганче под чаршафа. Сега почти нямам проблеми. Добър вариант е също ако имате диван в къщи да спиш на него като подпираш гърба на облегалката. Аз го намирам много удобно, тъй като не ми се налага да си намествам възглавницата на гърба по няколко пъти на вечер и да балансирам да не се търкулна по гръб или да натисна корема.

# 14
  • Мнения: 1 426
Ха-ха-ха! Ти още не си видяла какво е тумбалак! Спи си сега, както можеш (ако изобщо можеш в тия жеги!), че после има да си го наместваш  Laughing
По корем няма да можеш, и да искаш, по гръб - също, дано да ти е удобно на една страна.

Общи условия

Активация на акаунт