чуждите ембриони

  • 769
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
здравейте, въпросът ми е малко странен. Опитвам се да проверя каква е практиката в Б-я относно продажбата и даряването на чужди ембриони. Например останали от ин-витро процедура и родителите искат да ги дарят на бездетни семейства. По света това е масова практика, има банки, агенции и т.н., но у нас май не се прави. Поне такова е мнението на директори на клиники у нас. Искаше ми се да науча и вашето мнение. По някога майките в този форум знаят повече от лекарите  Confused
благодаря ви,
поздрави

# 1
  • Мнения: 11 607
Интересен въпрос...не се бях замислила върху това...Дано се намерят отговори на въпросите ти.

# 2
  • Мнения: 1 612
Доколкото знам ембриони не се даряват, но може и да греша.
Даряват се яйцеклетки и сперма.
Пусни темата в "Проблемно забременяване и рискова бременност".

# 3
  • Мнения: 151
Лилиян, по света масово се даряват, а понякога и продават ембриони на двойки, в които и двамата родители имат проблем. Тъй като законът в Б-я не е категоричен, клиниките макар и да са го правили, си мълчат. Събрала съм няколко мнения, но ми се щеше да чуя още. Сигурно си права, че не е тук мястото на Темата. Ако модераторите я видят, нека я преместят в "Проблемно забременяване". Аз не знам как.
Ако се чудите защо се интересувам от тези неща, ще ви кажа, че пиша нещо по въпроса. Искам да направя публични проблеми, за които още никой не говори. По принцип се занимавам с писане.

Поздрави,
Л

# 4
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз лично не бих дарила...Някакси ми е странно примерно аз да износя 2-3 бебчета в корема си, те да носят нашите гени и които са ми в повече - да ги дам на някой...Ами като се родят и са кръвни двойници на децата ми - как ще се чувствам?! Все едно давам за осиновяване излишните ми деца....
Не знам, тежка тема е това...

# 5
  • Мнения: 565
Доколкото ми е известно тук дори не е уреден законово въпросът с донорските яйцеклетки. И да се прави някъде хората мълчат от двете страни съвсем основателно. Успех все пак със събирането на информация.  bouquet

# 6
  • Мнения: 151
Благодаря ви момичета от все сърце за помоща и пожеланията.
Днес най-сетне специалист от една от най-реномираните клиники в страната ми разказа пълни подробности за практиката в Б-я. Иска ми се час по-скоро да споделя с всички ви онова, което научих. Потресена съм. Аз по принцип пиша книги и статии. До няколко месеца ще се опитам да пусна цялата събрана от мен информация. Ако някой се интересува, това е моя сайт:

http://ludmilafilipova.com/

Ако някой има какво да сподели по темата с ембрионите, ще бъда полезно. Това е важна тема за бъдещето на човечеството, така се оказва.

Вилиан,  точно защото не е уреден въпросът законово, както за яйцеклетки, така и за ембриони се прави всичко. Днес ми обясниха, че няма ли закон, значи не е забранено  Shocked
Поздрави,
Л

# 7
  • Мнения: 565
Леси, точно това имах предвид. Но сега предстои приемането в НС на закона за трансплатации, с който се очаква, че досегашните законови препяствия ще бъдат преодолени. Шумът около тези проблеми, обаче никога не е излишен. Успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 151
за съжаление яйцеклетките и ембрионите не са предмет и на този закон.  Т.е. описано е, че той не касае тези проблеми

Общи условия

Активация на акаунт