за кръщането отново!

  • 536
  • 6
  •   1
Отговори
Мили, мами!Скоро и на нас ни предстои кръщане,и искам да помолия тези които вече са преживяли този хубав празник да ми разкажат малко по -подробно за самото кръщане.За обичаите,ритуала,какво трябва да се носи, в общи линии всичко!.много ще съм ви благодарна на всички ако споделите със мен.Благодаря ви предварително!                                                                                               п.с.ИСКАМ ДА ПОПИТАМ, ДАЛИ ИМА ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ВЪЗРАСТ  НА КОЯТО ,ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ КРЪЩАНЕТО!!!!!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Във всички храмове  си имат списъци,които ще ви дадат,но в общи линии се носи здравец,мед,питка,нещо сладко,кърпи и бели чорапи за детето това ни искаха на нас.Не съм чувала да има определена възраст!

# 2
  • Мнения: 4 053
определена възраст няма,
като начало трябва да се спрете на храм,в който ще се кръсти детето,
там ви дават списък на нещата,които трябват,и въобще всичко,
на всякъде е различно

# 3
  • SOFIA
  • Мнения: 157
Здравей! На нас също ни предстои кръщане.Смятам да го направиме това лято , защото съм чувала че е хубаво детето да се кръсти до първата си годинка ,а дъщеря ми  сега е на 7,5 м.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз съм чувала, че ДО година е хубаво да се кръсти детото, но ние кръстихме дребното на година и 4 дена.
Изберете си храм и питайте на място каквото ви интересува. Hug

# 5
  • Мнения: 398
Не е задължително детето да е кръстено до една година.Моите още не са кръстени.Смятам да го направя , като поотраснат.Може би като станат на 5-6годинки,мисля,че ще е по добре и за тях и за нас.А и ми се иска да го запомнят ритуала/ и въобще да им е интересно,че да стоят кротки,защото на този етап са като с перки на дупетата си Joy/

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз съм чувала , че е хубаво до годинка да се кръстят , но ние кръщенето  го направих ме на 1г.и 4м.В църквата си казват изисквания , такси и е най-добре да се пита на място!
На нас ни искаха  сапун , червено вино,китка-букетче със здравец (с нея ръси отчето ), кърпа за попа, питка , мед и сладки (бонбони)ни казаха да си носим за почерпка след ритуала!Дрешки за обличане на детето и кърпа(да го поеме кръстника след кръщенето)- трябва да са нови (изпрани , но нови -символизират новата вяра с която се "облича"   детето) и по принцип ги носи кръстника, но както се разберете!

Общи условия

Активация на акаунт