Въпроси около гледането на новороденото

  • 2 513
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Скоро и моето бебче ще се появи на бял свят и вече кръстосахме шпаги с майка ми кое е редно и кое не. Добре, че го има форума, та успях да я убедя набързо, че бебето няма нужда от възглавница. Сега обаче трябва да воювам с нея за това колко често се сменяли памперсите.  Аз в края на краищата ще си ги сменям както аз реша, но ми е неприятен тона " Бе, ти ще си правиш каквото искаш, но не е правилно така, хората не правят така".
Значи, аз твърдя, че памперси се сменят на всяко хранене, просто , защото бебето пишка на всяко хранене. Майка ми обаче ми се обяснява, че памперс се сменял, чак като се напълни ooooh! #Crazy максимум 5 памперса на 24 часа!!! Това ми звучи повече от абсурдно, и много близко до пенсионерския манталитет да се пести от всичко, но все пак ми се иска да си "сверя часовника" с вас.  Не бих си оставила бебето напишкано и омазано, само защото искам да си спестя няколко памперса. Вие по колко памперса изразходвахте в началото?

Втората простотия на майка ми- имало специални гащи за памперси Shocked Shocked Shocked. Такова чудо не съм виждала или чувала. Има доколкото знам гащи за пелени , ама за памперси- просто няма смисъл! Аз нямам намерение да пера пелени докато се побъркам, затова само памперси. Майка ми се е засилила сега да ми купува гащи за памперси и не мога да я разубедя.
Вие за такова нещо чували ли сте? 

# 1
  • Мнения: 102
Виж може и аз да съм с манталитет ма пенсионер,но памперс не съм сменяла след всяко хранене.Бебето се преобува след хранене,ако е с пелени,защото са мокри,но с памперс  е излишно.Това е ме мнение.А иначе за такива гащи сега чувам.

# 2
  • Мнения: 1 273
Малей. Поведението на майка ти, няма да коментирам, защото ти е майка. Но все пак е хубаво от сега да се разберете, че не желаеш да ти се меси, защото нататък ще стане страшно.
По въпросите:
Сменях памперсите на Боби, след всяко хранене, защото новородените (и не само) си вършат голямата работата когато ядат. Много внимателно го правих, за да не повърне. Нощно време го сменях ако  има смисъл .С течение на времето разредих смяната, защото той по рядко акаше. Горе долу, като смятам в началото съм харчила по 10-12 памперса, а може и повече  newsm78 Сега вече сме по 5-6 на ден.  Peace
Чувала съм за тези гащи дето се слагат върху памперса, че съм и виждала. Значи те са хубави от една страна, защото са специални за луксация, но според мен са излишни. Един вид -- повиваш бебето, както едно време Peace

# 3
  • Мнения: 4 784
Остави я да си говори каквото си иска, а ти си прави каквото сметнеш за добре. И моята се опитваше да вкарва реплики и предложения, но овладях ситуацията. Аз сменям памперс преди всяко хранене и винаги, когато бебо е наакан. Сега даже по-често сменям, понеже пие доста водичка, заради жегите и съответно памперса се пълни по-често. Също така и за да не се спарва в тия жеги, за да не се получи и подсичане.  Гащи за памперс не съм използвала, не съм ги и виждала, ама то в тя жеги остава и гащи да му сложа. Държа го само по памперс и боди или по памперс и потниче.
Виж за възглавницата, използвах, но много мъничка, повдигах и леглото с книги и какво ли още не, понеже бебо е с рефлукс и страшно много повръщаше.

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Сменях памперса на всяко хранене - не, че има смисъл ако дупето е сухо, но за всеки случай, а и той като новородено акаше по 4-5 пъти. Сменяй си памперса колкото пъти искаш, то си е твоя работа.
За такива гащи и аз за пръв път чувам, но може и да има знам ли  newsm78

# 5
  • Мнения: 674
 Аз сменявах отначало памперсите ПРЕДИ всяко ядене, понеже много повръщаше и не можеше след ядене! Иначе акаше доста често, така че щом се наака - ПАК и ПАК! Mr. Green Twisted Evil Mr. Green
 Ако става въпрос за същите гащи, които съм виждала - представляват дебели, найлонови, с копчета отдолу Гащи, отвратителни, каквито са ни слагали, когато не е имало памперси. Сега са абсолютно излишни и със сигурност неудобни за бебето!
 Възглавница не се слага. Може леко да се повдигне матрачето. Аз слагах сгъната пелена под главичката, пак защото бебо повръщаше и не ми се перяха чаршафи всеки ден!
 Гледай да накараш майка ти да не ти дава много акъл, понеже само ще те обърква и напряга, вместо да помага! Знам от личен опит! ooooh!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Ох, все едно слушам свекърва ми. За възглавницата още не се е отказала. А за тези гащи, беше купила без да ме пита и я накарах да ги върне, даже не ги видях. За смяната на пампите - аз през деня сменям преди всяко хранене. Винаги са напишани, акаме 1-2-3 пъти на ден и то между храненията, тъй че това не влияе. Само нощно време понякога пропускам да сменя, защото забелязах, че по-малко пиша. Това за сменяне когато се напълни първо е излишно, бебето няма да се чувства добре, и второ, в това горещо време кожата му се спарва и през сухия памперс, представи си какво става с мокрия  Shocked

При мен най-големият проблем първите дни се оказа обличането - бебето все беше голо и щеше да изстине, при 27-28 градуса в стаята  ooooh! Слава Богу на втория ден дойде педиатърката и ме спаси.

Иначе моето бебе спи върху нагъната пелена, а матракът е наклонен заради рефлукса. Но това не е възглавница.

# 7
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Сменяй на всяко хранене в началото, а като стане на 3-4 месеца вече ще можеш да преценяваш дали има нужда. Моят син сега в жегите понякога пълни памперса за половин час и се налага да го сменя много преди да е дошло времето за хранене. В други случаи изобщо не го е напълнил и мога да отложа, но пак рядко го правя, най-често като сме навън. Съветвам те обаче винаги, когато има ако да го сменяш, за да си нямаш после грижи с подсечено дупе - това е неприятно, особено при новородено.
Гащите за памперс знам, че са с дупки за крачетата по-отпред, за да има място за памперса на дупето, когато се напълни. Ползват се, когато няма боди.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Ако ще ползваш бодита няма смисъл от гащи, а иначе съм виждала гащи за памперс - просто са по-големи, за да не му е некомфортно на детето.
Памперс не съм сменяла след всяко ядене, но ти ще си влезеш сама в ритъм и ще разбереш кога е нужно да се сменя и кога не.

# 9
  • Мнения: 2 821
Незнам какво се има предвид под гащи за памперс. Декоративни гащи, ако бебето е момиченце и е облечено с рокличка ли? Или ортопедични гащи, които държат крачетата разкрачени и предотвратяват луксации? Нуждата от последните определя педиатър. Иначе има модели декоративни гащички, които са по-широки на дупето, за да има място за памперса, да не пристягат.
Сменям памперса на 2 хранения ако е само напишкан и винаги когато е наакан, т.е не оставям бебето наакано само защото преди половин час съм сменила поредния памп.
Възглавница не е необходима наистина, достатъчно е да е повдигнат леко матрака.

# 10
  • Мнения: 957

При мен най-големият проблем първите дни се оказа обличането - бебето все беше голо и щеше да изстине, при 27-28 градуса в стаята  ooooh!

Оооо, това въобще не смея да си го помислям!  Вече ми беше намекнато, че бодита с къс ръкав не ми трябвали...  #Crazyа бебето ще се роди в началото на август.
Като знам аз как съм навличана и къпана с много гореща вода!!! Просто ще се наложи един инструктаж в началото, че аз се грижа за бебето, а тя за жилището, но няма как, ще има и пререкания.

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 726
Сменяй на всяко хранене в началото, а като стане на 3-4 месеца вече ще можеш да преценяваш дали има нужда. Гащите за памперс знам, че са с дупки за крачетата по-отпред, за да има място за памперса на дупето, когато се напълни. Ползват се, когато няма боди.
подкрепям
аз сменях памперсите преди хранене (иначе повръщаха) и когато са наакани...а новородените често го првят. С времето количеството памперси се регулира. А гащи съм ползвала за батко- зимно бебе и нямаше бодита или поне не бяха разпространени.

# 12
  • Мнения: 1 733
Памоерси и досега сменям на всяко хранене, а понякога и между храненията. Средно дневно между 7 и 10 памперса използвам и не мисля да пестя. Гащи за памперс не ти трябват - много по-удобно е бодито. Водата, с която се къпе детето трябва да 36 градуса. Бодита с къс ръкав и такива тип потник ще ти трябват, защото не може да го навличаш в жегата. Ръцете и краката на бебето ще са почесто студено, защото термурегулацията на тялото му още не е добре развита, така че не позволявай майка ти да ти казва - "Студени са му ръцете, значи му е студено и трябва да го облечем". Проверявай му с устни нослето - трябва да е леко хладно (ако е студено, на детето му е студено, ако е топло - на детето му е топло). Успех и здраво бебче ти желая Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 362
Сменяла съм памперс на всяко хранене.
Гащи съм обувала само за красота,един или два пъти,когато е била с роклички,но са напълно излишни,според мен.Ако говорим за тези гащи,най-обикновени,памучни и по магазините ги знаят "гащички за памперс".Иначе само с боди си я държах.
(то не му стига този найлон дето му спарва дупето,ами и гащи отгоре Naughty )

# 14
  • Мнения: 1 925
Сменям памперса около 30 мин. след като сме се нахранили, за да не повърне, само през нощта не и го сменям - слагам го в 12 и после сменям към 9ч., но тя и не ака през нощта  Rolling Eyes
Не мисля, че има смисъл от гащи за памперси. 
Peace

Общи условия

Активация на акаунт