как да се откажем от нощното хранене

  • 3 248
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 396
ние сме на месец и 20 дена и докторката поръча да не се кърмим през ноща.а бебка се буди и си търси.ние сме на кърма и не признаваме нито биба нито дори шишето с вода за да и дам малко се принудих да ползвам лъжичка но пак плюе.само носене ни укротява и то за около половин час.какво да направя?другия проблем ни е че сме постоянно на ръце дори и да заспи аки я оставя в креватчето се буди с такива писъци че чак хълца.не мога да отида в тоалетната буквално да не говоря за душ .ям с нея спя с нея и така.....четох че е опасно бебе под 6 месеца да плаче повече от 5 минути и изпадам в ужас като се разплаче и не я укротя веднага.тя се задавя почервенява и посинява а аз капвам.дори в количката  не се получава.аз ли такъв късмет извадих с бебче или сбърках някъде .много ви моля помогнете със съвет

# 1
  • Мнения: 1 273
Честито ви бебче, да ви е живо и здраво  bouquet

Моята гледна точка по въпроса е, да не махаш нощно време храненето. Представи си, че си много гладна ти , как ще спиш? Бебетата много бързо обработват млякото и затова ядът толкоз начесто, не виждам какъв е смисълът да държиш мъничето гладно. Така ще мъчиш и него и себе си. Щом не ще вода не и давай. В кърмата 80% е вода, просто няма смисъл от допълнителни течности (да си призная аз давам от самото начало вода).
Виж за плачът, има и такива моменти. Особено при такива малки бебенца. Може да я мъчат колики, може и да и е горещо. Не знам каде си чела това за шесте минути, но има такива бебета дето ревът с часове. Sad  Ако имате как и купи шезлонг, много бебенца се успокояват в шезлонг и по лесно спят там. Peace Или в столче за кола.
Не се притеснявай и отчайвай, в началото е трудно, но после всичко се нормализира.  Гледай бебето да му е добре, то си показва , кога какво иска.

# 2
  • Мнения: 4 396
коликите ни почти отшумяха,слагах я в кошхица от тези дето са в окмплект с количката .шезлонгът по тазличен ли е? ако това ще донесе мир в къщи веднага пращам тати в магазина,но в кошницата даже може да се люля и пак не помогна.докторката казва чебебка се глези и да я оставя да се дере че после по лошо става вярхо ли е?

# 3
  • Мнения: 1 183
Не му спирай нощното хранене,след известно време то само бебето ще си свикне да спинка по-дълго и ще папка чак на сутринта.Недей да го мъчиш,няма смисъл с водата , така лесно не можеш да го залъжеш.Това е много грешно да го оставяш да реве и да се къса,толкова малко бебенце не може да се разглези  Peace

# 4
  • Мнения: 1 924
Явно педиатърката ти , за съжаление , е от онези незапознати с кърменето " лекари", които смятат, че през нощта стомахчето на бебето трябвало  да почива.
Това не е вярно!
Води се по бебето!Казваш, че плаче-нахрани го, изобщо не го дръж гладно и плачещо.
Още повече, че то е още малко и наистина му е нужно по-често кърмене, след някой друг месец най-верочтно то самичко ще започне да си спи по цяла нощ, но дотогава го кърми при всяко събуждане!( Да не говорим , че тази голяма нощна пауза сега ще изиграе лоша шега на лактацията ти.)
А за другото ккво да ти кажа..моят син е същият.Отказа легълцето още в края на първата си седмица.Оттогава спи при нас в голямото легло,а през деня почти постоянно го нося-
според мен бебетата поначало имат нужда от близък контакт с мама;иначе се чувстват самички и изоставени(то няма как да знае, че ти си в съседната стая ,например).При някои бебенца явно
нуждата от близост е още по-обострена,както е при теб и мен Grinning
Аз си го държа при мен почти постоянно,снабдих се със слинг и подходящо кенгуру .
Установих,че веднъж дълбоко заспал в ръцете ми,ако го пренеса в количката , невинаги се събужда и използвам "бонуса",за да се изкъпя например ,или да свърша някоя работа.


.докторката казва чебебка се глези и да я оставя да се дере че после по лошо става вярхо ли е?


Честно казано,поставям лекарката ти в черния си списък ooooh!

# 5
  • Мнения: 990
Моите деца никога не са имали нощно хранене. Родиха се 2 степен на недоносеност и трябваше да останем около месец в неонатологията. При тях ме пущаха само в часовете за хранене , като последното хранене беше в 12 през ноща , а първото за деня в 6 сутрин. Така си бяха свикнали от самото начало и когато се прибрахме в къщи даже и не се будиха през ноща.

# 6
  • Мнения: 3 500
Бебето само ще се откаже от нощното хранене, когато му дойде времето и е готово. При всяко дете това време е различно.

# 7
  • Мнения: 1 098
Знам, че нощното хранене е много важно за кърмачето, както и за лактацията на майката Peace

# 8
  • Мнения: 4 396
а може ли кенгуро за толкова малко бебе

# 9
  • Мнения: 27 524
Педиатърката ти е дала изключително неправилен и лош съвет. Бебето е гладно, сега интензивно расте и е напълно погрешна практика да го държиш гладно (само при мисълта за това не ти ли дожалява?  Cry). Кърми го, гушкай си го. За плача не се притеснявай - не е опасно да плаче, но не я оставяй безпричинно да го прави, явно нещо я мъчи - колики, глад, студ, жега, памперс...
За през деня мога да те посъветвам да си купиш слинг или подходящо кенгуру за възраст от 1-вия ден и да носиш бебето отпред с теб, хем ще са ти свободни ръцете, хем то ще те усеща и ще е спокойно. Аз така разнасях сина си с мен и в тоалетната и откарахме 10 месеца така  Grinning

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моя син още яде нощем и то в големи количества. Много е тежко, но нищо не мога да направя. Ако бебето ти се 'дере', просто го нахрани. Какво да се прави, няма да го мъчиш, я?

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Наскоро имаше същата тема.
Много е мъничко бебето ти , за да спирате нощните хранения. То само ще се откаже като му дойде времето. А да правиш опити с вода е напълно безмислено и безполезно. Я си представи, че като си гладна на теб някой ти бута вода?! Ще те нахрани ли?
Не слушай педиатърката си  Peace

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми е на 16месеца и още го кърмя нощем - иначе посинява от рев.

# 13
  • Мнения: 17 407
Много е просто- не се отказвайте от нощното хранене WinkТъпото е, че още от родилното се пънат да ги отказват и бебетата се скъсват от рев. ТЯ и нашата педиатърка ми даваше такива съвети с първото дете, ма сега е на друг акъл вече Mr. Green

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Синът ми е на 16месеца и още го кърмя нощем - иначе посинява от рев.

И ние сме така. Ще се откаже само когато вече няма нужда. Друг е въпросът, че при нас по- скоро се успокоява като го мъчат зъбките, не че суче кой знае какво.
А за толкова малко бебе е абсурд да му се спира нощното хранене. Аз бих си сменила лекарката.

Общи условия

Активация на акаунт