Как мислите, ще се получи ли тая манджа?

  • 850
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Значи, много е топло и не ми се стои дълго над печката, а пък и от дечурлигата не остава много време.
Та мисълта ми е такава. Имам свинско и гъбки и съм решила да ги направя така:
В гювечета да наредя на редове свинското на хапки, кромид, гъби, чушки, патладжани и домати от паприкаш.
Ако не запържвам, а сложа всичко сурово, ще стане ли?
Имам и малко топено пушено сиренце, да наредя ли кръгчета от него отгоре, да не се развали вкуса?
И какви подправки ще вървят, освен сол и черен пипер?

Малко лаишки въпроси, ама чакам да ме посъветвате!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 713
Става, да. Но доматите и топеното сирене ги сложи на края. На свинско, а и на доматките върви розмарин.
Всъщност това, което не е сурово го сложи на края. Понеже не разбрах чушките и патладжана дали са от паприкаш.

# 2
  • Мнения: 319
Точно снощи правих подобна манджа, защото не ми се висеше на котлона в тези жеги. Значи аз направих следното:

Свинското нарязах на хапки и го сложих в намаслена йенска тенджера, отгоре нарязах гъби и стар кромид на полумесеци една голяма глава. Долях 1 шише домати, 2 супени лъжици доматено пюре, подправки и го затворих. После във фурната за 1,5 часа стана невероятно вкусно.
Успех!

# 3
  • Мнения: 4 546
ще стане, ама трябва много време да го правиш. слагаш гювечетата в студена фурна и ги забравяш за 2 -2 и половина часа. мисля, че само сиренето можеш да оставиш за накрая.  Peace
също можеш да използваш голям гювеч или йенска тенджера  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Благодаря ви за бързите отговори!   bouquet Hug

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Става, да. Но доматите и топеното сирене ги сложи на края. На свинско, а и на доматките върви розмарин.
Всъщност това, което не е сурово го сложи на края. Понеже не разбрах чушките и патладжана дали са от паприкаш.
Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че ще стане. И със сирене, и с кашкавал, и с топено сирене. И всякакви подпарвки, които са ви по вкуса. И на дъното - бульо, вода или бира.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Стана, стана, вкъщи си облизаха пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт