За проблемната кожа и черните точки

  • 2 712
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Мили мами имам един проблем,който предполагам,че го имат и други - проблемната кожа.Или по-скоро черните точки.Имам ужасно много точно в т-зоната.Брадичката и областта,над устните,носа и около него и между веждите,като най-много са на носа.Попринцип съм ходила на козметик,но ефект нямаше.Ще споделите ли вие как се справяте с този неприятен козметичен дефект.  bouquet

# 1
  • Мнения: X
В търсачката излизат страшно много теми. Ако не знаеш как се работи с нея, пиши на лични да помагам Peace

# 2
  • Мнения: 3 794
Аз използвам новият гел за лице на Garnier, който е против черни точки. Всяка вечер си ексфолирам лицето с него,след което използвам тоалетно мляко, лосион за почистване и крем за лице за смесен тип кожа отново на Garnier.Също така имам крем на Avene, с който си мажа само проблемните зони. Крема е 30 мл и струва 20лв. Изглежда скъп, но е много добър. Веднъж седмично си правя пилинг маска.Много се грижа да кожата си, но в тази жега и прахоляк всичко се замърсява адски бързо. Мисля след като свърша млякото и лосиона на Garnier да си купя същите на Avenе - мисля, че са по-качествени. Надявам се да съм била полезна. Усех в борбата с чернит точки  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 830
Мия задължително лицето си и сутрин, и вечер. Използвам тоник за суха кожа и нежна четка за лице. По принцип замърсяването води до черни точки. Как и кога си миеш лицето?

# 4
  • Мнения: 3 794
Хихи, и аз си го мия сутрин де. И пак го мажа с тоалетно мляко,тоник и крем и после малко фон дьо тен. Леле,няма край. Така всеки ден  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 782
Мия задължително лицето си и сутрин, и вечер. Използвам тоник за суха кожа и нежна четка за лице. По принцип замърсяването води до черни точки. Как и кога си миеш лицето?
Не съм съвсем съгласна,че замърсяването води до появата на черни точки. Аз водя такава хигиена относно лицето си,че едва ли има хора,които правят всичко това на куп - сутрин и вечер си мия лицето с гел, след това го почиствам с лосион за лице, ексфолирам го два пъти в седмицата,правя си маски, стоя на парна баня почти всяка седмица и на всичкото отгоре си купих и машинка,която почиства в дълбочина. Е точките все още стоят, дори сега лятото са още повече.
Ще следя темата с интерес.

# 6
  • Мнения: 3 830
Мия задължително лицето си и сутрин, и вечер. Използвам тоник за суха кожа и нежна четка за лице. По принцип замърсяването води до черни точки. Как и кога си миеш лицето?
Не съм съвсем съгласна,че замърсяването води до появата на черни точки. Аз водя такава хигиена относно лицето си,че едва ли има хора,които правят всичко това на куп - сутрин и вечер си мия лицето с гел, след това го почиствам с лосион за лице, ексфолирам го два пъти в седмицата,правя си маски, стоя на парна баня почти всяка седмица и на всичкото отгоре си купих и машинка,която почиства в дълбочина. Е точките все още стоят, дори сега лятото са още повече.
Ще следя темата с интерес.

Написах, каквото ми каза дерматоложката на майка!
 След като лекарка го е казала, едва ли си го е изсмукала от пръстите.
А и козметичката ми го каза същото- порите се запушват с мръсотия.
Откакто брат ми започна да си мие лицето по-често, вече няма толкова черни точки!

Ако си имала преди черни точки и не си полагала толкова грижи за лицето си е нормално сега все още да ти стоят!

# 7
  • Мнения: 3 782

Написах, каквото ми каза дерматоложката на майка!
 След като лекарка го е казала, едва ли си го е изсмукала от пръстите.
А и козметичката ми го каза същото- порите се запушват с мръсотия.
Откакто брат ми започна да си мие лицето по-често, вече няма толкова черни точки!

Ако си имала преди черни точки и не си полагала толкова грижи за лицето си е нормално сега все още да ти стоят!

Peace Не искам да спорим,аз от както се помня полагам такива грижи,но щом го е казала дерматоложка  Peace

# 8
  • Мнения: 32
Ами сутрин и вечер го мия с гел за лице.В момента съм с някакъв на фирма Soraya - полски е.Дават го за почистване,матиране и против появата на акне.Вече си почиствам лицето с ето този лосион на Биотрейд,макар че бях по - доволна от тозии като ми свърши ще взема от него.Един път седмично правя парна баня и си правя маската на Гарниер с глина и краставица.Да понамаляха черните точки,но не много.Не съм забелязала лятото да стават повече.Аз също винаги съм поддържала такава хигиена на лицето.

# 9
  • Мнения: 3 830
Така е, по-високата хигиена намалява образуването на черните точки! Логично е. Твърдението на обратното е абсолютна глупост!
Може би проблемът ти е още от пубертета?!  newsm78

# 10
  • Мнения: 341
Аз имам черни точки главно на носа и структурата на кожата е такава, че поначало порите са широки и изстискването не върши никаква работа - ходя червена и подпухнала 2 дни и на третия порите отново са пълни.

Реших този проблем много успешно с лосиона за черни точки от серията Clean & Clear на Johnson (продуктът се нарича Bleckhead cleaning cleanser или нещо от сорта). Най-после носът ми не е на точици!!! Порите си стоят широки, просто са си такива, но поне не са черни. Обаче нали няма пълно щастие, появи се друг проблем - третираната зона започна прекомерно да се омазнява (за което пък се налага да я минавам с матиращ лосион). Трябва обаче да отбележа, че връзката между лосиона за черни точки и омазняването може и да е само подозрение, защото горе-долу по същото време кожата на цялото ми лице от смесена отиде към мазна и може би и без лосиона за черни точки носът ми щеше да лъщи по същия начин.

Така че вариантът е да пробваш този лосион. Не е скъп, към 6-7 лв. е - вземи го и пробвай дали ще започне да ти се омазнява повече третираната зона. Но черните точки определено се заличават. Лосионът съдържа спирт, което както знаем дава ефект на стимулиране на омязняването, но зависи какъв е приоритета - да няма черни ночки или да е по-малко мазна кожата. Абе, както вече казах, няма пълно щастие  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 211
Големината на порите е генетично заложен фактор и с нищо не може да се промени тяхната големина. Ако обаче се мие кожата редовно може да се намали замърсяването на порите и те се "пълнят" значително по-бавно. Обаче колкото и добре да се поддържаш винаги ще стигне момента, когато пората се напълва особено през лятото, когато се отделят и повече мазнини.
Спасението е добрата поддръжка с наистина професионален продукт по възможност. Аз всеки ден си обтривам лицето (сутрин и вечер) с лавандулова или розова вода. Освен това го мия с професионален шоколадов скръб, който много различен от всичко, което съм си купувала от  аптеките, поне за мен. Освен това много помагат онези лепенки за черни точки, които отдавна не съм намирала в БГ.

# 12
  • Мнения: 2 427
Точките не стават от замърсяване а от оксидацията на мазнината в пората.Но както и да е.

# 13
  • Мнения: 32
Точките не стават от замърсяване а от оксидацията на мазнината в пората.Но както и да е.
Именно,първо всъщност са бели точици,пори пълни с мазнина.А след контакт с въздуха се окисляват и стават черни.Ами ще пробвам този лосион,ще си взема и почистващ гел,защото знам че има,пък дано да помогне при мен.

# 14
  • Мнения: 341
lavv, кажи нещо повече за този
професионален шоколадов скръб, който много различен от всичко, което съм си купувала от  аптеките, поне за мен.

Защо се нарича "шоколадов", какво му е действието, за каква кожа е, от къде се купува и колко струва.

Общи условия

Активация на акаунт