Моите въпроси около захранването

  • 450
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,решила съм да захранвам като направим 5 мес. и имам някои неясноти.Мисля да започна с оризова каша.Прочетох доста мнения,че е безвкусна и бебетата много не я харесват.Има ли разлика във вкусовете на различните марки и коя ви се струва най-приемлива?Оризовата на Блевит била с бифидус ефект,помага ли наистина с-у запичане?
И друго-аз не мисля да замествам хранене.В момента количествата на кърмата ми не са много големи,затова се дохранваме.Мисля да замествам постепенно добавката от АМ с каша или пюре,докато преминем на кърмене + твърда храна.Като започна с 1 лъжичка и за известно време достигна необходимото количество да заместя АМ-то.А как да процедирам с по-нататъшното въвеждане на всяка нова храна?
В смисъл,тя вече ще е свикнала да поема няколко лъжици каша и не пие АМ.Започвам със следващата нова храна.Тя отново е 1 лъж. и после пак АМ,така ли?Докато отново достигна количество да яде само храната,без АМ.Предполагам когато започна да въвеждам различните зеленчуци,просто ще прибавям по малко от новия зеленчук в по-голямо количество от вече даван,за да поддържам количеството с което да се засити и да не давам АМ след пюрето.
Правилни ли са разсъжденията ми?
 

# 1
  • Мнения: 285
За оризовата каша - не мисля че е безвкусна, особено ако я правиш с кърма или АМ. Повечето бебета я харесват така. Веднъж пробвах и я направих с преварена вода - що рев изрева бебо .... и накрая я хвърлих.
 Аз почнах със зеленчукови пюрета, но ти щом си решила с каша ..... добре.... като я прояде, всеки нов зеленчук, или плод го давай примерно смесен с малко кашичка(тоест към кашата по 1-2 лъжички нов продукт и постепенно ги увеличаваш).
Надявам се да съм ти помогнала. Успех в захранването!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Много ти благодаря за отговора!Тъкмо се бях отчаяла,че на никой не му се занимава с мен Cry
Съвета ти се припокрива с моите разсъждения,нещата вече са ми по-ясни,мерси!

# 3
  • Мнения: 99
Ами, ето още едно мнение  Simple Smile
Да започнеш с каша е добра идея, най-щадящо малкото стомахче е. Ние започнахме също с оризова каша, която мама с любов направи сама по рецепта от библиотеката(ако искаш подробности, пиши ми на лични). Смесих с кърма. Малката леко се изненада от новия вкус, но не отказа. После разнообразихме с елда, последваха зеленчуковите пюрета и т.н. Да, имахме етап с лек запек, но за около месец основно  помощта на тиквата, нещата влязоха в релси.
Колкото до количеството, да, започни с 1-2 лъжички. А идеята за заместване на АМ е чудесна според мен и точно в тази схема (но не претендирам за компетентност, защото повече от 6 месеца сме били изключително и само на кърма). И до днес, вече на 9 месеца, нямаме и не искаме да имаме заместено хранене.
Успех и не насилвай малкия човек. Всеки от нас, бебетата - също, си имаме вкусове. Хубавото при тях е, че след седмица-две може да приемат с охота нещо, което в началото категорично са отказали.
 Hug

# 4
  • Мнения: 230
Аз също започнах с каша - ориз и царевица на фризокрем. Правя му я с ам - много хубаво мирише. първия ден му дадох две -три лъжички, после половин паничка и , сега по цяла си хапва - около 180-200 грама през ден.

Общи условия

Активация на акаунт