Как се отразява морето на синузита?

  • 4 606
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 456
Ами, това ми е въпросът. Зимата ми откриха синузит ( предполагам, че го имам от по-рано) и искзм да знам от морето ще се влоши ли или ще се подобри. Това ми колебание е провокирано от факта, че за облекчаване на синузита се препоръчва затопляне на синусите с нагрята морска сол, следователно мисля си морето би трябвало да помогне. От друга страна в неделя бяхме на море и носът ми така протече- просто не е истина. Днес и малката е с Т и съвсем се отчавам. Дали изобщо да ходим на море това лято ?

# 1
  • Мнения: 130
Здравей, морето действа прекрасно на хора със синузити. Препоръчвам смъркане на солена вода и напичане на челото. Ще текнат такива сополи, че отърване няма- но това е целта. Смело, не се плаши, избора е правилен.

# 2
  • Мнения: 410
морето е прекрасна терапия при синузит!

# 3
  • Мнения: 3 456
Благодаря ви !!!  bouquet 

# 4
  • Мнения: 941
за синузит няма по-добро лекарство от морето

# 5
  • Мнения: 9 077
И аз да кажа, че синузитът иска море, море и пак море  Simple Smile
Моят ме тормози още от малка, но 2 поредни лета на море и да чукна на дърво, не ме е боляло вече втора година.
Полезно е, освен напичането на синусите, сутрин рано да се ходи на плажа и да се дишат изпаренията от водораслите - това е безценно.

# 6
  • Мнения: 3 205
Слънцето, морския въздух и морската вода са прекрасни за лечение на синузит.

# 7
  • Мнения: 3 456
Добре де, и аз така си мислех, но след неделя сякаш носът ми е много зле. Преди това бяха поутихнали нещата, а сега ту тече, ту се запушва, странна работа. Иначе факт, че след морето такива секрети ми излязоха от носа ( няма да ви ги описвам ), че чак са чудех, от колко ли време стоят там и дали въобще е възможно да са били в носа ми, но ги видях ...

# 8
  • Мнения: 9 077
изчистила си вероятно каквото е имало вътре, но това, което сега описваш като запушване - свързано ли е с болка от синузита?

# 9
  • Мнения: 3 456
изчистила си вероятно каквото е имало вътре, но това, което сега описваш като запушване - свързано ли е с болка от синузита?
Ами, аз не съм имала такива болки в синусите, каквито съм чувала някои да описват. По-скоро страдам от ужасно главоболие ( наистина нетърпимо), лекарят каза, че е от синузита. Сега след излизането на гадостите от носа ми, не , не ме боли нищо. Запушва ми се ей така без причина носа и постоянно имам нещо като храчка на гърлото, което не мога да нито да отхрача, нито да преглътна.
мисля си, че може да е от рязката смяна- климатик- жега- климатик..., ама знам ли. Май за всичко вече търсим причината в жегите.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 880
изчистила си вероятно каквото е имало вътре, но това, което сега описваш като запушване - свързано ли е с болка от синузита?
Ами, аз не съм имала такива болки в синусите, каквито съм чувала някои да описват. По-скоро страдам от ужасно главоболие ( наистина нетърпимо), лекарят каза, че е от синузита. Сега след излизането на гадостите от носа ми, не , не ме боли нищо. Запушва ми се ей така без причина носа и постоянно имам нещо като храчка на гърлото, което не мога да нито да отхрача, нито да преглътна.
мисля си, че може да е от рязката смяна- климатик- жега- климатик..., ама знам ли. Май за всичко вече търсим причината в жегите.


аз съм с алергичен ринит и от климатик-жега-климатик имам същото запушване, даже снощи мислех, че едва ли не се разболявам и взех един окцилококцинум, а на сутринта съм ок. не се притеснявай  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 456
Мале-ееее, ти сега ме накара и за алергичен ринит да мисля. Как се диагностицира това нещо?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 880
ами опитен УНГ може да ти постави диагнозата. на мен ми гледаха на някакъв уред синусите и видяха, че не са възпалени и запушени и отрекоха синузита много бързо. но диагнозата "алергичен ринит" ми я оставиха след много лутане по доктори. най-накрая попаднах на страхотен специалист и така. с алергичен тест можеш да разбереш най-бързо дали и към какво си алергична.

# 13
  • Мнения: 3 456
ами опитен УНГ може да ти постави диагнозата. на мен ми гледаха на някакъв уред синусите и видяха, че не са възпалени и запушени и отрекоха синузита много бързо. но диагнозата "алергичен ринит" ми я оставиха след много лутане по доктори. най-накрая попаднах на страхотен специалист и така. с алергичен тест можеш да разбереш най-бързо дали и към какво си алергична.
На мен диагнозата синузит ми я поставиха с рентгенова снимка. Знаеш ли, как се казва този уред, на който са ти гледали синусите. Във вторник ще ходим в Транспорна за профилактичен преглед на малката ( след вадене на третата сливица), та да се прегледам освен и аз.

# 14
  • Мнения: 809
Морската вода е изключително благоприятна за синузита. Като бях малка, баба ми ме караше да отивам по-навътре в морето, (за да е по-чиста водата) и да смърка с нос морска вода. Веднага имаше ефект.
А и като цяло влажният и солен въздух ще подобри положението.
Дано да го усетиш по-бързо!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт