Реакция от Trimovax

  • 1 528
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 522
Майчета, каква реакция направиха вашите дечица след поставянето на въпросната ваксина? Имунизирахме Наско преди седмица и както ме предупреди педиатъра реакцията започна точно седем дни след това. Обрив нямаме (засега), обаче висока температура - снощи започнахме с 37,2-37,5 днес стигнахме рекордните 38,5. Колко висока температура е нормална за тази ваксина? Какви други странични ефекти да очаквам?
Мерси предварително.

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
хм Thinking ти сигурна ли си, че от Тримовакс-а?
нещо ме съмнява да е от ваксината Thinking да не е настинка нещо?

не сме имали абсолютно никакви странични реакции от Тримовакс, та затова се питам дали е от нея или нещо друго Thinking

# 2
  • Мнения: 522
Не вярвам да е настинка, не сме излизали от няколко дена, пък и с никого освен нас с тате не е контактувал малкия. Няма хрема, нито кашлица, нито нищо друго. Наско след всяка имунизация по принцип вдига температура, но най-много до 38 сме стигали досега.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 019
И аз знам за същите странични ефекти от тази ваксина-след седмица обрив и температура.
При дъщерята не се проявиха, но имаше от ДТК-то толкова висока температура.Консултирай се с педиатъра,ако не спадне температурата

# 4
  • Мнения: 1 250
На нас отдавна мина периода с ваксините, но си спомням как след една ваксина вдигна 39 и викнах дежурен лекар от поликлиниката.
Та идеята ми е в това, че като съм я водила да я ваксинират е пипнала вирус, то нали в поликлиниката е пълно с болни.

Докторката тогава обаче много се уплаши и на следващата сутрин точно в 8 часа беше в къщи - да види какво став

Ама това беше отдавна..като докторите бяха по-.. не знам какви

Но докторката трябва да я види ако имаш някакви съмнения.

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ха, добре че попаднах на тази тема. Ние днес бихме ваксината, но нашата педиатърка не ни предупреди за никакви странични ефекти (винаги казва). Значи, ако след седмица се появи обрив или Т да не се шашкам много  Thinking

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Евентуално лек обрив може да се появи. Тримовакса често дава такъв страничен ефект - от седмица до две след ваксината, реакцията доколкото знам е към рубеолната част на ваксината

# 7
  • Варна
  • Мнения: 513
Тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16382&highlight=  съм писала по въпроса, малко назад в мненията, ако ти се чете - потърси моите.
Само ще кажа, че щом  температурата не е много висока - няма защо да се плашиш, не пъпките, които евентуално могат да излязат, а температурата е опасна!
Бързо да ви минава! Praynig

# 8
  • Мнения: 3 042
На Съни днес му я биха тая ваксина, дано всичко мине наред! Педиатърката каза, че не се очаквало да има реакция, което ме учуди, аз друго съм чело по детските книги.
Този обрив по цялото тяло ли може да се появи или на определено място само?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 513
При Буба обрива започна от основата на вратлето - няколко ситни червени пъпчици, по коремчето и гръбчето излязаха през следващите дни. Нямаше по ръцете, краката и лицето.
vilito, при нас температурата беше първата нощ 39.5 гр. На следващия ден 39 надвечер и на третия ден избиха пъпките и температурата изчезна.
Най-опасна от цялата работа е високата температура - реагирайте адекватно на нея! [/b]

Общи условия

Активация на акаунт