нещо интересно с кайма ???

  • 31 257
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Освен кюфтета, пълнени чушки или мусака ще ми е интересно да споделите вашите рецепти с каймица  Laughing Аз съм правила една плънка с кайма, която е за бутертесто и става хубаво, но друго май не се сещам, а каймата ме чака в хладилника  Blush Помогнете   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 804
Руло " Стефани " !

# 2
  • Мнения: 1 906
Рецептите на LEO:
"Лесен специалитет с кайма и топено сирене" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155470.msg2998334#msg2998334
"Сочни шницели" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121160.msg2222679#msg2222679

# 3
  • Мнения: 2 804
Можеш да направиш шницели или спагети с кайма .

# 4
# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мозайка с кайма  Peace

# 6
  • Мнения: 14 488
гнезда - омесваш каймата като за кюфтета, оформяш я на топки в тавичка, правиш вдлъбнатини на всяка топка и чукваш по едно яйце. наливаш водичка, олио, слагаш накълцан лук и червен пипер и печеш Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Омесвам си каймата с подправки и я разпределям в гювечета, разстилам я хубаво по дъното и по стените - докъдето стигне, вътре слагам обикновено каквото имам в хладилника - печени или сурови чушки, нарязан на ситно лук, кисели краставички, гъби, отгоре чуквам едно яйце и най-отгоре - парче кашкавал. Слагам ги в микровълновата на средна мощност. На яйцето задължително му пробивам жълтъка с вилица или остър нож, защото иначе гърми. Може да се сервира както си е в гювечета, а може после да се обърнат в чиния и да се сервират с някаква гарнитура или салата.

# 8
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Тази вечер експериментирах - кюфтета от тиквички с кайма:настъргани,осолени и изцедени 2-3 тиквички,1 глава настърган лук,2 яйца, 250 грама кайма,гьозум и 2-3 л.брашно.Всичко това омесено и с лъжицата - в тигана, за утре не остана нищичко.

# 9
  • Мнения: 2 199
за плънка на издълбан патладжан приготвено на фурна е това е много яко  Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 35 935
Правя ,,Чили кон карне"
1 гл/лук
2-3 червени печени чушки
1-2 ск.чесън
500 кайма
морков
200 сварен червен боб
200 царевица
подкравка за чили кон карне, ако нямам в момента- слагам кимион, риган, черен пипер и лют червен пипер.
500 настъргани домати

Запържвам в олио чесън, морков на ситни кубчета, добавям лука + каймата
Изпържвам добре каймата
Слагам посправки: сол, черен пипер, лют червен пипер , кимион  и т.н
Добавям царевицата, боба и доматите
Варя 15 мин.
Слагам печените / нарязани / чушки.
Още 5 минути и е готово

Яденето е гъсто и трябва да се бърка.
Може да се долее и 50 грама вода, до да не стане рядко.

Това е любимото ни ядене

# 11
  • Мнения: 3 622
Правя пълнени картофи и пълнени доматки с кайма - сместа е същата като за пълнени пиперки  Wink

# 12
  • Мнения: 4 546
овчарски пай.
омесвам каймата, като вътре слагам нарязани на кубчета 1-2 сварени яйца, кисели краставички и моркови /може и гъбки да се добавят/. запичам във фурната. през това време правя картофено пюре /ползвам от готовите при това ядене/. като е готова каймата, разстилам отгоре пюрето. оставям да се запече за малко. накрая поръсвам с настърган кашкавал и пак оставям да се запече.
вместо в каймата , нарязаните продукти могат да се сложат и в пюрето.
вкусно е и топло, и студено. ама изискма доста продукти  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 431
denis_d    :твоята рецепта е интересна и ще я пробвам.  А овчарския пай на herelina е превъзходен аз най- редовно го правя и вкъщи много го харесваме  Peace

http://img140.imageshack.us/my.php?image=pic0006pr9.jpg

# 14
  • Мнения: 332
Момичета мерси за многото идейки, със сигурност ще ги пробвам   bouquet
Аз правих кюфтенца в доматен сос, на които много им върви сирнце  Wink

Общи условия

Активация на акаунт