Разстройство и повръщане - има ли и други като нас?

  • 696
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте, преди месец изкарахме вирус с температура, малко повръщане и съвсем малко растройство. Вчера дъщеря ми имаше само веднъж растройство и то със слуз, днес повърна 2 пъти, втория път почти само вода, държа я вкъщи на 30 градуса. Дали е само от температурата на въздуха или пак е вирус, не съм я водила на лекар, давам и смекта и ентерол, купих и лечебна хумана, имате ли други идеи или съвети?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 744
На нас ни помогна най-много оризова вода. Има едни прахчета - Хидратин алфа - глюкоза сс соли, добри са за превенция на обезводняване или въобще - много течности. Мисля, че е добре и лекар да ви види. Има ли Т не разбрах?

# 2
  • Мнения: 203
засега няма, дано и да не вдигне, аз се успокоих вчера от това, че от вчера след разстройството 3 пъки ака нормално, но след това повърна и пак разстройство...само кисело мляко с бисквити и давам да яде в момента, но сутринта яде доста млечно кремче от кухнята, дали може от това да е?

# 3
  • Мнения: 2 663
sbarkala si s davaneto na mliakoto i krema pri poiava na kakvoto i da e bilo stomashno razstroistvo.Sina mi predi sedmica mina prez sashtoto kato razstroistvoto beshe 8 dni.Az ne sam mu davala lekarstva a i kakvoto probvah v nachaloto ne pomogna.
-za razstroistvoto otvara ot kamshik{ima go v bilkovite apteki}shte pomogne vednaga i dieta
-za povrashtaneto-Natriev citrat-otnovo bezvreden sirop
-mnogo technosti
i za 1 den shte e ok

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 23:40 от konstans

# 4
  • Мнения: 2 936
с разтройство детето трябва да бъде минимум 3-4 дни на диета -това означава само на лечебна храна-Хумана или Милупа и течности..оризова вода,има специален сок на Хип-ORS...за такива случаи..
за повръщането задължително някакво сиропче -има ги по аптеките,а за разтройсвото смекта 3 пъти дневно и 1 път половин ентерол-на тази възраст аз така правех!

# 5
  • Мнения: 1 440
Пламена преди седмица повърна, после имаше разтройство 2 дни с Т и уж зъбки бяха...от 3 дни сме с хрема (и двете). Педката каза, че е вирусна инфекция. Повръщане повече не сме имали, но

Общи условия

Активация на акаунт