Оперативно лечение на хемороиди ?

  • 163 516
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Знае ли някой нещо по тази така болезнена тема?
Доста често попадам напоследък на рекламни брошури на разни частни клиники - Онклиник, Унионклиник - които лекуват от косопад и намалена потентност до хемороиди Simple Smile
Нямам идея обаче доколко може да им се има доверие.
Колкото до оперативната намеса нямам точна идея какво включва тя,  има ли някой опит по темата?
Операцията сложна ли е? Как минава възстановяването след това - продължително ли е?
Къде има опитни специалисти? Ако имате някой за препоръчване давайте го насам?

# 1
  • Мнения: 7 263
Пък аз си мислех че този проблем е доста разпространен  Thinking Thinking
Никой ли няма да сподели пък макар и анонимно

# 2
  • Мнения: 6
Моя приятелка ходи в Онклиник и там й ги махнаха неоперативно. Тя е много доволна. тя пък разбра от друг познат, който също си е махал. Изстрелвали някакъв пръстен и не било болезнено. След което падали по някакъв начин. Първо се минава преглед, за да се определи колко са и в какъв стадий. Прегледа е 30лв., а премахването на всеки се заплаща до колкото зная по 210лв. , сега има 20% намаление. Wink Wink

# 3
Бях на безкръвна операция в София в он клиник на ул Марин Дринов 19 при доктор Христозов. Не ми обърна нужното внимание за парите които дадох и след това ме боля нечовешки а той не искаше да го притеснявам дори по телефона ,а аз не съм от София. Някой опериран ли е там?

# 4
  • Мнения: 107
Съпругът ми след дългогодишно страдание миналата година реши и отиде в Онклиник. Махнаха му хемороидите неоперативно, с пръстени. После се чувстваше малко некомфортно два дни, но силни болки не е имал. Резултатът е отличен. Скъпичко, но си заслужава. И няма никакви оплаквания от екипа. Всички са били внимателни и вежливи.

# 5
аз бях в П-в там ми ги махнаха безкръвно нямам никакви забележки доволна съм много и като гледам цената е доста по- ниска от тази за която е писано по-горе

# 6
Банд лигирането /пристягане с еластични пръстенчета/ е един от най-ефикасните методи за неоперативно премахване на хемороиди, за съжаление се ракламира като безболезнено, което не отговаря на истината. Част от пациентите имат много силни болки. Cry. Съществува и инфраред терапия която е значително по- леко поносима, но за съжеление няма същият ефект. Необходима е преценка от специалист проктолог с опит в премахването на хемороиди и анални фисури с различни методи.  www.hemoroidi.bg
Това е напълно  лечимо заболяване.

# 7
След като се махнат по този начин може ли да се прави анален секс?

кажете, че ми е важно  Embarassed

# 8
Болките са ужасни,по-добре в клиника където поне ще е безплатно (за разлика от обирджиите в Онклиник)

# 9
  • Мнения: 13
ne hodete v on klinik tam e jestoko skupo i nai vajnoto mnogo bolezneno

# 10
А дали някой е ходил и се е излекувал в Union Clinic?
Диагностицирането там ли е по-добро, или на друго място? А цените как са?

# 11
  • Мнения: 47 981
Записвам се, дано някой сподели нещо.

# 12
Записвам се, дано някой сподели нещо.
аз имам същия проблем и отлагам вече от доста дълго-събирам кураж
коя е клиниката в пловдив

# 13
аз бях в П-в на такова лечение и съм много доволна,въобще не е болезнено, ако искате може да ми се обадите да ви дам координатите на доктора,моя тел е 0895703620

# 14
  • Мнения: 7 263
Ха бях забравила тази тема, интересното е че няма много нова и полезна информация.
Получих сведение от моя позната, чийто съпруг се е оперирал в Пирогов по безкръвен метод /не ми е ясно какъв е и подробности/ - извършвал се с помощта на някакъв модулатор, който трябва да си закупи пациента и който е скъпичък, но тя каза че е минало много леко и че резултата бил невероятен. "Ако знаехме, че ще е толкова добре да бяхме го направили преди години още" са били думите на съпруга и. Вече има почти 6-8 месеца от тогава и няма промяна при него. Тоест резултата е траен. Четох тук някъде отзив и за лекар в Окръжна болница ползващ същия или подобен метод, но беше доста лаконичен.
Така че пишете за нови методи и места, от които сте доволни.

# 15
  • Мнения: 5 228
Мъжът ми се оперира в 5-та градски при д-р Зарков. Там имат някаква специална апаратура, с която се извършва операцията. Не си спомням подробности, беше преди година, но мога да попитам. След операцията имаше малко проблеми, но след това се чувства много добре.

# 16
  • Мнения: 7 263
Фукла моля те наистина, ако не те затруднява разпитай за подробности. Колко дни е седял в болницата? Колко дни е общото възстановяване до степен да нямаш ежедневен дискомфорт?
Въобще колкото повече подробности се сети толкова по-добре.
Предварително ти благодаря   bouquet

# 17
  • Мнения: 566
моят съпруг също се оперира преди  няколко месеца в една клиника в Пазарджик( немога да се сетя за името )отиде сутринта и следобед  го изписаха,имаше страшни болки и около 3 дни неможеше да си седне на дупето ,но оттогава до сега не се е оплаквал.Желая ти успех .Весели празници !!! Peace

# 18
  • Мнения: 5 228
Ейй, бях забравила да питам мъжа ми. След малко като се прибере ще го разпитам.

# 19
  • Мнения: 102
    Изненадвам се, че наистина няма много информация във форума за този толкова масов проблем.Може би заради локацията на болестта Simple Smile)
         Така, та да споделя каквото знам по въпроса!
    В средата на миналата година ми писна безкрайно от кризите, поне 2-пъти годишно. Нищо не ми помагаше кой знай колко - мазала съм се с всичко що е на пазара, включително и ветеринарни разни, седящи бани с билки, хапчета и прочие.
   Реших да ходя в Юнион клиник. Бях в криза пак. Доктора каза, че по време на криза не може нищо да се прави и ми изписа стандартно мазило, смрадлика и Детралекс . Кризата обаче продължи 2 седмици - не знаех на кой свят съм. Отидох пак - реши да прави ректоскопия и каза, че хемороидите са тромбирали и затова не се прибират. С локална упойка сцепи и извади тромба. Ужасна болка, даже мисля, че ужасна е някак меко казано....Уж трябваше да се оправи, но от въпросната манипулация получих фисура , която не заздравя, заради възпалението още 2 седмици. Ходенето до тоалетна беше толкова болезнено, че 15 мин преди това медитирах, за да не припадна. Явно и прага на поносимост вече ми беше паднал, заради продължителната болка.
  Реших да не ползвам услугите на клиниката и чрез познати отидох във Военна болница. Доктора разказа за относително нов метод на опериране - с Доплеров апарат намират проблемната вена, която захранва хемороида и я връзват. Но трябваше аз да си купя един специален комплект консумативи за 480 лв. и да мина на колоноскопия преди това. За колоноскопията чаках доста, че там са с едни списъци..
  За операцията се лежи 2 дни, прави се със спинална упойка ( от което пък после лежах в ИСУЛ 5 дни, заради изтичане на ликвура(костен мозък), което доведе до непоносимо главоболие и припадъци - невролозите там казаха, че това е масово при тази упойка - нищо, че изпих 3 литра вода и екипа беше добър... абе къде ходи врана се..) Не е болезнена операцията и възстановяването е поносимо.    Ама при мен ПАК има "НО" - но,операцията не е успешна...попаднах в 15-те % неуспешни...
     
  Та борбата при мен продължава! Сега се замислям за лигиране(май така се казваше), но търся информация  за доктори и цени.

   Ако може да помогнете с идеи - давайте  Hug

# 20
аз бях в П-в на такова лечение и съм много доволна,въобще не е болезнено, ако искате може да ми се обадите да ви дам координатите на доктора,моя тел е 0895703620

Моля кажи нещо повече има ли хоспитализация, какъв е метода на лечение колко струва нямам възможност да се обадя на посочения телфон. Ето мой e-mail: nenasitka86@abv.bg ако можеш да ми дадеш повече инфо. Благодаря предварително.

# 21
танда ако обичаш напиши координатите на доктора и клиниката му за да са видни от всеки на който му се наложи

# 22
нямам нищо против да напиша координатите,но да не излезе като реклама,та после да ме оплюят във форума

# 23
  • Мнения: 19
Здравейте,аз съм един от потърпевшите и затова се зачетох в темата.Имам проблем от години,като водещото е кървенето.Напоследък стана постоянно и затова отидох в Юнионклиник.Нямах никаква идея ,че ще ми приложат метода веднага.Прегледа премина директно в бандлегиране.Верно кървенето спря ,но вече трети ден умирам от болки.Приложих всички възможни обезболяващи в почти критични дози,но подобрение на болковия синдром няма.Обадих се да проверя дали това е нормално положение.Отговора беше,че при жени е по-болезнено,защото аналния канал е по-къс и там свършва съответния нерв.Надявам се горещо тоя ужас да свърши по-скоро,но едва ли ще събера кураж да се подложа още два пъти на това,както ми беше препоръчано.Всеки един хемороид се третира отделно с интервал поне 21 дни.

# 24
  • Мнения: 2
В Пловдив метода е друг и изобщо не е болезнено,ако се интересуваш дала съм телефона можеш да ми се обадиш!

# 25
  • Мнения: 19
Благодаря ти Таня,но моята история се оказа с развитие,в петък ме оперираха спешно в Пловдив.Оказа се ,че с банд легирането дори не е бил хванат целия хемороид и той се е пълнел с кръв,от което е дошла и ужасната болка.В ОРБ направиха стандартна операция,преживях най-болезнената нощ след това,но вече съм в къщи и се подобрявам.Явно този метод не дава такава успеваемост или просто аз съм била без късмет.

# 26
  • Мнения: 834
Такааа, сега ще ви дам точна информация от препатили.
Главния герой е мъжа ми. Беше стигнал до началото на ІV стадий /диагностициран в Пирогов/ през 2007г.


Стадий I:
  Дискомфорт и кръвотечение по време на дефекация; хемороидите не излизат навън от ануса.

Стадий II:
  Хемороидните възли излизат навън от ануса само по време на изхождане и се прибират спонтанно, пациента не забелязва този пролапс; може да има сърбеж.

Стадий III:
  Налага се прибирането на хемороидите да става с ръка или това става спонтанно, но за няколко часа.

Стадий IV:
  Постоянен пролапс или пролапс при малко усилие след като един път са били прибрани; може да има болка.

 Една година преди това ходи на легиране в Окръжна болница при съпруга на наша потребителка. Повече от 4 "ластичета" на една процедура не се слагат. Тръгваш си веднага след манипулацията, болка няма. По- скоро дърпане и дискомфорт първите 24часа. Това се оказа безмислена процедура при мъж ми, защото възлите са били много.
Няколко месеца след това започна отново да облива с кръв всичко около тоалетната. Аз бях оперирана на стари год. от апендисит в Пирогов и при едно от свижданията го накарах да си направи качествен проктологичен преглед. Тогава му поставиха диагнозата ІV стадий и му препоръчха ендоскопска операция с хемороидален стаплер /ушивател/ по метода Лонго, с която ще си реши проблема завинаги. С този метод имало рецидив при 5% от пациентите и то след мин. 20 год. Стаплера трябваше да си закупим ние, а самата операция, ако си здравно осигурен се покрива от касата. Това през 2007г пролетта. Мъж ми обаче, както повече мъже се спече от страх ooooh! Как така ще се подложи на упойки...дали ще се събуди /бяха му предложи обща анестезия/, ей такива Радини вълнения го тресяха.
 Оставих го да се мъчи Twisted Evil, а аз се пробвах да купим уреда някъде от Европа, защото се оказа, че там струва близо 50% по-евтино. Опитаха са да ми съдействат познати, работещи в Испания, майки от този форум в Германия и Холандия, но се оказа, че не става така. Просто там не си купува пациента сам консумативите за операця както тук и един от приятелите ни го бяха гледали  Shocked меко казано странно в Холандия Embarassed Как ще си купиш такова нещо, ми то да не просто хапче за глава,я Joy
Между другото и тук, ако не кажеш във фирмата вносител кой д-р ще прави операцията и не си изпратен точно от него, няма също да ти го продадат. Д-ра трябва да е изкарал специализиран курс за работа с ушиватели. Повярвайте ми, че тези д-ри се броят на пръсти в България. Затова всички проктолози стигат до етапа с легирането и толкоз- курс за Лонго процедурата нямат и не могат да го прилагат. И така трябва!
Година по- късно мъж ми реши, че положението му е нетърпимо и безмислено, че по- лошо от това няма на къде....
И така август 2008 звъннахме на д-ра да го питаме ще го вмести ли в графика си за операция. Отидохме до ф-мата вносител на стаплера, намира се на "Ами Буе" 52 /или 54 newsm78/, купихме си го за 1038лв с ДДС, след 2 дни приеха мъж ми в болницата към 9ч, към 11ч го оперираха и на следващия ден си го прибрах. Операцята беше започнала със спинална упойка, но поради огромен възел, врастнал незнам си къде Rolling Eyes го бяха приспали за последните 15-ина мин. Първата седмица го болеше, а първото му изхождане беше  ooooh! ooooh! ooooh! незабравимо!!! Правеше си бани със смрадлика, мажехме с Йодасепт непрекъснато и втората седмица вече мога да кажа, че всичко си дойде на мястото. Конците падаха сами, на контролния преглед всико беше ОК и така хемороидалния сериал приключи. Надявам се наистина завинаги!!! Peace Сега вече мъж ми сам се упреква за страха и немарливостта си, за безмисления дискомфорт и страдание.

Това е стаплера: http://www.hemoroidi.com/pics/longo.jpg
А това е метода:
Методът е въведен през 1997 година от Longo. Представлява прекъсване на кръвоснабдяването и отстраняване на хемороидите и излишната лигавица чрез апарат наречен хемороидален стаплер(ушивател). Стаплерът изрязва циркулярна лента от хемороидалната тъкан непосредствено над аналния канал и поставя два реда малки скоби, така че да се съединят двата края на оставащата лигавица.


Тук има и повече за лонго процедурата с ушивателя, а и за легирането с ластичетата:
http://www.hemoroidi.com/treatment.html

Дано съм била полезна Embarassed. Ако има нещо неразбрано- питайте направо тук вместо на лични, така повече хора ще получат някаква предства за нещата.

# 27
Изненадвам се от две неща:

1. Никой не дава информация за Унион клиник!!!!!!! Някой попита, но отговор не получи. Аз искам да помоля хората, които имат преки впечатления от клиниката и от лекарите да споделят с какво впечатление и резултати са останали. 

За Он клиник се изписаха две кофи мастило и ако тр. да обобщя май недоволните са мноооого повече от сравнително доволните пациенти.

2. Като чета така постовете то май читав доктор няма в тая земя на радиус от 300 квадратни километра?!! И понеже се опитваме да сондираме някакво мнение за този или онзи доктор, винаги се намира някой, който да е недоволен и друг доволен.  Тези в Александровска не били добри, Он клиник нестават, Окръжна зле, Военна ... и т.н. То какво остава тогава - давай на късмет баце и дано си от малкото доволни, където и да отидеш, така ли?

Това което най-ненавиждам е арогантността и наглото поведение. По този повод има единодушие за ОН клиник и там няма да стъпим!!! Сега много моля да разкажете нещичко за Унион клиник.....

сърдечни поздрави

# 28
  • Мнения: 59
Пробвай с "петопръстник" от аптеката ,много е добър! 
http://www.framar.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BF%D1%80%D1%8A% … -pid30001837.html

Помага за вътрешни и външни хемороиди. Пие се! До 3-4 дена минават и най-упоритите. Така ,че пробвай може и да не ти трябва операция!

# 29
за 4 ст. май не минават без операция. Билките само временно помагат....

Просто не знам към кой да се насоча?!!!

Моля дайте съвет от добър лекар от който да сте останали доволни! Болките са мн. силни и ми тр. помощ...

# 30
  • Мнения: 3
Здравейте!
През изминалата седмица посетих Юнион клиник и премахнах само един хемороид при д-р Ходжаджиков. Беше много внимателен ! Направи ми преглед, след което ми предложи да си махна само единия хемороид/вътрешен/. Самата процедура не е безболезнена и  е без упойка. Назначи ми Детралекс и един вазелин за мазане.  Всичко беше в рамките на 5 минути, след което станах и си тръгнах. Пътувах 300 км после.Това беше на 04.04.2009 . Днес сме 08.04 и все още имам тъпи болки от време на време след изхождане и след продължително седене. Единият възел струва 150 лв. След 20 дни ме вика , за да ми върже още 1 възел.
Доволна съм от доктора много и смятам да отида пак при него. Не се притеснявайте- не е болезнено много. Болките са по-скоро тъпи , като от леко попарване с гореща вода. Но след като вземеш малко течен аналгин или аолин болката те отпуска. Никак не е страшно.
Искам още да споделя за мой роднина, който също ходи при д-р Ходжаджиков и е много доволен. При него хемороидите бяха премахнати чрез метода Лонго. Закупил си е само  съшивателя- около 900 лв. и е опериран в Пирогов. Самата операция е по клинична пътека. За нея не е плащал нищо. При него имаше много силни болки след процедурата до около 20-я ден , но вече 2 месеца е добре и е забравил за тях.
Не отлагайте и потърсете доктор Ходжаджиков. Ще останете доволни!!!
Успех на всички които имат подобен проблем като моя.

# 31
  • Мнения: 215
за 4 ст. май не минават без операция. Билките само временно помагат....

Просто не знам към кой да се насоча?!!!

Моля дайте съвет от добър лекар от който да сте останали доволни! Болките са мн. силни и ми тр. помощ...

Моите бяха 4 степен и наистина лечението е само оперативно. Аз се оперирах  на 4 март при доктор Матев от Стара Загора.  Операцията бе извършена в клиника НИА МЕД. Там работят по здравната каса.  Платих Само 70 лева. Премахнати ми бяха 4 възела. След операцията има силни болки, но след 2 седмици  болките отминаха. Сега се чувствам много добре.

# 32
Благодаря за информацията

Аз ходих лично в Он клиник и малко ме изненадаха. Поисках информация от първа ръка, но ми връчиха една слушалка да си говоря с една девойка по моите въпроси. След краткият разговор м.с. настояваше да запишем час при нея. Аз я разкарах, защото това не зависи от мен и не става така на момента, след което тя няколко пъти ме наставлява да й запиша името и да се свържа с нея, когато реша. Малко ми прилича, че се едно са на процент от пациентите иначе как да си обясни човек това странно поведение.
Обадих се на доктор Матев. Изглежда надежден и след вашите препоръки от първа ръка вече се замислям сериозно. В Юнион още не съм се обаждал, но се радвам да чуя менения и за тях. Честно казано ще една от двете клиники, но немога да реша коя все още.

Благодаря на всички които постваха отзиви, много помагат в такива моменти.

# 33
а може ли малко информация за това как протича оперативното премахване? Има ли подготовка, упойка, колко време трае..?
 Praynig

# 34
  • Мнения: 215
а може ли малко информация за това как протича оперативното премахване? Има ли подготовка, упойка, колко време трае..?
 Praynig
Сутринта преди операцията ми направиха изледвания и ме приеха в болницата. Операцията бе  с пълна упойка. Продължителноста и е около 15-20 минути. От упойката излязах много лесно и се чувстах много добре. Останах в болницата 24 часа.

# 35
# 36
  • на Русе
  • Мнения: 358
Ето малко за  клиниките
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298677.0

# 37
  • Мнения: 25
Здравейте на всички. Да се включа и аз в темата за хемороидите.
Така.... при мене положението е доста по-сложно, защото съм бременна в края на 3 месец с хемороиди 4-та степен.
Ходих в Юнионклиник, където единственото, което ми предложиха беше да ми бият локална упойка Лидокаин и да ги приберат, което не беше радикално решение на проблема, а само временно. В Юнионклиник премахват хемороиди 1 и 2 степен. За 3 и 4 степен препоръчват болнично премахване. Отказах и отидох на преглед при личната ми гинеколожка, защото все пак съм бременна. Милата като ме видя направо и се дорева. Викна и още 5 доктора за консултация и всички бяха на мнение КОНСУЛТАЦИЯ СЪС СПЕЦИАЛИСТ В ПИРОГОВ. Докторката ми е много готина и веднага попита останалите докторите да дават познат в Пирогов при който да ме пратят, а не да ходя на сляпо. Свързаха ме с един хирург от Пирогов, който след прегледа каза, че трябва да ме оперира задължително иначе не може да даде гаранция дали ще издържа още 6 месеца бременност. Препоръча ми безкръвна операция с ушивател и спинална упойка. Преди операцията обаче хемороидите трябва да се успокоят, т.е. операция се прави при невъзпалени хемороиди. Операцията ми предстои, така че все още не мога да кажа болезнено ли е или не. НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ Е! След като мине и ме изпишат ще пиша още информация за заинтересованите. Самия ушивател не се поема от здравната каса и вървял от 800 лева до към 1500лева, в зависимост от модела и производителя. Ако си здравно осигурен операцията се поема от здравната каса. Ами за сега това е от мене. стискайте ми палци. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 834
nikita99, още в началото на темата бях обяснила всичко подробно около лонго процедурата- като цени, протичане на операцията и постоперативното състояние. За пореден път се убеждавам, че се пише по темите без да се четат по- стари постове и така се получава повтаряне, потретване и дъвкане на една и съща информация.
Просто ще копна част от стария си пост, пък дано на някой свърши работа информацията. Името на Д-ра ще го дам на лични!

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 00:38 от СедеФка

# 39
  • Мнения: 834
Цитат
Главния герой е мъжа ми. Беше стигнал до началото на ІV стадий /диагностициран в Пирогов/ през 2007г.


Стадий I:
  Дискомфорт и кръвотечение по време на дефекация; хемороидите не излизат навън от ануса.

Стадий II:
  Хемороидните възли излизат навън от ануса само по време на изхождане и се прибират спонтанно, пациента не забелязва този пролапс; може да има сърбеж.

Стадий III:
  Налага се прибирането на хемороидите да става с ръка или това става спонтанно, но за няколко часа.

Стадий IV:
  Постоянен пролапс или пролапс при малко усилие след като един път са били прибрани; може да има болка.
Година по- късно в Пирогов му поставиха диагнозата ІV стадий и му препоръчха ендоскопска операция с хемороидален стаплер /ушивател/ по метода Лонго, с която ще си реши проблема завинаги. С този метод имало рецидив при 5% от пациентите и то след мин. 20 год. Стаплера трябваше да си закупим ние, а самата операция, ако си здравно осигурен се покрива от касата.
И така август 2008 звъннахме на д-ра да го питаме ще го вмести ли в графика си за операция. Отидохме до ф-мата вносител на стаплера, намира се на "Ами Буе" 52 /или 54 newsm78/, купихме си го за 1038лв с ДДС, след 2 дни приеха мъж ми в болницата към 9ч, към 11ч го оперираха и на следващия ден си го прибрах. Операцята беше започнала със спинална упойка, но поради огромен възел, врастнал незнам си къде  го бяха приспали за последните 15-ина мин. Първата седмица го болеше, а първото му изхождане беше   незабравимо!!! Правеше си бани със смрадлика, мажехме с Йодасепт непрекъснато и втората седмица вече мога да кажа, че всичко си дойде на мястото. Конците падаха сами, на контролния преглед всико беше ОК и така хемороидалния сериал приключи. Надявам се наистина завинаги!!! Peace Сега вече мъж ми сам се упреква за страха и немарливостта си, за безмисления дискомфорт и страдание.

Това е стаплера: http://www.hemoroidi.com/pics/longo.jpg
А това е метода:
Методът е въведен през 1997 година от Longo. Представлява прекъсване на кръвоснабдяването и отстраняване на хемороидите и излишната лигавица чрез апарат наречен хемороидален стаплер(ушивател). Стаплерът изрязва циркулярна лента от хемороидалната тъкан непосредствено над аналния канал и поставя два реда малки скоби, така че да се съединят двата края на оставащата лигавица.


Тук има и повече за лонго процедурата с ушивателя, а и за легирането с ластичетата:
http://www.hemoroidi.com/treatment.html
Д-ра трябва да е изкарал специализиран курс за работа с ушиватели. Повярвайте ми, че тези д-ри се броят на пръсти в България. Затова всички проктолози стигат до етапа с легирането и толкоз- курс за Лонго процедурата нямат и не могат да го прилагат. И така трябва!

# 40
  • Мнения: 25
В сряда ми направиха операцията със спинална упойка. Днес вече съм си вкъщи. Чувствам се добре. Малко боли, но е съвсем нормално, все пак е операция дори и безкръвна. Още повече, че май от напъването преди операцията да се изходя по-голяма нужда, преди операцията, малко съм се цепнала та имам едно допълнително шевче, което ме тормози, че е точно на входа на ануса. надявам се съвсем скоро всякакви болки да изчезнат.

# 41
  • Мнения: 7 263
Благодаря на Седефка  Hug, за изключително подробното мнение. Моля на ЛС за координатите на двамата лекари - този от Пирогов, извършил успешната операция и този от окръжна болница Peace
Благодаря предварително  bouquet Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 834
Lennyh, душО за теб- винаги! Peace Hug Hug Hug

# 43
zdraveite, sled malko shte xodia za 1 pat v Union clinik,posle shte spodelia menieto si.dano vsichko da mine dobre.
prochetox vsichki menia po temata.
mnogo sam blagodarna na vsichki,zashtoto samo chrez tozi forum otkrix neobhodimata informacia.

kato se varna shte napisha po temata,kak mina pregleda i podrobnosti.

# 44
Edvam namerix gi Uniom clinic ,no ostanax mngoo dovolna ot pregleda ,ot oatmosferata,samia lekar beshe mngoo kompetenten.
samo che se okaza che niamam zasega za kakvo da se pretesnaivam
taka che moga da kaja pone s sobstveni ochi vidiax kakvo e. i bix otishal tam pak.

д-р Ерсин Ходжаджиков se kazva lekaria koito me pregledashe. taka che ako niakoi ima probelmi spokoino moje da se obadi v
http://union-clinic.com/?gclid=CISC1d6185oCFcQTzAodEEJ7dg

Uspex na vsichki!!

# 45
Ходил съм и в Он- и в Юнион докато се усетя за какво става дума. И на двете места е жестоко печалбарство. Според мен хвалбите тук си ги пишат сами с подставени лица. За бога не ходете там !!!
Аз имам проблеми с външни хемороиди, но веднага ми намериха и вътрешни и докато се опомня ми вързаха два. Слава богу, че по повече е недопустимо ... Можете да сте сигурни, че каквито и да са Ви оплакванията ще Ви намерят вътрешни хемороиди и ще Ви убедят да ги махнете. Дори да са в начален стадий, каквито почти всеки има ...

# 46
zdraveite...moje li niakoi da mi kaje dali ima zna4enie koga se pravi operacia po bezkryven pyt na hemoridi...i po-to4no lyatoto dobyr sezon li e za tova ili ne

# 47
v4era bqh pri d-r. Matev.Napravi mi ligirane na 3hemoroida.Za sega sam dobre,samo me e strah da otida do toaletnata.Doktora e mnogo vnimatelen i sled 45 dni pak 6te hodq pri nego za ostanalite 2hemoroida.

# 48
Вече девети ден след като бях при  д-р.Матев.До вчера изпитвах и болки и голям дискомфорт.Днес мога да кажа,че вече съм добре. Ако някой иска повече подробности за банд лигирането, може да ме пита. От личен опит мога да дам информация.

# 49
Здравейте,
И на мен ми предстои евентуална операция, затова мн. моля за кажете имената на лекарите от ,,Пирогов"

# 50
  • Мнения: 4
Здравейте, темата ме интересува заради баща ми. Той явно е в последен стадии защото приблема при него е от години и сега много се е влошил и с кремове и хапчета този път няма да мине. Та докато се рових за информация за процедури и цени открих в МЦ "Доверие" въпросния ушивател на доста по-ниска цена от посочените тук. Може ли някой да даде мнение за въпросната болница, ако е ползвал услугите и.  Благодаря Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте,
и аз да е включа в тая тема на 17. 09. ме оперираха за хемороиди в Плевен в клиника:Авис Медика;д-р Рабчев много съм доволна доктора е голям професионалист клиниката е на европейско ниво голяма чистота такова обслужване от персонала не съм виждала досега.Оперираха ме с пълна упойка защото така аз исках мисля че всико мина добре ще видим резултата след време ако някой казва ,че след това няма болка лъже има понякога е търпима понякога не доктора каза ,че така ще е около 14 дни после 1-2 месеца възтановителен период надявам се след това да нямам повече проблеми . Аз се мъчих 12г нищо не помогна и накрая се реших на операция дано мъките вече свършат . Препоръчвам ви тая клиника ако някой има такъв проблем аз останах очарована от отношението на всички .Благодаря на персонала на  АВИС МЕДИКА на д-р Рабчев и д-р Коларов.

# 52
  • Мнения: 121
И аз имам проблем Rolling EyesМоля дайте имена на хирурзи в Пирогов.От всичко прочетено това с ушиватела най- много вдъхва доверие.

# 53
  • Мнения: 834
И аз имам проблем Rolling EyesМоля дайте имена на хирурзи в Пирогов.От всичко прочетено това с ушиватела най- много вдъхва доверие.
д-р Филипов, д-р Атанасов- ІV хирургия Peace Мъж ми беше опериран от д-р Атанасов.

# 54
  • Мнения: 2
Abe hora, mnogo forumi iz4etoh i ne razbrah ot kakvo se polu4avat tiq 4udesa - rajdala sum sus sekcio, nikoga ne sum imala zapek ili drug problem i eto 5 meseca sled rajdaneto mi se poqvi  Sad ne moga da se izhodq kato horata - pla4a - i kruv te4e i pulsira ne moga da sedq Sad izmivam se s hladka voda redovno, maja se s kakvi li ne kremove i me oblek4ava samo do sutrinta kogato otida do WC-to i pak otnovo. I kak se pravi razlika mejdu fisuli i hemoroidi? I o6te edim vupros - kude v Plovdiv moga da se konsultiram s dobur specialist, koito da mi kaje kakvo da pravq? Blagodarq predvaritelno na vseki koito dade suvet Simple Smile

# 55
  • Мнения: 4
Някой знае ли къде се продава Дефламол? Изписали са го на баща ми за мазане, а никъде не го намираме? Или дали има мехлем със сходни на Дефламола съставки?

# 56
  • Мнения: 154
Здравеите.
Прочетох темичката и имам въпрос;
Къде в София се плаща възможно наи малко за премахването на хемороидите?
Аз имах безкръвна операция на жлъчка и на всякъде ми казваха че тя се покривала от ЗК но трябвало да си закупя консумативи от порядъка нА 600 ЛВ И нагоре.
Но в краина сметка с питане си намерих клиника (Света ЕкАТЕРИНА)където платих само 14,40.
Та мисълта ми е ,че и за тази процедура сигурно има клиника където се плаща само потребителската такса .
Ще съм ви много благодарна за бързи отговори.


Някой знае ли къде се продава Дефламол? Изписали са го на баща ми за мазане, а никъде не го намираме? Или дали има мехлем със сходни на Дефламола съставки?
Дефламола е спрян но има поне няколко мазила които да го заместят.Във всяка аптека ги има и са не повече от 5 лв.

# 57
  • Мнения: 154
Ейй, бях забравила да питам мъжа ми. След малко като се прибере ще го разпитам.
Дали ще може да споделиш.

# 58
  • Мнения: 4
Ами за заместители на Дефламола сме питали, но в нито една аптека не ни казаха за такива. Все пак ще се сдобиеме с подобие на дефламол след като в една от аптеките ни казаха само да си купим течно рибено масло и ще ни приготвят крема понеже това е основната му съставка. То вече е купено и в рамките на няколко дни ще ни го направят.   Simple Smile

# 59
изчетох всички възможни форуми, търсех отзови за операции, кръвни, безкръвни и за каквото се сетите още.
Преди месец ми се появи внезапно външен хемороид. Преди това никакви индикации като болка при дефекация, кървене, дискомфорт или каквото и да било. Е да - малко претренирах 2-3 дена по рано на клек с щанга. Та въпросният хемороид - с големината на средно голяма маслина, на вид също, само дето беше червен, а не черен. Болки страшни. Една седмица детралекс. Болките преминаха, но хемороида се спука, а и ми пречеше. Следва - операция. Хирурга каза - операция. Нищо повече не ми обясни. Даде направление за хоспитализация и каза да се обадя след половин месец, че иначе е в отпуска. Но реших, че няма какво да чакам. Хоспитализирах се. УМБАЛ Св. Георги. Разчитах, на това, че всичко се прави като по учебник, пред студенти. В отделението - ужас. Никой с никой не си говори, освен санитарки с пациенти. Лекари и сестри не комуникират. Сестри и санитари не комуникират. Лекари и пациенти - 5 за 4. Сестри и пациенти - ако сестрата не е останала незадоволена предполагам, иначе вървят по коридорите като професорки. Насрочиха ми дата за ректоскопия и операция. Подготвиха ме. И изведнъж ми казват - тръгвай. Реших, че ще е преглед. Нищо подобно. директно операция. Дори не бях видян, камо ли прегледан по обстойно. Уплашх се, нали съм мъж. Припадам даже на зъболекарския стол. Зъболекаря каза, че почти всички мъже припадат. както и да е. Легнах на операционната. Тъкмо реших да се откажа, всичко изглеждаше доста съмнително. Но ми забиха някаква игла в лявата ръка и това беше достатъчно за да припадна. През това време решиха, че няма да издържа на местна упойка (спасих се от опасност на изтичане на костен мозък) и ме упоиха напълно. Оказах се опериран. То си бях за операция, няма съмнение. Но даже не ме попитаха дали искам. Пуснаха ме на следващия ден. Вече 7 ден вкъщи и промян на болката няма. Какъв дискомфорт. След тоалетна предпочитам да бях умрял, не и да изживявам тази болка. Някоя от вас, момичета, претърпявала ли е подобна операция. Колко време продължава това, защото според мен към този момент - никога Sad((((

# 60
  • Мнения: 7 263
Мъж, къде се разиграва този екшън?  Laughing Mr. Green
Как си към днешна дата, по-добре ли се чувстваш вече? По какъв метод те оперираха?

# 61
  • София
  • Мнения: 304
Мъж, ужасно преживяване, надявам се, че вече си по-добре.

# 62
екшънът се разигра в умбал св. георги, пловдив, ако може да се нарече болница, тва си е ебати касапницата.

# 63
  • Мнения: 7 263
Мъж, а по какъв метод те оперираха?

# 64
стандартен - скалпел, разрез, зашиване. хемороида беше външен, с тромбоза и некроза, и доколкото разбрах друг метод за опериране на този вид няма.

# 65
  • Мнения: 7 263
мъж още веднъж благодаря за отговорите  Peace
Надявам се все пак, че вече имаш известно подобрение и че се чувстваш по-комфортно. За жалост понякога наистина няма друг избор и човек и да иска не може да отърве ножа. Аз миналата пролет се чудих и маях, после забременях и положението стана толкова зле, че не съм си и представяла такъв ужас. ooooh! ooooh! Tired
Края на бременността едвам го избутах, самото ми раждане беше направо песен пред проблемите именно с нашите "досадни приятели" хемороидите, които последваха в седмицата след това. Сега чакам само малко малчо да поотрасне и да започнем да се кърмим на по-дълъг период и веднага лягам под ножа, защото вече не се търпи.

# 66
lennyh
аз така и не съм убеден дали за външните хемороиди има друг вид оперативно премахване, освен традиционното. Затова се поинтересувай от много добри хирузи там, където живееш. Наскоро прочетох и за друг вид отваряне на хемороида и почистване на тромба и некрозата. Ако все пак се окаже, че няма друг вариант, колкото и да е депресиращо да стоиш в болниоца, настоявай да не те пускта веднага, както се случи при мен. Първото изакване е умопомрачаващо болезнено и е по-добре да го направиш в болницата на по-силни обезболяващи и евентуално с помощт. Иначе съм говорил с няколко чоека, които са оперирани по традиционния метод и само един от тях има последващи оплаквания с втора операция, която също не му е решила проблема - от тогава се оперира сам с бръснарско ножче само че не се зашива. Иначе други четирима човека години след това казват, че не са имали подобни проблеми. Като цяло обаче целя анус представлява хемороидална тъкан и по ред причина могат да се получат възпаления, затова и хирурзите не дават гаранции, просто решават моментния проблем. По динамично ежедневие, избягване на заседяване, повече движение, храна с повече фибри, препоръчва се също акане в клекнало положение. Аз вече така правя върху тоалетната чиния - кацам като птичка и акото си излиза само, без да се налага да се напъвам докато съм в седнало положение.
Друга рецепта за хемороиди - един буркан мед (400г) се разбърква с две супени лъжици сяра за пиене. Взима се три пъти на ден по една кафена лъжичка. Други го препоръчват като маска за ануса.
Много хора са доволни от лекарството "антифлегмин" - купува се от ветеринарните аптеки и служи за лечение на възпаленията по вимето на кравите. Дозировката не ми е известна, при мен беше кървящ и не посмях да се мажа с него.

# 67
Иначе вече се чуствам малко по-добре. Болката при дефекация е по-търпима. Все още единия край на операцията е леко възпален. За сега са минали точно две седмици от операцията. Мога даже да седна, ако си подложа единия крак под гъза.

# 68
Здравейте,търся ПОМОЩ!През месец явгуст мой роднина ходи в София-ОН КЛИНИК.Никаква епикриза,никаква информация-махали са му 2 хемороида уж.Върна се с жестоки болки и се оперира по спешност отново.На епикризата пише-махнати 2 хемороидални възела и обработени 4 бр.рагади/може да не се изразявам правилно-пиша  по памет.Не съм медик/Но мъките не свършиха-вече 2 месеца вие от болки след изхождане.Не остана хирург и проктолог,който да не сме посетили за консултация и лечние.Представа нямате какъв ужас е!!!
Досега нищо.Посъветвайте -какво да правим,кого да търсим.Междувременно получи и кардиологичен проблем-в болница,коронарография,поставяне на стенд и ужасът продължава.
А става въпрос за сравнително млад човек!

# 69
  • Мнения: 834
Бетул, прочети 1-2 стр назад в тази тема и ще намериш доста полезна информация.
Иначе ще се почетвъртя сигурно Rolling Eyes Така е като вярваме 1:1 на рекламите Twisted Evil за Он- клиник и други частни клиники. Другата категория пациенти пък искат да си решат проблема безплатно, изцяло по здравна каса и се подлагат на възможно най- стария и касапски начин като по- горните постове на мъж. Направо ми е мъка като ви чета, но всеки сам взема решението как и къде да си маха хемороидите според възможностите. Искаш помощ, каква точно? Имена на лекари ли, метод ли търсиш, кажи с какво да помогнем? И от къде си?
Моя мъж вече 1г и 2 мес не спира да се радва, че се оттърва от мъките за няколко дни Peace и едновременно с това да се упреква, че от страх търпя болката и дискомфорта с години.
Проктолога спокойно може да се заобиколи и да се отиде директно на хирург. Най- добрите са в Пирогов и Военна болница /мое скромно мнение Embarassed/. Не се съгласявайте на рутинната касапска операция, това води до много усложнения и дълъг период на въстановяване.

# 70
Здравейте,аз сьм от Варна!И аз като вас преди около месец ми се наложи да се ровя за нета за информация как да постьпя ,защото бях сьс ужасни болки и..тн..всеки който е тук знае за какво става вьпрос.Реших че трябва да отида в Юнион клиник,защото специално за там бях чела от форумите и то реклама по телевизията че са най-добрите.За он-клиник четах ужасни неща.Миналият месец се качих на автобуса с ужасни болки.На следващата сутрин бях в Юнион клиник,там ме прегледа доктор Ерсин Ходжаджиков.Много сьм доволна от прегледа,много е внимателен.Направи ми- банд легиране,манипулацията трае само няколко минути,почти няма болки,направи ми такава манипулация на два хемороида,сега скоро ще идвам пак,защото наведньж можело само по-два.След прегледа си взех един аулин и обратно на автобуса кьм Варна.Ако сьм знаела че ще е  толкова безболезнено нямаше да се мьча 12години.Сега сьм добре,болките отшумяха след един ден.Заслужава си да отидете там,защото имат добра апаратура която преглежда дебелото черво.Това което мога да сподела с вас,аз сьм доволна!

# 71
Извършена е рутинна операция  началото на септември.Бих искала да узная повече за следоперативното възстановяване-лекуват ли се рагадите-4 броя според епикризата и как.Колко дълго е възстановителния период?Нека ако има хора,преживели подобен проблем да споделят.

# 72
аз излекувах хемороиди в обилно кървящо състояние като слагах в ануса по 1 скилидка чесън всяка вечер преди лягане в продължение на 1-2 месеца. скилидката трябва да не е наранена или да не дразни по някакъв начин лигавицата. хемороидите се излекуват напълно, но ако все пак се появят отново, се повтаря. може да се прави и профилактично.
лечението е тествано в медицински институт в щатите и е описано в книга за чесъна, издадена от в-к труд преди години.

# 73
Понеже темата е "Оперативно лечение на хемороиди", а е изчерпана от към теория, следва прякото и продължение "препатили" или "преживели" оперативно лечение на хемороиди. Доста противоречива информация от всички видове операции, да не говорим, че постовете са предимно "един мой познат мина безболезнено", "мъжа ми се отърва без никакви болки", и т.н. Държа да отбележа, че не съм пестил пари, даже напротив - дадох да се разбере, че съм готов да платя, но хирурга, на който попаднах каза, че за тромбозирал  с некроза няма друг вид операция, дали е вярно или не - не съм доктор и не мога да кажа... да бъдат по-настоятелни в питанията си тези, на които им предстои. И нека от тук насетне да пишат такива, които лично са преживели описаните подробно видове операции на описаните подробно стадии и видове хемороиди в предходните страници.
Доктори и близки и познати на преживели да се изказват някъде другаде. Ясно е, че на чужд гръб и 100 тояги са малко.
Нещо с което се сблъсках след операцията и тежките първи две седмици - оказа се, че има лекарство за преди и след операция. Казва е ДОКСИПРОКТ. В аптеката казаха, че нямат, защото се казвало вече Долопрокт. Те аптекарките за всички видове прокт казват, че вече се казва долопрокт. Като провери в чекмеджето се оказа, че има и доксипрокт, а то е единственото специално за преди и след операция. Поредното доказателство, че някакви женици, които сложили на един щанд две пасти за зъби и три анал гина, се наричат фармацевти. За себе си да кажа - 4 седмици след стандартната операция се чувствам малко по-нормално, но при всички случаи - дискомфортно, но болка няма, мога да вървя, да сядам и ставам внимателно.

# 74
И моля да уточнявате дали става въпрос за вътрешни или външни хемороиди. Deri не е споменала и не става ясно, а това е от съществено значение. Сигурно има и други като моя случай - 4-ти стадий, голям и след "детралекс" остава с тромбоза и некроза, при това без никакви усещания и вътрешни позиви за предходните три стадии.

# 75
  • Мнения: 2
Да питам пак .................... За премахването на така наречената "Fissura ani", някой подложи ли се на операция за това Sad Впечатления, мнения и препоръки - КАКВОТО И ДА Е - моля за отговор Sad Ходих на доктор в Медикус Алфа, при д-р Апостол Георгиев, не мога да  кажа лошо за човека - прегледа ме, поразпита ме и ми взе 80 лв. (40 лв. за първичен преглед и 40 лв. за аноскопия) и ме изпрати по здравна каса в някоя хирургия да ми го премахнат оперативно. Оперирали те сутринта, примерно, и вечерта си си вкъщи. И толкова - не беше от докторите,  които ще ти обяснят подробно, ще те успокоят или да ти кажат как ще си след операцията колко дена ще се възтановяваш, за да знаеш дали всичко е ок. Така че, ако някой има информация за тези фисури, моля да сподели и да каже къде в Пловдив има добър хирург за операцията, МОЛЯ, МОЛЯ, МОЛЯ Praynig

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 10:12 от linna81

# 76
За фисура нищо не знам, но  добри впечатления за отнощение към пациента и компетенции за заболявания около ануса мога да кажа за Тодор Иванов от МБАЛ Каспела и Антон Тодоров от УМБАЛ Св. Георги. При първия прегледа е 25 лева, втория си има и сайт, потърси и други мнения за тях.

# 77
Искам да попитам днеска ми се възбудиха хемороидите не ме болят, но са големички   Blush и мее страх да не почнат да ме болят.Преди 4 години ми излезнаха и сяка години ме боляха по една седмица (в най*неподходящо време ) но мината година пропусна незнам как  newsm78
какво да правя искам да се отърва от тях,nо не искам да е оперативно защото знам ,че боли дълго време след това.Немога да си го позволя защото спортувам и уча в НСА .
И дали сега да ходя на тренировки докото още не ме боли... или не е препора4ително
Има още нещо на 19 години сум харесвам моми4ета но и мом4ета лекичко  Blush Blush
и то отскоро нямам намерение да ме е..... но засеки случай.
А когато не са възпалени мозе ли да има анален секс (който емалко вероятен )аз лично на този етап искам само галиовни4ене,,,(dano последните няколко реда не са ви накарали да подминете моя проблем)

# 78
  • Мнения: 2 132
Няма проблеми.Може да правиш анален секс!
Обаче, щом се занимаваш със спорт, веднага на лекар!

# 79
  • Мнения: 3
warlock
най добрия съвет ще получиш от специалист проктолог или хирург. Тук твърде много станаха мненията. А и всички говорят за това какво се е случило на техни близки и познати, рядко на тях самите. Ако не те болят и можеш да изтърпиш анален секс, ще ти бъде само от полза. Хемороидалната тъкан се възпалява следствие на налягане в посока отвън навътре. При аналния секс е обратното, така че това само ще бъде добър масаж на кръвоносните съдове, включително и вените (а самите хемороиди представляват разширени вени на по-специално място). Но при наличие на хемороиди според мен не е препоръчителнно да правиш анален секс - почти сигурно е, че ще се спукат и ще прокървят, аналния секс е по-скоро профилактика срещу хемороиди, а не лечение при наличието им. И аз не исках да спирам тренировки, но нямаше как. Беше неизбежно да се оперирам. А най-вероятната причина при теб е повишено вътрешно налягане от тренировките, най-рисковото упражнение в случая са клек с щанга и мъртва тяга.  Дано ти се размине и да имаш късмет да попаднеш на добър специалист.
Повече подробности - на лична;)
Успех

# 80
  • Мнения: 3
Поправка - Хемороидалната тъкан се възпалява следствие на налягане в посока ОТВЪТРЕ НАВЪН (клек с щанга, мъртва тяга, прекалено заседяване, напъни при запек)

# 81
Поправка - Хемороидалната тъкан се възпалява следствие на налягане в посока ОТВЪТРЕ НАВЪН (клек с щанга, мъртва тяга, прекалено заседяване, напъни при запек)
Добре това не включва коремни преси, клякания, изтласкане на тежести с крака.
А клизма може ли да се прави при наличието на хемороиди.
P.S.Благодаря за отговора.

# 82
  • Мнения: 3
Коремни преси със сигурност не включва, но клякане с тежест - да. Ако можеш да си правиш клизма, прави си на няколко малки порции.
ПС. За да не изместваме темата, ако искаш по подробно мнение, а ти е неудобно да го споделиш толкова публично, остави координати или се регистрирай тук и прати съобщение.

# 83
  • Мнения: 3
Здравейте!
Преди доста време писах, че съм ходила в Union Clinic където ми махнаха един вътрешен хемороид от общо 4. Доволна съм от отношението на д-р Ходжаджиков. Млад, приветлив човек, който те изслушва и преглежда много внимателно. Самият преглед е безболезнен. Преглед с манипулацията - общо 150 лева.По време на прегледа имаш възможност да погледнеш хемороидите си на монитор.
В зависимост от степента на заболяването докторът преценява какво да ти предложи. Аз лично съм с I-II степен вътрешни хемороиди и при мен премахването  стана чрез банд легиране (пристягане с пръстенчета). Ще бъда откровена, че при първото махане малко се притеснявах от болката, но се оказа  че е търпима. Тя е щипеща, пареща болка и е напълно поносима. Първите два дни изпитваш леко неразположение и малко болка когато ти се наложи да отидеш до тоалет, но в никакъв случай не е толкова страшно, колкото някой си го представят.  След третия -четвъртия ден хемороидите сами падат.

Първият хемороид премахнах през април, а втория през септември. Този път изобщо нямаше болка. Съжалявам , че не махнах два наведнъж.  Благодаря на д-р Ходжаджиков за професионалността му и доброто му отношение към пациентите.
С радост очаквам в най-скоро време да открият кабинет във Варна , за да си махна и последните два. Сега се чувствам чудесно.
5 дни пиеш Детралекс, изписват ти крем за мазане и ако се наложи вземаш Аулин.

Ограничаваш храната малко след това и пиеш много течности.

# 84
  • Мнения: 834
Добре де, темата е за оперативно лечение на въпросните гадини, а всички тук пишат за банд- легиране, мазане, баене, упражнения и незнам си какво, но не и по темата Rolling Eyes
Само 4-5 мнения са на мястото си с отзиви от операция. Всичко останало е просто търкане на клавиатури.

# 85
  • Мнения: 14
Здравейте и от мене, понеже това е най-обширната тема за лечението на хемороидите във форумното пространство в България, предлагам автора или някой модератор/админ да я кръсти просто лечение на хемороиди. На мене лично ми беше много полезна, сигурен съм че е била полезна и на хиляди други!
Благодаря ви!

# 86
колко болезнено е оперативното премахване?Питам защото моя позната иска да си ги премахне,но не може да си позволи да платии това е единственият и вариянт за момента.
И аз отскоро имам този проблем но умирам от страх за каквато и да е операция и събирам сведения кураж .Очаквам вашите съвети.

# 87
  • Мнения: 14
Ами дори и с банд легиране не е гаранция за безболезност, оказва се че че при този метод е индивидуална чувствителноста. Моя случей беше такъв, имам 3 броя, между 2-ра и 3-та степен, лекуващия ми лекар ми върза 2, мога да ви кажа че такава болка имах, че не можех да спя дори, аулини не ми помагаха, опраеях се единствено с инжекции с бусколизин/спазмалгон. И така една седмица. На всичкото отгоре това беше декември месец, сега сме февруари, хемороидите още си стоят, защо не са паднали не знам...Поради други причини не съм отишъл отново на преглед, но и това ще стане скоро, може и пръстените са паднали.

# 88
  • Мнения: 3
Отдавна не съм посещавал форума. Що се отнася до възстановяване след класическа операция (а ако сте стигнали до 4 стадий друг начин май нема), то графикът е следният: До втората седмица супер болезнено изхождане (за умопомрачителната болка на първото тук не говоря), до втория месец - търпима болка при изхождане, до третия месец продължавате да сядате и ставате внимателно, до четвъртия месец - продължава да се усеща при изхождане, но не е болезнено. Пълна забрава за операцията след 5 месеца.
Яжте зеле и всякакви съдържащи целулоза храни, изхождайте се клекнали по възможност. По-горе съм описвал подробно възстановяването... Голям зор е било Simple Smile, но болката се забравя, сега съм ОК. (6 месеца след операцията)

# 89
  • Мнения: 0
По повод операциите на хемороиди и на мен ми се наложи да посетя специалист. Според доктора класическото изрязване на хемороидите вече не се прилагало поради наличието на други методи. На мен лично ми се размина само с лигиране на два пъти и вече нямам този проблем.

# 90
  • Мнения: 0
Най-добрия избор е някоя частна клиника.При какъвто и де  е проблем в отделителната и храносмилателната система, не се доверявайте на д-р Зарков от 5-та градска.В никакъв случай неговите услуги  няма  да ви излязят по-евтино от частна клиника, а там със сигурност ще получите по-голямо внимание и грижа.Проучете внимателно вариантите.Но ви гарантирам, че д-р Зарков не е удачен вариант.

# 91
# 92
# 93
# 94
  • Мнения: 0
 От много години и аз и всички в семейството се борим с хемороидите! След какви ли не процедури по известни клиники,рекламирани доктори стигнахме до един материал за THD лечение .  След като ни прегледа др.Димитров  в Александровска ни прати на ректоскопия при др.Кандиларов и като се установи че проблема и при мен и при съпруга ми  са само хемороидите II, III степен с пролапс ,ни предложиха THD. (верно че сета се заплаща та се наложи да попреспиме с мисълта). Преди седмица др. Димитров в Първа хирургия заедно с един порфесор от Италиа който е част от разработилите този метод оперираха мъжът ми и два дни след това все едно не е имал проблеми с "Д" , верно че е на диета все още. До днес вече е 7-8 ден и дори лекия дискомфорт при ходене в тоалета вече го няма! Чакам да ми опавят проблема с алергиите ми и съм абсолютно готова да се подложа и аз на тази процедура а не операция защото рязане нямало!!!
Вижте за инфо и ако имате нещо да питате пишете - Успех-http://www.thdamerica.com/-вижте видеото!

# 95
  • Мнения: 0
Здравейте съмишленици, днес си позволявам да седна за малко пред компютъра.След години събиране на информация и смелост, На 03.05 МЕ ОПЕРИРАХА с пълна упойка в Модерна и предразполагаща клиника. Там практикува доктора, в чиито ръце реших да поверя здравето си и за когото събрах добри отзиви от пациенти. На 30.04 ходих при него на преглед и след сигмоидоскопия, той установи че имам хемороиди 4 степен, които се премахват само оперативно в този стадий. Хубавото бе, че нагоре червата са чисти и няма полипи и карциноми. И така - уговорихме се за идния Вторник, след като той разбра искането ми да реагираме маскимално експедитивно. И Понеделник привечер пак се пречиствах с Фортранс(по самоинициатива), 2 праха в по литър вода са достатъчни за да изкарате бистра водичка...гладен и жаден очаквах утрото. Приятелче ме закара, взеха ми кръв и ме пратиха в съседно мед.заведение на кардиограма, след това си платих избор на екип(операцията се поема от касата) и продължихме със снимка на белия дроб. Мила санитарка ме заведе до реанимацията, където по нощница изчаках началото на операцията. Всички бяха много учтиви и най-внимателно ме разпитаха за здравето и особеностите ми. Млада сестра ме покани и аз тържествено пристъпих в операционната, където ме накараха да се съблеча чисто гол. Към 14.00 бях разчекнат на едно магаре, вързан да не падна и накичен с  кабели, абокат с маркучи..и усмивка. Не ме беше страх, знаех че ще заспя, а и най-важното - Видях че пред/зад голотията ми застава "моя доктор". Шегувахме се с анестезиолога и в миг се събудих пак чисто гол, но на леглото в реанимацията, до главата ми бяха телефона, водата и дрехите, които съблякох. Минутки след това се изправих и успях да навлека боксерките за да отида по малка нужда, тоалетната бе на метри. Скараха ми се да не ставам и аз разбрах защо - олюлявах се докато пишках, но бях доволен, защото бях чел за проблеми с уринирането веднага след операцията, а аз нямах. След час ме преместиха в стая, в която се чувствах добре - бе по-чисто и ново от хотела, в който бях на последното обучение Simple Smile Имах си ТВ, вода и телефон, на който можех да си поръчам болкоуспокояващо при нужда. Донесоха вкусна супа и филийка..безотговорно ги излапах( ако пуших и цигарка щях да поискам) Simple Smile Гадно беше като ставах да пишкам или за друго - олюлявах се и ми се гадеше(от упойката навярно), но си отварях и дишах дълбоко и разминаваше до следващото ставане. Лекар дойде и ме покани в манипулационната за да ми извади една марличка отвътре и да ме намаже с нещо..нямаше никакви тапи или надути ръкавици, за които са писали колегите. Чух се с половината указател от телефона си в очакване на болката..започна и мача, а болката бе тъпа и поносима. След 22.00 грижовна сестра ми боцна една инж.задължителна била и се уговорихме да звъня ако заболи после. заболя по-силно чак през нощта, когато звъннах на телефона и ми сложиха успокоителна инжекция. Да ви кажа очаквах режеща и нетърпима болка, а то тупти силно и е досадно, силната и неописуема болка изпитвам сега - ежедневно в тоалетната. Заспах, а на сутринта бях с усмивка, доктор ме посети, поговорихме, даде ми напътствия, потвърди ми за изписването.. аз помолих поне до обед, че моя човек бе нощна и му казах към обед да дойде. Чаровна сестра ми пусна една венозна за да се чувствам добре и си беше така. След по-малко от 24 часа ме изписаха, аз бях смел, но след няколко минутки прав, всичко пак ми се люлееше..отделно и операцията се усеща при вървене, но за 20 часа какво да искаме Simple Smile) Дадоха ми епикриза, болничен и указания за домашното лечение. Доволен съм от всичко, може би беше хубаво още ден-два болничен престой, но нищо, лошо няма...приятеля с кола дойде да ме прибере. 2 часа пътуване ми се сториха вечност - гадеше ми се през цялото време. У дома първата вечер се успокоих..пих Ауулин към 4.00 през нощта.Спах си.Сутринта малко пуснах в тоалетната, колкото да разбера болката, а  Вчера вече имаше изхождане с кръв и крясъци, но не се притеснявайте..след 10 минутки утихва ужаса, пиеш Аулина и до час можеш да ставаш с обичайната лека тежест в областта на ануса. За 3 дни мисля че върви по-добре от очакванията ми, гледам след съвземането след утринния ужас, да си направя банята със Смрадлика, купих си Дуфалак, но засега мога и без него...Ям: Супа пиле, Супа зеленчуци, Свинска супа, Каша Пиле, Много сок и вода, черен хляб, овесени ядки с мляко. Всеки ден си позволявам нещо ново в менюто.По гол.нужда ходих през два дни преди операцията, сега по малко всеки ден, това е важно за да е меко и по-безболезнено изхождането. ИЗписаха ми Детралекс, който приемам по схемата. Аулина гледам да седи за сутринта, марлички, много бельо и хавлийки...това е за сега. Искам на всички да кажа, че ако това са мъките и цената, не си е заслужавало годините тегло с омразните и болезнени хемороиди,които след всяко изхождане боляха повече от следоперативната болка. Все пак не съм здрав за да правя заключение, но аз не съжалявам към този 3 -ти ден след операцията си по Милиган( както пише в епикризата).

# 96
  • Мнения: 838
Здравейте, знаете ли дали самият преглед за хемороиди е болезнен?

# 97
  • Мнения: 0
Здравей Колибка, по повод запитването ти относно прегледа, мога да ти кажа че на мен ми огледаха до 70 см навътре, а аз си мислих че ми правят само аноскопия. Болка нямаше през цялото изследване, по-скоро след това е дискомфортно. В един момент за секунда усетих едно подуване в корема, но си помислих че са отшумяващи вълнения след очистителните от предната вечер. Може би зависи от апаратурата на кабинета и техниката на доктора. Позата беше на лява страна с колене към брадичката. Трае не повече от 10 минути с подготовката. Друго важно са очистителните медикаменти, които ще вземеш предната привечер - аз взех 2 праха Фортранс, защото четох че той освен основното си действие, имал способността да раздува червата, с което е по-подходящ за скопии, докато има други очистителни, които изпразват червата, но ги слепват, с което са по-подходящи за графии. Фортранс се пие по прахче в литър вода, вкуса не е приятен, но се пие на почивки - до 40 мин да се изпие едното, след това се разтваря второто и пак се пие до 40 мин. Между двете да има максимум 15 мин.почивка. Едно го дават за 20 кг телесно тегло, но аз съм над 80 кг и две ме изчистиха идеално. Това е относно прегледа, поне което беше при мен. Надявам се да бях полезен и не се притеснявайте особено за прегледа, съжалявам защо толкова години не отидох, можеше да избегна операцията. Така че час по-скоро при Чичо доктор без никакво притеснение Simple Smile

# 98
  • Мнения: 7 263
Поправка - Хемороидалната тъкан се възпалява следствие на налягане в посока ОТВЪТРЕ НАВЪН (клек с щанга, мъртва тяга, прекалено заседяване, напъни при запек)

gymmm
съдейки от ника ти и от спецификата на изразяване си добре запознат и с двата проблема, а именно спорта и хемороидите.
Би ли споделил(а) дали си се подлагал на интервенции, успешни ли бяха и колко време след тях отново можеше да тренираш пълноценно?

# 99
  • Мнения: 3
Много време не съм влизал в този форум. Но да - подлагал съм се на интервенции. Опериран съм. Следоперативният период е изключително тежък, поне за мен беше такъв. Минаха 2-3 години от тогава. И без да се замислям започнах да правя клекове. Получих позивни за вътрешни хемороиди и реших, че непременно трябва да спра с това упражнение. Станах отново немърлив към храненето - забравях да ям зеле и гейпфрут - най-доброто естествено лекарство за нормалната консистенция на изпражнението. Забравих да ходя в тоалетната клекнал, кацнал като птичка на тоалетната чиния, за да се избегнат излишните напъвания.
По отношение на тренирането - пълноценно не мога да кажа колко време след операцията, но аз започнах около 3-4 месеца след операцията да тренирам отново. Спомням си, че пълно излекуване почуствах около половин година след операцията, вероятно тогава съм започнал да тренирам и пълноценно. Под пълно излекуване имам предвид да нямам абсолютно никакви усещания при сядане, ходене до тоалетан и други дискомфорти.

# 100
  • Мнения: 58
Icemcfan, много моля да ми кажеш коя е тази болница, къде се намира,
тук в България?

# 101
  • Мнения: 2
Здравейте! Гледам оса споделили преживявания, но не са писали къде са ходили. Аз съм от Русе. Ходих в Медикус (частна клиника за операции) и там говорих с хирург - каза, че правели амбулаторното лечение с пръстените, но то било полезно, само ако хемороидите били 1-ва степен. При 2-ра вместо пръстен, връзвали с конец и изрязвали излишното в края. Само че аз прочетох в сайта на Онклиник ли беше - стадиите при хемороидите не са 3, както ми каза хирургът, а 4. Това с пръстена се прилага успешно доколкото виждам и при хемороиди 2-ра степен (докторът ми каза, че в София чисто комерсиално го правели понякога това с пръстена). Не успях да питам доктора как ще разбере в какъв стадий са хемороидите ми - мисля, че ректоскопия правят само гастроентероилозите. Греша ли? Жената на регистратурата ми каза, че с напипване разбирали, но тя каза и че не правели това с пръстена, което не е вярно. Всичко минава по здравната каса. Все пак имам лош спомен от операция в Русе и се чудя къде да отида в София?! И трябва ли предварително да мина на гастро да ми направят ректоскопия?! Защото искам да замина за София с готови изследвания за да може да извършат манипулацията по възможност още 1-ия - 2-ия ден.
Та основните въпроси - къде да ида в София и правят ли хирурзите ректоскопия (където ви бъркат с 1 тръба в ануса) и наложителна ли е тя за определяне на степента на хемороидите (мисля, че е наложителна). Бил съм в Исул, където ми поставиха диагноза гастроентероколит през 1997 и в гастро отделението бяха много мили. Там става ли? Или Александровска болница?

# 102
  • Мнения: 834
Marlou, ако искаш на лични ще ти дам тел. на хирург в Пирогов и ще ти обясня подробности.
Между другото назад в темата съм описала всичко подробно за безкръвната операция на мъж ми, който беше почти 4-та степен. Просто се върни и прочети.

# 103
  • Мнения: 2
Marlou, ако искаш на лични ще ти дам тел. на хирург в Пирогов и ще ти обясня подробности.
Между другото назад в темата съм описала всичко подробно за безкръвната операция на мъж ми, който беше почти 4-та степен. Просто се върни и прочети.
Ми дай телефон. Но сега се поема от здравната каса - гледам кво си писала - тия неща ги четох - има ги на поне 2 места в нета. Пари нямам и не смятам да давам - здравната каса поема - сега не е 2008-ма. А и тва за мъжа ти ми идва в повече - първо не съм ходил още на преглед за да знам степента.

# 104
  • Мнения: 834
Самата операция, като такава, се поемаше и сега се поема от ЗК. Плащаш само за стаплера.
Операцията, която поема изцяло касата е стария "кървав" метод на изрязването им 1 по 1 и то, ако си вече в 3-ти стадий. Иначе легирането или замразяването си го плащаш отново ти.
Успех ти желая!

# 105
  • Мнения: 2
Така и не даде име и телефон на доктора. Просто избързваш с операцията. Нормално е да се надявам да не съм за такова нещо! Да мина само с пръстени.

И да си повторя и друг от въпросите: задължително ли се прави първо ректоскопия? И хирург прави ли я или само гастроентеролог? За да направя каквото е нужно преди евентуално ходене в София.

Последна редакция: пн, 08 окт 2012, 11:34 от Marlou

# 106
  • Мнения: 3
Извинявам се, не съм разбрала, че искате координати за доктора. д-р Ерсин Ходжаджиков 02/854 88 11, обаждате се и се записвате за него, Юнион клиник. Ректоскопия не са ми правили, колоноскопия ми правиха заради кървенето, поради съмнения за полипи. Нищо предварително не трябва да се прави, не се пие слабително, просто предходния ден се яде по-малко. В деня преди манипулацията не се закусва и пие нищо.

# 107
  • Мнения: 3
Само да добавя, че операция не съм си правила, не знам от къде си помислихте подобно нещо. Просто обясних, че са ми правили банд лигиране, т.е. пръстенчета, които обаче се оказа , че е било безмислено да ги слагам, защото сега ми създават проблеми, кървя повече от това, което беше, а аз даже нямах и болки, като реших да си правя лигирането. Та моят гастроентеролог, който ми прави колоноскопията ми обясни, че това са разширени вени, които вързваш на едно място, но хемороидите се появяват на друго. Аз писах, че имам още за махане вътрешни хемороиди, но вече не бих ги махнала с този метод. Просто с детралекс нещата се оправят. Поне при мен е така, решението е ваше. За жалост, стигнах до извода, че вече всичко е за пари. Ефект-никакъв! Говоря, вече след няколко години, след като съм си правила банд лигирането.

# 108
  • Мнения: 2
milinda - тя друга жена говореше за операция без да съм казвал, че на мен са ми казали, че трябва. Тя сама реши май, че щом мъжът й е опериран, всеки трябва да го оперират.

Интересува ме в Исул, Военна академия или Александровска болница правят ли бандлигиране и то поема ли се от здравната каса. Звънях в хирургията в Исул, но сестрата нямаше идея (даже не разбираше за какво става въпрос, макара да питах за поставяне на еластични пръстени). Щом в Русе в частна клиника се поема от здравната каса, би трябвало и там ако правят, да се поема. Но не живея в София за да прескоча и да питам някой от лекарите. Файда, че пиша тук в тази тема не видях. Всеки си пише неговото, без да чете кой какво пита и на кого отговаря. Поне 1/4 от потребителите според мен са софиянци и би трябвало поне за 1 от 3-те посочени заведения да знаят (или поне могат да проверят).

# 109
  • Мнения: 834
Виж сега, Marlou, докато нямаш установена степен няма как да се знае кое е подходящото лечение за теб. Това се установява с обикновен, ръчен, ректален преглед. Ако си вече в 3-та степен ще ти направят по- прецизен с ехография, защото понякога и при 3-та степен има туморни образования.
Ако си подходил с тона си от тук към сестрата в ИСУЛ, си получил адекватен отговор!
Пак ще се повторя. ЗК поема труда на доктора /без значение дали ти "връзва ластици" или те оперира/, но не поема самите консумативи - ластици или стаплер. Изцяло безплатно все още няма в болниците по нашите ширини.
Телефони мога да ти дам, но няма да го направя, ей така, от столичен инат!
Успех!

# 110
  • Мнения: 0
здравейте аз от няколко години имам този проблем трябва да знаете че с каквото и да се мажете облекчението е само временно рано или късно отново се възбуждат и много бързо преминаваш от стадий в стадий докато стане непоносимо аз също четох за тези клиники говорих с лекар в когото имам пълно доверие той ми каза че разликата между клиниките и държавните болници е в цената оперирах се в държавна болница стоях три дни сега съм в болнични 30дни сега за операцията ако някой ви каже че не боли ви лъже болката е ужасна три пъти съм раждала четири пъти съм оперирана за други неща но такава болка не съм преживявала имаше дни в които мислех че ще умра и такива в които искрено го желаех днес ми е 19ден и сега се чувствам по добре и знаете ли какво открих че ако това което преживях наистина ме е отървало от хемороидите си е струвало защото по добре един месец болка от колкото цял живот страдание забравих да спомена че не съм плащала нищо освен болничния престой по 5.40 на ден

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 01:27 от Naomi Bg

# 111
  • Мнения: 75
Здравей, Милинда! Искам да те питам след като ти махнаха хемороидите не ти ли спря кърненето? Или след известно време пак започват да кървят? В края на март ми махнаха един хемороид с банд лигиране и оттогава кървенето ми спря. А преди това пълнех тоалетната в продължение на една година всеки ден. Сега след седем месеца вече съм забравила за всичко. При теб въобще ли не спря кървенето?

# 112
  • Мнения: 2
Здравей, Милинда! Искам да те питам след като ти махнаха хемороидите не ти ли спря кърненето? Или след известно време пак започват да кървят? В края на март ми махнаха един хемороид с банд лигиране и оттогава кървенето ми спря. А преди това пълнех тоалетната в продължение на една година всеки ден. Сега след седем месеца вече съм забравила за всичко. При теб въобще ли не спря кървенето?
Здравей! Къде ти правиха банд лигирането? И струва ли ти нещо?

# 113
  • Мнения: 75
Д-р Матев в Стара Загора ми го прави. Много съм доволна засега. Махна ми един вътрешен хемороид, който според него беше по-голям от другите два и според него от там ми течеше кръв. Наистина веднага след това ми спря кръвта. Не знам обаче дали няма пак да започне. Плаща се 100 лв. за бандлигиране на един хемороид и 20 лв. преглед.

# 114
  • Мнения: 1 281
да използвам темата ..

нали за гъзни проблеми иде реч тука ..
и реших и аз да споделя .

болката която предизвикват хемороидите .. е като лек сърбеж в сравнение с аналния абцес и фистула .
аз имам и външни и вътрешни ..
и ме натиснаха .. поне така си помислих ..
викам си поредния сърбеж .. ще мине .. да ама не ..
болката се засилваше ..
това след един запой с червено вино ..
та .. засили се до толкова , че като вървя ми се виеше свят ..
в мозъка ме удряше .. беше ми трудно да ходя на втория ден ..
може би трябва да кажа , че не понасям лекари .. защото много лоши преживявания съм имал с тях ..
и по болници избягвам да хода , но се наложи .. понеже болката ескалираше до плашещи нива ..
а аз не съм от плашливите ..
абе .. болка дето по някое време направо те изключва ..
та развъртях телефони тук там ..
и мой приятел се оказа че го е ял такъв подобен ..
а той е много напред с материала .... и ми даде телефона на д-р ходжаджиков ..
помислих се .. щом той му се е доверил .. и аз ще ..
и отидох при доктора .. той дренира абцеса ..
демек отвори дупка в ануса ми за да се евакуира насъбралата се гной ..
последва облекчение ..

седмица някъде .. дори повече .. през ден , през два ..
ходих да ми пъха марли в новата дупка за да изтича гнойта ..
заздравя .. но след седмица .. същата работа .. поду се и ме заболя отново ..
веднага пак при него .. пак инцизия .. дренаж .. и съм като прероден ..

вече 2 месеца ходене по мъките ..
аз съм много доволен от начина по който работи доктора ..
въпреки че интервенциите при мен са без упойка ..
по мое желание .. защото нещо не се разбирам с упойките ..

и сега дупката си седи отворена ..
той ми каза , че шанса да отшуми проблема така .. един вид от самосебеси е почти нулев ..
и без изрязване на фистулата .. няма да се оправя ..
поразрових се и за други доктори .. и за други изследвания .. и подходи и т.н..
спасение няма .. освен всичко други .. всички искат да режат сега и веднага ..
какви хора само ..

та .. аз съм пред дилемата сега .. дали да живея така ..
с периодични дренажи .. или да си направя операция и да се изреже всичко ..
проблема при мен е , че не ми понасят упойките а и аз не ги понасям ..
веднъж при нищо и никаква операция с пълна упойка ми блокираха някакъв нерв ,
който отговаря за рефлекса на дишане и .. умрях буквално .. после ме съживиха де ..
но усетих как сърцето ми прави 200 удара в минута и после как спира ...
от тогава само месни упойки ..

и сега проблема ми е .. как да накарам доктора да ме оперира с месна упойка ..
а не със спинална или пълна ..
не ме притеснява толкова болката или след оперативния период .. колкото упойката ..
някой ако може да даде малко повече инфо за видовете упойки и последиците от тях ..
ще ми е полезно

# 115
  • Мнения: 10
Здравейте на всички с хемороидни ауспуси. Искам да споделя с вас един лек от народната медицина, който е изпитан и с доказан резултат при моя роднина. Един път на ден изчистена скилидка чесън потопена в зехтин се поставя в дупето. Както и вие, така и аз си мисля, че това нещо ще ти подпали ауспуха, но не било така. Моята роднина е намерила спасение в този метод. Прави процедурите известно време (не знам колко, може би при всеки е различно) докато са възбудени онези гадове и след това няколко години не се проявяват и няма грижи.
Може би много от вас ще подходят скептично, още повече, че използвам думата ауспух, но говоря съвсем сериозно.
Ако все пак помогна дори на един човек, ще бъда щастлива.
Тези, които имат смелостта да опитат написаното по-горе се надявам да споделят от първо лице за да бъдат в помощ на другите.
Успех на всички!

# 116
  • Мнения: 10
ето какво намерих за чесъна
http://lechitel.net/%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B8%D … 1%81%D1%8A%D0%BD/
така, че действате смело

# 117
  • Мнения: 195
Здравейте съмишленици, днес си позволявам да седна за малко пред компютъра.След години събиране на информация и смелост, На 03.05 МЕ ОПЕРИРАХА с пълна упойка в Модерна и предразполагаща клиника. Там практикува доктора, в чиито ръце реших да поверя здравето си и за когото събрах добри отзиви от пациенти. На 30.04 ходих при него на преглед и след сигмоидоскопия, той установи че имам хемороиди 4 степен, които се премахват само оперативно в този стадий. Хубавото бе, че нагоре червата са чисти и няма полипи и карциноми. И така - уговорихме се за идния Вторник, след като той разбра искането ми да реагираме маскимално експедитивно. И Понеделник привечер пак се пречиствах с Фортранс(по самоинициатива), 2 праха в по литър вода са достатъчни за да изкарате бистра водичка...гладен и жаден очаквах утрото. Приятелче ме закара, взеха ми кръв и ме пратиха в съседно мед.заведение на кардиограма, след това си платих избор на екип(операцията се поема от касата) и продължихме със снимка на белия дроб. Мила санитарка ме заведе до реанимацията, където по нощница изчаках началото на операцията. Всички бяха много учтиви и най-внимателно ме разпитаха за здравето и особеностите ми. Млада сестра ме покани и аз тържествено пристъпих в операционната, където ме накараха да се съблеча чисто гол. Към 14.00 бях разчекнат на едно магаре, вързан да не падна и накичен с  кабели, абокат с маркучи..и усмивка. Не ме беше страх, знаех че ще заспя, а и най-важното - Видях че пред/зад голотията ми застава "моя доктор". Шегувахме се с анестезиолога и в миг се събудих пак чисто гол, но на леглото в реанимацията, до главата ми бяха телефона, водата и дрехите, които съблякох. Минутки след това се изправих и успях да навлека боксерките за да отида по малка нужда, тоалетната бе на метри. Скараха ми се да не ставам и аз разбрах защо - олюлявах се докато пишках, но бях доволен, защото бях чел за проблеми с уринирането веднага след операцията, а аз нямах. След час ме преместиха в стая, в която се чувствах добре - бе по-чисто и ново от хотела, в който бях на последното обучение Simple Smile Имах си ТВ, вода и телефон, на който можех да си поръчам болкоуспокояващо при нужда. Донесоха вкусна супа и филийка..безотговорно ги излапах( ако пуших и цигарка щях да поискам) Simple Smile Гадно беше като ставах да пишкам или за друго - олюлявах се и ми се гадеше(от упойката навярно), но си отварях и дишах дълбоко и разминаваше до следващото ставане. Лекар дойде и ме покани в манипулационната за да ми извади една марличка отвътре и да ме намаже с нещо..нямаше никакви тапи или надути ръкавици, за които са писали колегите. Чух се с половината указател от телефона си в очакване на болката..започна и мача, а болката бе тъпа и поносима. След 22.00 грижовна сестра ми боцна една инж.задължителна била и се уговорихме да звъня ако заболи после. заболя по-силно чак през нощта, когато звъннах на телефона и ми сложиха успокоителна инжекция. Да ви кажа очаквах режеща и нетърпима болка, а то тупти силно и е досадно, силната и неописуема болка изпитвам сега - ежедневно в тоалетната. Заспах, а на сутринта бях с усмивка, доктор ме посети, поговорихме, даде ми напътствия, потвърди ми за изписването.. аз помолих поне до обед, че моя човек бе нощна и му казах към обед да дойде. Чаровна сестра ми пусна една венозна за да се чувствам добре и си беше така. След по-малко от 24 часа ме изписаха, аз бях смел, но след няколко минутки прав, всичко пак ми се люлееше..отделно и операцията се усеща при вървене, но за 20 часа какво да искаме Simple Smile) Дадоха ми епикриза, болничен и указания за домашното лечение. Доволен съм от всичко, може би беше хубаво още ден-два болничен престой, но нищо, лошо няма...приятеля с кола дойде да ме прибере. 2 часа пътуване ми се сториха вечност - гадеше ми се през цялото време. У дома първата вечер се успокоих..пих Ауулин към 4.00 през нощта.Спах си.Сутринта малко пуснах в тоалетната, колкото да разбера болката, а  Вчера вече имаше изхождане с кръв и крясъци, но не се притеснявайте..след 10 минутки утихва ужаса, пиеш Аулина и до час можеш да ставаш с обичайната лека тежест в областта на ануса. За 3 дни мисля че върви по-добре от очакванията ми, гледам след съвземането след утринния ужас, да си направя банята със Смрадлика, купих си Дуфалак, но засега мога и без него...Ям: Супа пиле, Супа зеленчуци, Свинска супа, Каша Пиле, Много сок и вода, черен хляб, овесени ядки с мляко. Всеки ден си позволявам нещо ново в менюто.По гол.нужда ходих през два дни преди операцията, сега по малко всеки ден, това е важно за да е меко и по-безболезнено изхождането. ИЗписаха ми Детралекс, който приемам по схемата. Аулина гледам да седи за сутринта, марлички, много бельо и хавлийки...това е за сега. Искам на всички да кажа, че ако това са мъките и цената, не си е заслужавало годините тегло с омразните и болезнени хемороиди,които след всяко изхождане боляха повече от следоперативната болка. Все пак не съм здрав за да правя заключение, но аз не съжалявам към този 3 -ти ден след операцията си по Милиган( както пише в епикризата).
Здравей Icemcfan, Моля те да споделиш сега как се чувстваш след така добре описаната операция? Днес ме информираха че имам 4 стадии хемороиди и е неоходимо да се оперирам. Предложиха ми два вида операция от 850лв или 1200лв, като разликата е в консумативите и метода на манипулация. Много ще ти бъда благодарна да споделиш и повече информация за вида операция, името на доктора и клиниката, в която са те оперирали. Благодаря предварително.

# 118
  • Мнения: 0
Здравейте,
Да си кажа и аз по темата. Проведох доста дълго проучване за лечение и операция на хемороиди заради съпруга ми, който от години изпитва ужасни болки и кърви. Опитвахме какви ли не медикаменти и диети, но нищо не помагаше.
Информирах се за банд-легирането, т.е. поставянето на ластичета. При него, обаче, имало голям процент рецидиви, поради факта, че си остава кръвоносния съд, от който е излязъл хемороида.
Тогава попаднах на THD метода, който се прилага при хемороиди от 2 до 4 степен. При този вид операция се зашива съда над хемороида, след което се повдига пролапса с друг шев. Не се реже. Затова операцията е по- малко болезнена и е със спинална упойка. В болница се стои само един ден, а след 2-3 може да си на работа. Твърдят, че има само 1% рецидиви. Ако решите се обадете на д-р Кандиларов - 0888215144.
Аз лично избирам този метод. Има и други подобни, но накрая режат пролапса, което е много болезнено и за дълго време.
Успех!

# 119
  • Мнения: 0
Здравейте драги страдащи като мен ... Накратко моята история е ,че търпя вътрешни хемороиди+пролапс вече 12 години... решението е оперативно просто нямам смелост да изтърпя всичката тази болка която описват миналите по този път , макар и след това да казват "заслужава си" . Светлината в края на тунела и надеждата ми е тази нова методика THD. На теория няма рязане а само шиене като се прекъсва кръвопотокът към хемороидалната област и те с времето се свиват и изсъхват без нужда да се изрязват. И другото много важно нещо при този метод ,че едновременно с решаването на проблема с вътрешните хемороиди ако има и пролапс(както е моя случай) той се зашива. Т.е на теория с THD методиката би трябвало да си реша и 2-та проблема наведнъж и да се възстановя с минимална болка за няколко дни Shocked ето и източниците ми от който черпя информация:
1) http://www.youtube.com/watch?v=F4eiTN1z9N4
- подробно филмче описващо процедурата
2) http://thd-bg.eu/thd-%D1%86%D0%B5%D0%BD ... %B2%D0%B5/
THD Центрове в БЪЛГАРИЯ + телефони и контакти много подробен и обнадеждаващ сайт разгледайте го!
3) http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=54&t=16732&sid= … 7ca1dda7fabf174c3
- линк към другия подобен на този форум който ви препоръчвам да прочетете
Според източниците ми тази методика е основно насочена за 3-4-ти стадии хемороиди+пролапс !
Ще се радвам някой който вече е изпитал методиката и е бил с подобен на моя случай да сподели преживяното.

# 120
  • Мнения: 8

•   Здравейте!Искам и аз да споделя своя опит с операциите от хемороиди по МЕТОДА ЛОНГО.Аз съм на 31г. и проблема започна преди около 10 год.Последните 2 год.имах непрекъснато кървене и болки ако стоя повече време права,а през втората ми бременост ми създаваха огромен проблем-кръвоизливи оттам нисък хемоглобин,наливаха ме с желязо, това пък ме запичаше и така в един омагьосан кръг.....Понеже бремеността ми беше неуспешна,реших че при планиране на следваща ще премахна проблема с хемороидите... ДА АМА НЕ...!
Първо и аз изчетох всичко в нета по темата и при кой лекар да отида.Реших че ще се оперирам във ВМА София.Мъжът ми се беше оперирал там също от външи хемороиди само че преди 10 год. и няма никакви проблеми.Та така намерих познати там препоръчаха ми доц.Николай Дамянов от Ендоскопската хирургия на 6-ти етаж.Отидох на преглед на 14.10.2013г при него,прегледа се състоеше само да се надупа на колене и лакти,дори не се направи труда да бръкне в ануса с пръст и да огледа място-хемороидите били се виждали,нямало нужда,4 степен и т.н...взе ми 50лв..Предложи ми операция по метода ЛОНГО 960лв,аз бях малко скиптична за този вид операция,но нали ме изпращаше мой познат на който жена му се оперирала при този доктор от хемороиди пак по същия метод и нямала проблеми и аз му се доверих съответно.
Операцията беше на 18.10.2013г направиха ми само рутините кръвни изследвания и урина и толкоз.Аз попитах дали ще ми правят ректоскопия ,а те ми казаха че няма нужда всичко било видимо дори не ми направиха и клизма и това нямало нужда.И така вкараха ме в операционата сложиха ми локална упойка т.е само дупето и отпред нищо не усещах иначе си усещах краката от коленете надолу.Започва операцията и се оказва че имам по- слаби мускули на малкия таз затова имах и пролапс на лигавицата освен всичко друго.При вкарването на ушивателя малумният му доктор така натискаше, че усетих мн силна болка, попитах какво става,а те ми казаха че още малко и всичко приключва и пак било "нормално".При издърпването на отрязаните хемороиди и лигавицата отново имаше силно дърпане при което усетих неистова болка и дори изпищях,имах чувството че ми изваждат пикочния мехур,матката и яйчниците.
След операцията ми се беше подуло лицето,неможех да се изпишкам казаха ми ,че било от упойката и щяло да отмине.След 2 дни ме изписаха,нямах кървене само леки болки,но не бях ходила още по голяма нужда, защото доктора ми каза ако мога да стискам 2 дни поне при положение че не ми беше направил и клизма.И аз слушам... като се прибрах пих рициново масло щото дуфалака не ми помага и се изходих до тоалетна беше ме хванал такъв запек че неможех да си нормализирам корема още няколко дни.
И ОТ ТОГАВА ЗАПОЧНА ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ!!!!.....
•   
На 4-тия ден от операцията получих страхотни болки.Обадих се на доктора да му кажа, че усещам мн силно боцкане и според мен някоя от скобите се е откачила,защото при бъркане в ануса с дефламол напипвах нещо остро.Ще ви цитирам точния отговор на доц.Дамянов"Възможно е това защото си си използвала дупето повече от необходимото" и "Айде по-бързо, че съм в чужбина и ме набутваш".Самото боцкане предизвикваше спазми и аз ходех по голяма нужда 5 ,6 пъти на ден.След този разговор към 8 вечерта,в 12 през ноща получих още по-силни болки и кървене при което отидох в ВМА в спешния кабинет, а оттам ме изпратиха с думите "Неможем да Ви помогнем!", биха ми успокоителна инжекция ме пратиха да си ходя, защото трябвало да ме прегледа опериралият ме доктор.На другия ден се върнах в ВМА с искането да ме приемат и някой да ме прегледа след като Дамянов не е в БГ.Приеха ме и ме държаха 3 дни без никой да ме прегледа, а само ми биеха успокойтелни.След което ме изписаха с думите "Нищо ти няма,нормално е да те боли и да кървиш"При въпроса" А защо немога да се изпишквам добре и се подувам?" те ми отговаряха да питам Дамянов.
И така прибрах се и мъката продължи.....Вече неможех да спя от болки ,нямах и апетит.След 1 седмица без сън отново се обадих на доц. Дамянов и отидох да ме прегледа .Посрещна ме с "Какъв проблем създаваш само!" и ме изкара че съм луда и всичко ми е на психична основа и си въобразявам че ме боли и че се стискам и затова немога да пишкам.Реши да ме изпрати при свой приятел гастроентеролог за колоноскопия, а това би трябваше да го направи преди това.Аз съответно не отидох при него , а при друг независим за да чуя странично мнение.
Направиха ми изследването и се установи,че хемороидите си стоят и само е махнат един външен и един вътрешен.Както и да било примирих се с това казах си поне не кървят и само да престанат да ме болят,но проблема с уринирането и подуването си остана.Гастоентерологът ми изписа лекарства с което нещата се пооправиха като и ходенето по голяма нужда.
Поради трудното уриниране отидох на нефролог за бъбреците,пуснаха ми кръвни изследвания и ехография не откриха нищо и неможаха да ми дадат обяснение за отоците.Само останах шокирана от това което ми каза нефролога а именно че имам обърната матка.Айде после и на гинеколог несамо за това ами и при секс установих,че задържам секрет който изтича след няколко часа.
И така се започна ходене при нефролози, уролози,гинеколози,кардиолог,очен,ендокринолог и никой неможа да ми каже защо се подувам.
Муджувременно пишкането се пооправи ,но не с лекарствата, които ми предписваха некадърните доктори уж светила в тяхната област, а само гледат да ти вземат парите и да те отпратят.Започнах да правя йога упражнения и с това се подобри здравословното ми състояние дано успея и с отоците да се преборя. Сутрин като стана и немога да се погледна в огледалото вече....ПРОСТО МИ СЪСИПА ЖИВОТА ТОЗИ НЕКАДЪРЕН КАСАПИН доц.Николай Дамянов от ВМА София и МОЛЯ ВИ НЕ СЕ ОПЕРИРАЙТЕ ПРИ НЕГО ЗА ДА НЕ СТЕ КАТО МЕН.А и преди да се опрерирате помислете за последствията винаги може да сте в процента с неуспешни операции.

# 121
  • Мнения: 35
А знаете ли, че има начин да се справите с хемороидите без да се стига до операции?

# 122
  • Мнения: 8

•   Здравейте!Искам и аз да споделя своя опит с операциите от хемороиди по МЕТОДА ЛОНГО.Аз съм на 31г. и проблема започна преди около 10 год.Последните 2 год.имах непрекъснато кървене и болки ако стоя повече време права,а през втората ми бременост ми създаваха огромен проблем-кръвоизливи оттам нисък хемоглобин,наливаха ме с желязо, това пък ме запичаше и така в един омагьосан кръг.....Понеже бремеността ми беше неуспешна,реших че при планиране на следваща ще премахна проблема с хемороидите... ДА АМА НЕ...!
Първо и аз изчетох всичко в нета по темата и при кой лекар да отида.Реших че ще се оперирам във ВМА София.Мъжът ми се беше оперирал там също от външи хемороиди само че преди 10 год. и няма никакви проблеми.Та така намерих познати там препоръчаха ми доц.Николай Дамянов от Ендоскопската хирургия на 6-ти етаж.Отидох на преглед на 14.10.2013г при него,прегледа се състоеше само да се надупа на колене и лакти,дори не се направи труда да бръкне в ануса с пръст и да огледа място-хемороидите били се виждали,нямало нужда,4 степен и т.н...взе ми 50лв..Предложи ми операция по метода ЛОНГО 960лв,аз бях малко скиптична за този вид операция,но нали ме изпращаше мой познат на който жена му се оперирала при този доктор от хемороиди пак по същия метод и нямала проблеми и аз му се доверих съответно.
Операцията беше на 18.10.2013г направиха ми само рутините кръвни изследвания и урина и толкоз.Аз попитах дали ще ми правят ректоскопия ,а те ми казаха че няма нужда всичко било видимо дори не ми направиха и клизма и това нямало нужда.И така вкараха ме в операционата сложиха ми локална упойка т.е само дупето и отпред нищо не усещах иначе си усещах краката от коленете надолу.Започва операцията и се оказва че имам по- слаби мускули на малкия таз затова имах и пролапс на лигавицата освен всичко друго.При вкарването на ушивателя малумният му доктор така натискаше, че усетих мн силна болка, попитах какво става,а те ми казаха че още малко и всичко приключва и пак било "нормално".При издърпването на отрязаните хемороиди и лигавицата отново имаше силно дърпане при което усетих неистова болка и дори изпищях,имах чувството че ми изваждат пикочния мехур,матката и яйчниците.
След операцията ми се беше подуло лицето,неможех да се изпишкам казаха ми ,че било от упойката и щяло да отмине.След 2 дни ме изписаха,нямах кървене само леки болки,но не бях ходила още по голяма нужда, защото доктора ми каза ако мога да стискам 2 дни поне при положение че не ми беше направил и клизма.И аз слушам... като се прибрах пих рициново масло щото дуфалака не ми помага и се изходих до тоалетна беше ме хванал такъв запек че неможех да си нормализирам корема още няколко дни.
И ОТ ТОГАВА ЗАПОЧНА ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ!!!!.....
•   
На 4-тия ден от операцията получих страхотни болки.Обадих се на доктора да му кажа, че усещам мн силно боцкане и според мен някоя от скобите се е откачила,защото при бъркане в ануса с дефламол напипвах нещо остро.Ще ви цитирам точния отговор на доц.Дамянов"Възможно е това защото си си използвала дупето повече от необходимото" и "Айде по-бързо, че съм в чужбина и ме набутваш".Самото боцкане предизвикваше спазми и аз ходех по голяма нужда 5 ,6 пъти на ден.След този разговор към 8 вечерта,в 12 през ноща получих още по-силни болки и кървене при което отидох в ВМА в спешния кабинет, а оттам ме изпратиха с думите "Неможем да Ви помогнем!", биха ми успокоителна инжекция ме пратиха да си ходя, защото трябвало да ме прегледа опериралият ме доктор.На другия ден се върнах в ВМА с искането да ме приемат и някой да ме прегледа след като Дамянов не е в БГ.Приеха ме и ме държаха 3 дни без никой да ме прегледа, а само ми биеха успокойтелни.След което ме изписаха с думите "Нищо ти няма,нормално е да те боли и да кървиш"При въпроса" А защо немога да се изпишквам добре и се подувам?" те ми отговаряха да питам Дамянов.
И така прибрах се и мъката продължи.....Вече неможех да спя от болки ,нямах и апетит.След 1 седмица без сън отново се обадих на доц. Дамянов и отидох да ме прегледа .Посрещна ме с "Какъв проблем създаваш само!" и ме изкара че съм луда и всичко ми е на психична основа и си въобразявам че ме боли и че се стискам и затова немога да пишкам.Реши да ме изпрати при свой приятел гастроентеролог за колоноскопия, а това би трябваше да го направи преди това.Аз съответно не отидох при него , а при друг независим за да чуя странично мнение.
Направиха ми изследването и се установи,че хемороидите си стоят и само е махнат един външен и един вътрешен.Както и да било примирих се с това казах си поне не кървят и само да престанат да ме болят,но проблема с уринирането и подуването си остана.Гастоентерологът ми изписа лекарства с което нещата се пооправиха като и ходенето по голяма нужда.
Поради трудното уриниране отидох на нефролог за бъбреците,пуснаха ми кръвни изследвания и ехография не откриха нищо и неможаха да ми дадат обяснение за отоците.Само останах шокирана от това което ми каза нефролога а именно че имам обърната матка.Айде после и на гинеколог несамо за това ами и при секс установих,че задържам секрет който изтича след няколко часа.
И така се започна ходене при нефролози, уролози,гинеколози,кардиолог,очен,ендокринолог и никой неможе да ми каже защо се подувам.
Муджувременно пишкането се пооправи ,но не с лекарствата, които ми предписваха некадърните доктори уж светила в тяхната област, а само гледат да ти вземат парите и да те отпратят.Започнах да правя йога упражнения и с това се подобри здравословното ми състояние дано успея и с отоците да се преборя. Сутрин като стана и немога да се погледна в огледалото вече....ПРОСТО МИ СЪСИПА ЖИВОТА ТОЗИ НЕКАДЪРЕН КАСАПИН доц.Николай Дамянов от ВМА София и МОЛЯ ВИ НЕ СЕ ОПЕРИРАЙТЕ ПРИ НЕГО ЗА ДА НЕ СТЕ КАТО МЕН.А и преди да се опрерирате помислете за последствията винаги може да сте в процента с неуспешни операции.
 

# 123
  • Мнения: 834
Елито, уууужассс, какво си преживяла само ooooh! ooooh! ooooh! ВМА не е това, което е била, лежи на стари лаври. Как може да не ти изчистят целия тракт от храна и фекалии? Взема се очистително 24ч. преди операцията  и се пият нектари и сокове, ако не издържаш на глада. Слага се епидурална упойка като при секцио и няма как да усещаш нещо, освен майтапите на екипа. Цялата операция на съпруга ми трая 30 мин. и то с много лош пролапс, с почти 4ст. хемороиди. След операцията 2-3дни яде кашести храни и се изходи нормално с лека, търпима болка. Седмица след операцията и след първия контролен преглед шофира 400км до морето. Сега, 5г. и половина след операцията се чувства по неговите думи като "с бебешко" дупе, хемороидите са само лош спомен.
Не случайно, когато д-ра ни препоръча Лонго- метода, каза че дори и да не изберем него като хирург, да внимаваме дали избрания д-р има диплом за изкаран курс за такава операция. Защото има ло имена в хирургията, които твърдяли, че могат да правят операцията, а в същност били самоуки.
Не случайно ни препоръча и определена марка стаплер, а не китайски, корейски или турски, защото не дава дефект, няма опасност да се счупи в дебелото ти черво или да не излязат всички скоби.....
Дано проблемите са ти вече минало и дано никой не се сблъсква с твоите неволи! Praynig

Съпруга ми се оперира при този хирург http://www.teodoratanassov.com/  Вече е доцент, работи в Софиямед, до мин.год. беше в Пирогов.

# 124
  • Мнения: 100
Здравейте, има ли някой правил операция или консултация в Пловдив. Насочиха ме към д-р Аргиров но искам да направя проучване, защото зная, че има различни методи и е важно да се вземе правилно решение. Събирам мнения за Пловдив.

Благодаря предварително!

# 125
  • Мнения: 10
Здравейте,

И аз имах проблем с хемороидите, които след продължитено мазане с кремове / всички видове / , свещички, бани със смрадлика и т.н. не се повлияваха и не се свиваха.  Бяха огромни. Чудех се коя клиника да посетя, за да ми предложат някъкъв метод за отстраняване, освен оперативно. В моя град предплагат само оперативно отстраняване. В интернет е пълно с всякаква информация. Бях чувала за Он Клиник, но след многобройните лоши коментари в интернет реших,че няма да е тази болница. Следващата,която видях е на Др Матев - Стара Загора. Отидох там. Клиниката е на добро ниво. На самия ден ме прегледа, каза че са 3 външни, големи хемороида и, че може да ми ги махне на момента сега. 100 лв е на хемориден възел + 20 лв за местна упойка. Докато поставя упойката не е много приятен момент,но е търпим. След това вече не се усеща нищо. Махна ги и 3 те с "елекстрически нож ". След упойката не е болезнено. Процедурата трае 20 мин., полежах 10 мин. и след  това пътувах за моя град. Болките след интервенцията са силни около 5-6  дена,но  НЕ ПО - СИНЛНИ от тази, която е като имаш и болезнени хемороиди, търпи се. До колкото разбрах, по какъвто и да е начин да се махнат хемороидите все е болезнено, тъй като мястото е такова и особено при жените няма как да няма грам болка. Аз не съм пила аулини след това, търпима болка беше. След 10 дена болката изчезва напълно. През тези 10 дена на възстановяване има леко кръвотечение при изхождане, което също  спира след 10 - я ден. Изписа ми мехлем ,които не е скъп след изхождане и 1 курс с Детралекс. Ако знаех,че тази мъка ще приключи,щях да ги махна много по - рано, но все се надявах да мине с кремове и "лекове". Така, че аз мога да кажа от личен опит, че съм доволна от Др Матев - Стара Загора, на мен ми помогна и нямам странични ефекти с този тип махане. Сега е минал долу - горе месец вече  и не усещам абсолютно нищо, мястото е ОК, няма кръв и т.н. Мисля, че се справи чудесно в моя случай.  Peace      

# 126
  • Мнения: 11
Не препоръчвам операции - мои познати се оперираха и след това се възстановяваха бавно и с адски болки. след като се възстановиха след месеци се оказа, че пак имат хемороиди и фисура и съответно имат болки и кървене. Проблемът е, че след операции болките са силни и оперираният стяга силно ануса при изхождане, и пак се цепи.
Аз мога само да препоръчам неоперативно лечение на хемороиди и фисура. Аз преминах такова след месеци мъки с разни лекарства от аптеките и ходенето по разни клиники, където дори диагностиката е доста слаба, за лечението да не говорим. Тогава посетих ОН КЛИНИК и там ме прегледаха с видеоаноскоп, поставиха ми точна диагоза - вътрешни хемороиди 3ти стадий и анална фисура, премахнаха ми хемороидите неоперативно с банд-лигиране, а фисурата ми зарастна с мазане с техните кремове и пих много ефикасни капки за регулиране на изхождането. В ОН КЛИНИК лечението е безболезнено, не се лежи в болница - за 5 мин. е прегледа заедно с банд-лигирането, след това лекарят 15 мин. обяснява подробно какво да се прави след това, дава ти всичко напечатано на лист и си тръгваш, може да се шофира или работи веднага.

# 127
  • Мнения: 3 724
аз пък си изпатих от онклиник, за мен те са само касичка за пари

# 128
  • Мнения: 1
Здравейте!
Опериран съм от хемороиди по метода Whitehead преди 20 години. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ! на никого такъв вид операция - тя е отречена и това не е случайно. Доколкото знам, при нея се изрязва цялата тъкан от вътрешната страна на ануса, която е или може да стане източник на вътрешни хемороиди, поради което е НЕВЪЗМОЖНО повече да се появат такива, но цената за това е прекалено голяма. Изрязаната тъкан се замества с чревна лигавица, което преоформя тази част от човешкото тяло по много различен от естествения/природния начин. Възникващите вследствие на това сериозни проблеми (поне тези, които са ми известни) са следните:
1. В някакъв момент чревната лигавица започва да пролабира през ануса - първоначално при изхождане, след което се прибира, но след време този пролапс става постоянен. Ако имате стомашно-чревни проблеми, водещи до повече напъване при изхождане, това става по-рано. Аз го получих няколко години след операцията.
2. Понеже чревната лигавица е поставена там, където триенето при изхождане е най-голямо, с течение на времето тя ерозира, тъй като не е създадена да издържа такова натоварване. Пролапсът задълбочава този проблем, започва и кървене при изхождане. При мен на 19-тата година от операцията то стана много обилно (като от срязана вена) и се наложи да се оперирам повторно. Преглеждаха ме няколко лекари и заключението им беше "вътрешни хемороиди", а в описанието на ендоскопското изследване беше добавено 4-та степен и нещо от сорта на "с надлежаща ерозирана лигавица". Бях приготвен за операция "Лонго", но добре, че при огледа в началото на операцията хирургът (да е жив и здрав!) разбра какъв е проблемът - пролабирала ерозирана лигавица, която премахна и никакви хемороиди - след операция по метода Whitehead няма откъде да се появи рецидив, както ми обясни. Засега съм добре, редовно се мажа с Хеморрел два пъти дневно, включително след изхождане, при което не ползвам тоалетна хартия, а се измивам, а ако в момента не е възможно ползвам мокри кърпички докато се появи възможност да се измия. Два-три месеца пих Салофалк по два-три пъти на ден, като мисля да го повторя след десетина месеца или година.
3. Ако Уайтхед операцията не се направи добре при нея може:
- да бъде отстранен и част от аналния сфинктер, за което има немалка вероятност и което може да направи дефекацията неуправляема;
- или да се получи стеснение на ануса.
Ще добавя, че това е най-болезнената и най-тежка операция от хемороиди - аз лежах 10 дни в болницата, преди да ме изпишат и се възстановявах почти 2 месеца (бях опериран от добър хирург, просто за съжаление тогава се правеха такива операции).
Написах горното, защото покрай втората операция се разтърсих в Интернет и видях, че въпреки отричането на някои места продължават да правят Уайтхед операции, а някои даже се хвалят, че ги правели успешно!? (което значи, че не ви осакатяват веднага.) При това видях, че този метод е предложен за първи път още през 19 век! от английския хирург W. Whitehead, чието име носи - явно според хвалещите се медицината не е измислила нищо по-добро за повече от век...

Последна редакция: сб, 07 май 2016, 21:15 от Whitehead

# 129
  • Мнения: 1
Общо-взето, колегата gymmm най-реалистично е представил нещата. Подписвам се под всяка негова дума - аз също претърпях преди 12 дни операция на външни хемороиди след 5 годишни мъки с тромбозирал външен хемороид. ВСЕ ОТЛАГАХ И СИ НАМИРАХ ИЗВИНЕНИЕ, но накрая нямаше вече накъде повече. След операцията болките са си големи, особено първата седмица. Боли повече и от бъбречна криза. Аналгетиците облекчават леко, но болката е нетърпима на моменти. Но няма друг вариант за премахване или лечение на тромбозирал хемороид. Факт. Опира пак до класическия скалпел.
Що се отнася до по-щадящите методи... Лонго е добър вариант, но е повече за вътрешни хемороиди. При външните често се налага след тази манипулация да има втора, оперативна такава. Макар и в по-лек вариант.

# 130
  • Мнения: 109
Здравейте !

А каква беше цената на тази процедура ? За Варн има ли някой отзив за добър проктолог ?

# 131
  • Мнения: 3 724
Има ли някой ,който скоро е минал през тази операция, за обмяна на съвети и опит.Благодаря

# 132
  • Мнения: 1
Здравейте.
Някой опериран ли е в Пловдив
от  Васил Горанов (Пълмед)
Или от Антон Тодоров?

Съответно в кой стадий и с каква процедура...
Моля, споделете впечатления и опит!! Confused
Благодаря.

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 14:09 от Pav3

# 133
  • Мнения: 1
Здравейте,реших и аз да споделя опита си с този проблем,тъй като този форум ми помогна доста.Аз съм мъж на 30 години.
При мен всичко започна с вътрешни хемороиди,в началото нямаше никаква болка и поради това не предприех мерки за което после съжалявах(Не правете същата грешка отидете надоктор веднага когато имате симптоми).
Така карах около 5 години,след това започна и болката и трябваше да отида на лекар.Отидох в Onclick и ми казаха че имам вътрешни хемороиди и фисура.
Отстраниха ми вътрешните хемороиди и ми дадоха крем за фисурата.Само че на мен не ми помогна,
след това пробвах и други кремове мазила и какво ли още не но болката си остава.
Върнах се пак в Onclick и след преглед доктора ми каза че нищо ми нямало ...( а болките бяха огромни след всяко ходене до тоалетна)
Тогава реших да потърся мнението и на други лекари,което тотално ме обърка.Всеки доктор ми даваше различна диагноза,един външни хемороиди,друг фисура
а трети хем фисура хем външни хемороиди.
Но всички ми казваха че без операция няма да мине,тотално се отчаях и не знаех какво да правя,
но на болки не се търпеше и се оперирах във Варна за фисура и външни хемороиди.
След операцията изпитвах доста големи болки(не искам да плаша никого но така си беше)и това е период който просто се опитвам да забравя.
Доктора ми каза че възстановяването е 3-4 седмици но при мен облекчението започна след месец и половина,
след два месеца се върнах и на работа и вече се чувствах нормално.
Вече 6 месеца след операцията мога да кажа че нямам проблем но страха да не се появи това чудо отново си остава.

# 134
  • Мнения: 1
Здравейте!
Опериран съм от хемороиди по метода Whitehead преди 20 години. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ! на никого такъв вид операция - тя е отречена и това не е случайно. Доколкото знам, при нея се изрязва цялата тъкан от вътрешната страна на ануса, която е или може да стане източник на вътрешни хемороиди, поради което е НЕВЪЗМОЖНО повече да се появат такива, но цената за това е прекалено голяма. Изрязаната тъкан се замества с чревна лигавица, което преоформя тази част от човешкото тяло по много различен от естествения/природния начин. Възникващите вследствие на това сериозни проблеми (поне тези, които са ми известни) са следните:
1. В някакъв момент чревната лигавица започва да пролабира през ануса - първоначално при изхождане, след което се прибира, но след време този пролапс става постоянен. Ако имате стомашно-чревни проблеми, водещи до повече напъване при изхождане, това става по-рано. Аз го получих няколко години след операцията.
2. Понеже чревната лигавица е поставена там, където триенето при изхождане е най-голямо, с течение на времето тя ерозира, тъй като не е създадена да издържа такова натоварване. Пролапсът задълбочава този проблем, започва и кървене при изхождане. При мен на 19-тата година от операцията то стана много обилно (като от срязана вена) и се наложи да се оперирам повторно. Преглеждаха ме няколко лекари и заключението им беше "вътрешни хемороиди", а в описанието на ендоскопското изследване беше добавено 4-та степен и нещо от сорта на "с надлежаща ерозирана лигавица". Бях приготвен за операция "Лонго", но добре, че при огледа в началото на операцията хирургът (да е жив и здрав!) разбра какъв е проблемът - пролабирала ерозирана лигавица, която премахна и никакви хемороиди - след операция по метода Whitehead няма откъде да се появи рецидив, както ми обясни. Засега съм добре, редовно се мажа с Хеморрел два пъти дневно, включително след изхождане, при което не ползвам тоалетна хартия, а се измивам, а ако в момента не е възможно ползвам мокри кърпички докато се появи възможност да се измия. Два-три месеца пих Салофалк по два-три пъти на ден, като мисля да го повторя след десетина месеца или година.
3. Ако Уайтхед операцията не се направи добре при нея може:
- да бъде отстранен и част от аналния сфинктер, за което има немалка вероятност и което може да направи дефекацията неуправляема;
- или да се получи стеснение на ануса.
Ще добавя, че това е най-болезнената и най-тежка операция от хемороиди - аз лежах 10 дни в болницата, преди да ме изпишат и се възстановявах почти 2 месеца (бях опериран от добър хирург, просто за съжаление тогава се правеха такива операции).
Написах горното, защото покрай втората операция се разтърсих в Интернет и видях, че въпреки отричането на някои места продължават да правят Уайтхед операции, а някои даже се хвалят, че ги правели успешно!? (което значи, че не ви осакатяват веднага.) При това видях, че този метод е предложен за първи път още през 19 век! от английския хирург W. Whitehead, чието име носи - явно според хвалещите се медицината не е измислила нищо по-добро за повече от век...
Здравейте отново.
Преди 7 години написах горния текст, но съм забравил паролата и през кой мейл съм се регистрирал, та сега се регистрирах втори път. Пиша отново, понеже случаят ми има развитие и понеже се оказа, че за две неща тогава не съм разбрал добре доцент Сопотенски. Първо уточненията:
 
2. Понеже чревната лигавица е поставена там, където триенето при изхождане е най-голямо, с течение на времето тя ерозира, тъй като не е създадена да издържа такова натоварване. Пролапсът задълбочава този проблем, започва и кървене при изхождане. ...
Ерозията и породеното от нея кървене са основно не заради триенето при изхождане, а защото при дефекация чревната лигавица започва да излиза навън. Този проблем се появява и развива с напредване на възрастта - на младини нямах кървене, въпреки че дори имах постоянен пролапс.
...добре, че при огледа в началото на операцията хирургът (да е жив и здрав!) разбра какъв е проблемът - пролабирала ерозирана лигавица, която премахна...
Оказа се, че ерозираната лигавица не е премахната ("ако се реже, става по-лошо" ми обясни докторът), а е прибрана навътре, ерозираните части, които приличат на хемороиди, са обшити, на тези места се образува съединителна тъкан и те зарастват. Остава белег, който вече не ерозира, защото е по-здрав от повърхността на чревната лигавица.
Тези неща ги научих, защото отново получих кървене и се наложи Сопотенски пак да ме оперира - пак да прибира навътре лигавицата и пак да обшива ерозираните й части, които се бяха появили на други места. Този път обаче е направил и някакъв прекъснат шев, който да спре движението на лигавицата навън и окончателно да реши въпроса.
Обаче каквото и да стане, пак ще кажа: никога Уайтхед!

Общи условия

Активация на акаунт