Къде мога да намеря фирма изработваща паркет със стари размери?

  • 1 378
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 849
Паркета в дома на моите родители е от преди тридесет години. Тогава размерите са завършвали на половинки, например 2,5/25 см. Сега предлаганите размери са на цели числа. Из ровичкането ми в Интернет и изпратените ми запитвания до фирми там, всички ми отказват категорично да направят паркет със стари размери.
Проблема е там, че баща ми живее сам в апартамента и не ползва хола, не е разбрал кога радиатора на парното (което ни не ползваме) протекъл и паркета се е подул. Сега трябва да се смени около 7 м2 от него. Да се смени на цялата стая е почти невъзможно, защото има секция която е масивна и всяка част от нея е свърза с друга... т.е. разглобяването и е почти невъзможно, а и нещата се усложняват, защото майка ми я е натъпкала с какви ли не обемисти неща. Мисията е почти невъзможна, защото аз съм с две малки деца, които няма къде да оставя, а ситуацията става нетърпима, защото баща ми е болен и този разбит апартамент вече (почти две години) го потиска изключително много, започна да изпада в депресии (това е и от болестта му) и ме е страх да не направи някоя глупост.
Ремонт трябва да направим, единия вариант е да намеря фирма която да произведе паркет със нестандартни размери. Втория-да намеря начин да разглобя секцията и да купя над 15 м2 нов паркет, което ще ми излезе доста скъпо.
Може би има начин и да се нареди дупката с паркет със съвременни размери, но как не ми е много ясно и май излизало толкова скъпо, колкото да пренаредя цялата стая или греша?
Ще съм благодарна за всякакви предложения за решаване на проблема!

# 1
  • Мнения: 1 655
Ако паркета е реден като дюшеме, може да вземете и паркетини с малко по-различен размер. Ако обаче е реден като рибе кост или някаква друга фигура, ще трябва от същия размер. В такъв случай единствения вариант, за който се сещам е да се пренареди целия паркет като дюшеме. Не съм срещала и аз фирма, която да изработва паркет по клиентски размери Sad

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 564
Виждала съм обяви, че се продава на старо дървен паркет.
Едни съседи скоро сменяха стария си паркет (блокът е от 70-та година) в хола с някаква красота с рисунка и продадоха (или подариха) част от паркета на хората в съседния апартамент, където едната стая била останала на цимент.
 

# 3
  • Мнения: 10 567
Ние пък пренареждахме и лепихме такъв стар паркет и естествено не ни стигна. Мъжът ми обиколи сума магазини и накрая в Ситняково намери при един човек, но паркета беше стар, не е произвеждан сега.

# 4
  • София
  • Мнения: 256
ние скоро пренареждахме паркета и се наложи да подновим 2м2.
Купихме си абсолютно същия. Магазина се намира близо до Универсиада, на улица Калина Малина
(ако идваш от Румънското посолство по Шипченски проход, веднага след Универсиада свиваш в ляво). Не помня номера,  но май беше оранжева къща с зелен гараж
ще потърся и телефона

# 5
  • Мнения: 1 849
Много ви благодаря за отзивчивостта!

Коте ще се радвам ако можеш да намериш адреса, ако не ще пратя мъжът ми да обикаля в този район той работи наблизо.

Обсъждали сме го и варианта да купим паркет втора ръка, но тогава остава въпроса как се маха лепилото което е останало на плоскостите. Дори бях пуснала тема в "направи си сам", че търся, но никой не продаваше...

Благодаря ви!

# 6
  • София
  • Мнения: 256
паркета който купихме не е втора ръка, съвсем нов си е. Адреса не мога да намеря, хвърчила съм листчето, но къщата беше близо до Шипченски проход

# 7
  • Мнения: 1 849
Благодаря, Коте!
Надявам се, че ще успеем да го намерим.

Общи условия

Активация на акаунт