Изисквания към детската кухня

  • 664
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Някой знае ли на какви изисквания трябва да отговаря детската кухня? Преди няколко дни картофите в супата бяха почти сурови, не можеха да се намачкат с вилица. На следващия ден готвачката ми каза, че два картофа били врели три часа и не можело да са сурови, но вече щяла да опитва храната!? Та мисълта ми е някой не трябва ли да опитва храната преди да се дава на децата? Кой изготвя менюто? Има ли възможност да се вземе предвид мнението на майките, за това какво не ядат повечето деца и то да се отбягва? Ако ми кажете и някакъв нормативен документ, който да погледна ще съм много благодарна!

# 1
  • Мнения: 119
Аз мисля,4е ХЕИ трябва да отговаря за детските кухни.В нашия град всеки ден се взимат проби от съдовете в които се приготвя храна,и 4ак тогава се готви.Е понякога има някоя ЗАгоряла манджи4ка,ама карай!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 032
Не мисля, че може да се има в предвид мнението на майките - относно какво не харесват децата им (изобщо няма да обсъждам въпроса, че кухните в големите градове обслужват по около 500 деца). Кухнята не е чак толкова разнообразна, че да отпадат продукти. Важното е хигиената и качеството на продуктите да е добро.

# 3
  • Мнения: 1 081
Виж в сайта на МЗ или М на соц. грижи, там трябва да има някакъв нормативен документ.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам кой отговаря, но когато исках да запиша детето на ДК, педиатърката ни каза, че е против тях.Освен салмонелата ми обясни и за хигиената.Едва ли в нашата държава е чак толкова засилен контрола от ХЕИ.
 Но пък от друга страна ДК си е голямо удобство!

# 5
  • Мнения: 4 970
И аз съм настроена резервирано спрямо детските кухни, но  в един момент реших за себе си  4е ще престана да се тормозя с предположения и догадки за всяко нещо. Продуктите от къде са, какви са, кой и как ги е отглеждал( внесъл(.... Crazy.Същото важи и когатро сам приготвяш храна за детето си. Щом храната изглежда  добре и е  по вкуса  на детето(  и твоя), няма проблеми.гафове винаги може да се слу4ат. ОТ една седмица записах малката пробно на 4астна детска кухня и   се изненадах приятно когато достав4ика ме попита дали  ни харесава newsm78.Ами - казах си първото половително впе4атление( взимахме само един ден), но на следващия   му казах 4е  десерта ми се е сторил  по-сладък от  това, кеото би ми харесало.ТОЙ  си взе бележка и каза 4е е предал на кухнята -майка( което ми се стори  просто обещание). НО за  моя изненада на следващия ден ми връ4и храната с благодарност за коректива  и мнението .Наистина крема беше ева доловимо подсладен Peace.Занм 4е се полу4и дълго, но , мисълта ми беше 4е понякога може да се коригират тези неща, които не ни се нравят. Не става дума само за 4астните кухни и за индивидуални вкусове или издребняване, но ако няколко майки  направят забележка( а ако трябва и заплашат с когото трябва Twisted Evil), мисля 4е ще има успех Wink

# 6
  • Мнения: 1 230
Хайде да не превръщаме темата в ЗА и ПРОТИВ. Ако някой намери информация за нормативната база, просто да я публикува...

# 7
  • Мнения: 1 230
www.siokoz.com/documents/structure/KHOH.pdf

Мисля, че това е органът за контрол, но едва ли ще проверяват твърдостта на храната...

Общи условия

Активация на акаунт