всичко за майка ми

  • 2 403
  • 26
  •   1
Отговори
Да споделя с някои,защото вече не издържам, кажете ми какво да правя – имам връзка с разведен мъж с 2 деца вече от година и нещо, много се обичаме, не сме се карали никога за нищо,разбираме се чудесно. Аз съм на 23, той на 33. Проблема и майка ми-не го приема защото бил разведен, не бил красив и нямал образование, разбирате ли нея не я интересува аз как се чувствам, дали съм щастлива и спокойна с него, а какво щели да си кажат хората. Аз живея с нея и в самото начало на връзката ми с този човек седнах и казах на майка ми така и така той е разведен има 2 деца, всичко и казах, защото не исках да крия и после тя да научава от друго място. Както и стана после де - една доброжелателна съседка и беше разкзала биографията му, ама това е друга тема. На празниците майка ми го приема у нас, говори си с него и после настава едно адско мрънкане и скандали – ти до кога ще се занимаваш с него, какво бъдеще имаш, аз се съсепвам само да мисля и т.н. Понеже и майка ми е разведена, живеем двете като илизам някъде с него тя се цупи защо не съм ходела никъде с нея, а все съм гледала да съм с него. Всеки път като имаме скандал аз и обяснявам, че съм достатъчно голяма да преценя с кой да съм и колко време, че не може това тя да определя и че решението си е само мое, но тя не иска и неиска да о възприеме. И сега аз съм между двамата, защото тя и най-бошата да е ми е майка и ми жал като се карами и тя като стои сама, а него го обогавам и нама до го оставя даже и зради майка ми, кажете ми вие как бихте постъпили? 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Мисля, че е нормално майка ти да се притеснява за теб. Когато станеш родител ще го разбереш.
Също така е нормално майката да иска равностоен пратньор за дъщеря си - явно в лицето на сегашния ти приятел тя не вижда такъв. Вероятно я смущава разликата в годините и това, че човека има вече 2 деца и може да не поиска други.

# 2
  • Мнения: 1 519
Не мисля, че това, че ти е майка те задължава да си и доживотен компаньон  Naughty, освен това е важно ти да си щастлива, стига сме робували на това какво ще кажат хората, голям праз, и най-красивия и богат да намериш, няма гаранция за щастие. Ти си за съседната тема с манипулаторите, не се давай Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 4 841
Не мисля, че това, че ти е майка те задължава да си и доживотен компаньон  Naughty, освен това е важно ти да си щастлива, стига сме робували на това какво ще кажат хората, голям праз, и най-красивия и богат да намериш, няма гаранция за щастие. Ти си за съседната тема с манипулаторите, не се давай Heart Eyes

Съгласна съм до голяма степен с казаното. От една страна, не се съмнявам, че си щастлива с приятеля ти. Но година и половина не е кой знае какъв период. Понякога НАИСТИНА разликата в социалното положение, възрастта и начина на живот са предпоставка за проблеми. Повечето родители на мястото на майка ти биха постъпвали по същия начин. Ако си напълно убедена, че "влюбването" е отминало и ти гледаш на този човек 100% реалистично, че можеш да живееш с него не година и половина, а половин век, ако той е ТВОЯТ ЧОВЕК - ще трябва да се опълчиш на майка си и да се пребориш за тази връзка.

# 4
Бях в същата ситуация преди да се омъжа,разведен с едно дете 10-11 години разлика.Бяхме година и половина заедно,майка ми накрая се примири и тогава срещнах сегашния си съпруг,имаме дете.С бившия си прекарвахме страхотно,но беше неангажираща връзка,той си имаше дете друго не му трябваше.Доста ме изтормози докато ме остави,нямаше смисъл да сме заедно,бъдещето беше неясно с него.Сега съм щастлива наистина,преди също мислех така,но не е било истинското щастие,което ме сполетя.Разбери как гледа на връзката ви в бъдеще,леко деликатно го разпитай.Ако живееш в малкък град се носят много клюки,майка ти затова може да се притеснява ако е чула нещо лошо за него.Дано всичко се оправи!

# 5
  • Мнения: 8 999
Има една тема на babche за манипулативните родители. Може би там се крият отговорите на твоите въпроси. Прочети я.

# 6
  • Мнения: 1 800
Майка ти не е права . Не бил хубав, че да не би тя да живее с него...мрънка, че не излизаш с нея-всеки трябва да има личен живот, може ли цял жовот ти да и правиш компания...малко на ревност понамирисва...иначе и на мен ми се е случвало да съм с някой и семейството ми да не го харесва( като се замисля неведнъж) . После защо се омъжих толкова далече... Ти сама преценявай, защото ти ще живееш с този човек, а не майка ти. Дори и да се окаже грешка ние се учим от тях, неможе да растем в саксии. Hug

# 7
Майка ти не е права . Не бил хубав, че да не би тя да живее с него...мрънка, че не излизаш с нея-всеки трябва да има личен живот, може ли цял жовот ти да и правиш компания...малко на ревност понамирисва

и аз това се опитвам да и обясня, прочетох за родителите манипулатори  едно към едно - тръгвам да излизам, тя се тръшва и зяпачва да умира от рак....да не говориме, че всяка сутрин се буди с различна болест.

Бях в същата ситуация преди да се омъжа,разведен с едно дете 10-11 години разлика.Бяхме година и половина заедно,майка ми накрая се примири и тогава срещнах сегашния си съпруг,имаме дете.С бившия си прекарвахме страхотно,но беше неангажираща връзка,той си имаше дете друго не му трябваше.Доста ме изтормози докато ме остави,нямаше смисъл да сме заедно,бъдещето беше неясно с него.Сега съм щастлива наистина,преди също мислех така,но не е било истинското щастие,което ме сполетя.Разбери как гледа на връзката ви в бъдеще,леко деликатно го разпитай.Ако живееш в малкък град се носят много клюки,майка ти затова може да се притеснява ако е чула нещо лошо за него.Дано всичко се оправи!

аз знам как той гледа на връзката ни, говорили сме доста пъти, аз не съм сигурна за себе си дали ще градя нещо сериозно с този човек или не, но ме дразни факта, че тя не приема моя избор,щом съм с него аз за момента съм преценила, че ми е добре, че съм щастлива и т.н. не съм казала хоп утре се женя за него ама......... момичета благодаря за отговорите ви, успокоявам се, че не съм само аз в такова положение

# 8
Майка ти е права, миличка.Това и поведение е само за да те откаже от него.И трябва да ти кажа,че децата от предишния му брак са много, много важен фактор във връзката, която ще имате занапред. Както и различното социално положение.Мога само да ти кажа - бъди хитра и не се задълбочавай с този човек, сега ти е добре с него, може би си влюбена, но се опитай да погледнеш нещата в перспектива, ти си толкова млада.Изживей си чувствата с него, но дотам, не се впускай в по-сериозни отношения!

# 9
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Майка ти е права, миличка.Това и поведение е само за да те откаже от него.

Аз мисля, че поведението на тази жена е такова, само за да си наложи мнението над дъщеря си. Тя преценява, че този мъж не е подходящ и дъщеря и трябва да скъса с него, защото мама така е казала, айде стига да не сме в 13 век, направо тя да и избира мъж, подходящ по нейните критерий и да ги жени ooooh!

# 10
  • Мнения: 730
Не мисля, че това, че ти е майка те задължава да си и доживотен компаньон  Naughty, освен това е важно ти да си щастлива, стига сме робували на това какво ще кажат хората, голям праз, и най-красивия и богат да намериш, няма гаранция за щастие.

 Peace Peace Peace

Бъди щастлива с който ТИ сметнеш,а не майка ти  bouquet
А майка ти не е зле и тя да си намери другарче Thinking,а не да вижда компания само в твое лице Stop

# 11
  • Мнения: 2 427
Аз бих послушала майка си!
След един тотално провален брак,както и целият ми живот като цяло съсипан,благодарение на това че не послушах майка си и се ожених за въпросния индивид,си чукам главата че не съм я послушала.Майките много често предвиждат нещата,някаква майчина интуиция,докато ние дъщерите,заслепени от първоначалното влюбване сме готови да препишем на обектите на нашата любов почти ангелски качества и да ги издигнем на пиедестал,които в много редки случаи заслужават.
Извинявай ,ама на 23 ако се мислиш за порастнала...вервай ми още си дете,разсъждаваш по детински и много неща съм сигурна че на тази възраст ти убягват.Майка ти със сигурност не ти желае злото.Ако беше казала че си на 30 разбирам,ама под 30 една жена още не е помъдряла до толкова.Казвам ти го от опит.Аз последната простотия я направих на 28,така че вади си изводи.Зрял,незрял,това е положението. Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 392
не става ясно децата при него ли са,ако да и връзката ви се задълбочи,ти готова ли си да отглеждаш неговите +1-2твои и за ред други въпроси трябва да помислиш.само един съвет от мен-каквото и да правиш,дори и да се изнесеш при него,не бий дузпата на майка ти,защото може след време да поискаш да се върнеш.моя колежка търпеше дори побой,защото нямаше как да се върне-беше избягала от родителите си и не им беше проговаряла с години заради мъжа си. и друго изслушай внимателно доводите му за развода,при което имай предвид :1.че вината на отсрещната страна винаги е преувеличена, 2.никога не е виновен само единият, 3.опитай се да погледнеш през очите на бившата му и да осъзнаеш какво лошо е видяла тя в него. ако въпреки това държиш да продължите,за да не те тормози майка ти на първо време й кажи че не е сериозно,просто временно излизаш с него,а когато временното стане постоянно,тя вече ще е претръпнала и свикнала с положението.

# 13
  • Мнения: 95
Аз бих послушала майка си!
Извинявай ,ама на 23 ако се мислиш за порастнала...вервай ми още си дете,разсъждаваш по детински и много неща съм сигурна че на тази възраст ти убягват.Майка ти със сигурност не ти желае злото.Ако беше казала че си на 30 разбирам,ама под 30 една жена още не е помъдряла до толкова.Казвам ти го от опит.Аз последната простотия я направих на 28,така че вади си изводи.Зрял,незрял,това е положението. Wink
И аз мисля така - от опит.

# 14
  • Мнения: 217
Кака, на 23 години що живееш с майка си? И отговора - ми очевидно си дете и тя се държи с теб като с такова, не й се сърди.....

Общи условия

Активация на акаунт