противозачатъчни "Jasmin"

  • 9 797
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
от 3 дни ги пия и не се чувствам много добре, замайва ми се главата, а вчера направо ми беше лошо, повръщаше ми се .Имали ли сте такива симптоми? Само да вметна, че за пръв път пия противозачатъчни.

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Не е от първа ръка, но:
моя приятелка миналата година ги пи, заради някакви хормонални проблеми.
Изпадна в жестока депресия, отслабна с около 5 кг за седмица - според нея от тях.
Що не пробваш Диане 35 - ако не бъркам май така беше. За него съм чувала добри неща.

# 2
  • Мнения: 3 146
ДА не би да си мислиш за Janine - защото  Jasmin се внасят отскоро в българия.А да отслабна  - нема лошо Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Не мога да ти помогна с мнение, защото не съм пила и незнам как действат, но искам да попитам нещо.
По принцип до сега с който и лекар да съм се консултирала относно противозачатъчните са ми казвали, че тютюнопушене и противозачатъчни в комбинация не води до нищо добро.
Именно поради тази причина не съм се и захващала да пия, но тези като са нови, дали не могат да се комбинират с цигарки?

# 4
  • Мнения: 3 146
Да ти кажа най-странното е, че изобщо не ми се пуши - сигурно 2-3 цигари за 3 дни и то с отвращение.И кафе не ми се пие - няма от какво друго да е освен от хапчетата.ако постигна и този ефект ще е супер.Гинекологът  ме пита колко пуша - 10 цигари средно и каза, че няма проблем.Аз трябва да пия противозачатъчни, за да подтисна функцията на яйчниците и да не ми се образуват кисти.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Аз имах подобни симптоми когато пих Жанин ( Ясмина го нямаше още, за него нямам наблюдения) - първият месец се чуствах замаена, гадеше ми се, вторият месец бях ОК. За цигари и противозачатъчни също са ме предупреждавали.

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Ох, мамо кенга, извинявай, за Жанин става въпрос.
Ама и аз съм една   animal085

# 7
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей
Аз пия Ясмин- вече трета опаковка. В началото и на мен ми ставаше малко лошо, а съм пила противозачатъчни много години. Но после ми мина.  Не пуша, но обожавам кафето и продължавам да си го пийвам. За отслабване - не съм отслабнала, но не съм и дебела / аз поне така си мисля/- 51 кг , а бях 49-50 преди да родя. Но пък кожата ми стана по-хубава.
Поздрави

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 880
И аз пия вече 3та опаковка и в началото не се чувствах добре - бях с ужасно главоболие и замаяна, но сега всичко е ок.

# 9
  • Мнения: 5 500
mama kenga, защо не пробваш със спирала?

# 10
  • Мнения: 3 146
не е подходяща за кистозните ми яйчници, а и ужасно се страхувам.така че нямам голям избор - освен да ползвам аборта като контрацептив Grinning

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: mama kenga
Да ти кажа най-странното е, че изобщо не ми се пуши - сигурно 2-3 цигари за 3 дни и то с отвращение.И кафе не ми се пие - няма от какво друго да е освен от хапчетата.ако постигна и този ефект ще е супер.Гинекологът  ме пита колко пуша - 10 цигари средно и каза, че няма проблем.Аз трябва да пия противозачатъчни, за да подтисна функцията на яйчниците и да не ми се образуват кисти.

Ако наистина имат такива странични ефекти, направо си ги взимам и ги започвам и без това друг начин за отказване от фасовете не виждам. Въпроса ми е лекар ли трябва да ми ги изпише или мога да си ги назнача сама?

# 12
  • Мнения: 3 146
е сигурно трябва да идеш на лекар, имат все пак,  колкото и минимално количество да е, някакви хормони.Специалист може да прецени кое е най-подходящо за теб.Ета аз напринмер разбрах, че спирала не е добре за мен, иначе откъде да зная.

# 13
Аз също пия Ясмин.Нямам оплаквания. А цигари с противозачатъчни става до към 35-36 години.След това има опасност от тромбози. Така ми обясни гинеколога.Аз сега пуша около 10 цигари и се надявам след година да вложа 300 лв в Мирена или как му беше там името.

# 14
  • Мнения: 644
Мамита,искам да ви попитам относно Jasmin - намаля ли ви цикъла като продължителност и като "коли4ество" ?
Слу4вало ли ви се е да имате само леко зацапване и с това да привърши цикъла?
Аз пия хап4етата ве4е 4етвърти месец и цикъла ми се скъси с около 2 дена,а кървенето намаля наполовина?...
Трябваше тези дни да ми дойде,но имах само леко зацапване Shocked,а от утре се пада да по4на нова опаковка???
Нормално ли е ??? 100% не съм бременна

Общи условия

Активация на акаунт