чупливи нокти на 2г дете

  • 4 498
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
откакто с е е родил синът ми има чупливи нокти само на краката,мислех че е от лазенето,после от прохождането,но и сега е на 2г и пак са му чупливи,цепещи ноктенцата и то само на краката,някой имал ли е подобен проблем,и знаете ли нещо като масло за деца за нокти

# 1
  • Мнения: 2 082
И ние сме така,но лекарят само каза,че не е гъбички.с нищо не ги мажа,но са много грозни-на едни черти и тя само си ги бели...

# 2
  • Мнения: 313
Здравейте момичета, вчера водих дъщеря ми на кожен лекар поради същия проблем. При нея е доста по - изострен. Освен на ноктите на краката има проблем и с тези на ръцете не само, че са чупливи и набръздени, но и на някои от пръстите са вдлъбнати. Дори при ръцете е по - сериозно.Категорично след натривка се изключи проблемът гъбички. Дерматологът препоръча при възможност да се ползват продуктите на Noviderm от серията  Totephan http://krasotaizdrave.com/bg/view_by_trademark.php?id=24&lid=100 също така изписа витамини Ревалид. Диагнозата, която постави е нокътна дистрофия. Направихме консултация с двама лекари и двамата потвърдиха едно и също.
Ако ви интересуват цените мога да ги напиша.

# 3
  • Мнения: 2 082
а от къде се купуват тези продукти-напиши цените,ако не те затруднява

# 4
  • Мнения: 313
Кремчето е 19,20, а лаковете ги купих по 13,65. В Пловдив ги има в доста аптеки.

# 5
Преди години - може би 9 - съм ходила на специалист вегетолог. И за специалността не съм абсолютно сигурна. Намираше се на 4 км., там по ноктите определяха заболявания. Синът ми също има чупливи нокти на крачетата и се чудех дали пък при подобен вид специалист не би следвало да го заведа.  Ако някой скоро е ходил или е компетентен - моля да сподели? Все забравям да питам педиатъра, дано следващия път да се сетя.

# 6
  • Мнения: 539
и тази нокътна дистрофия опасна ли е

Общи условия

Активация на акаунт