Изцеждане след кърмене

  • 1 335
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте,

Дъщеря ми е на 10 дни, роди се 2750 и се учим да се кърмим. Заспива на гърдата и постоянно я будя. От 2 дни е само на кърма, кърмим се на 2,5-3 часа. Тя видимо е спокойна, но днес се два пъти се буди на 1,5. На всяко кърмене и давам една гърда, използвам силиконови зърна, защото моите са наранени.
Въпроса ми е може ли да не и стига кърмата и дали за да стимулирам трябва да се изцеждам след кърмене. Изцеждането е болезнено за мен, но ми казаха, че иначе ще ми спре кърмата и сега в жегите може да получа мастит. Като опитам да цедя с помпата на Авент от гърдата, от която е сукала преди това излиза много малко кърма.
Моля, ви за съвет.

# 1
  • Мнения: 285
Да те съветвам чак не бих искала, но ще ти кажа аз как правех. След ВСЯКО кърмене се изцеждах.....беше адски досадно и уморително, но ми се образуваха буци от неизсуканата кърма, именно защото бебочко заспиваше винаги докато си цоцкаше.

Така беше може би около 2 месеца, ставах дори през нощта да се цедя, въпреки че цедях малко ( каналите все още не се бяха отпушили добре и много ми се пълнеха гърдите, а бебо от родилния дом си спеше по цяла нощ и нямаме нощно хранене).

Постепенно нещата се нормализираха, кърмата се регулира, и дори се бях притеснила, че ми намалява, защото бях свикнала да се цедя постоянно и да излиза доста количество.

Така че аз не рискувах да не се цедя особено в началото, виждайки колко трудно и с каква мъка се разнасяха буците.

Успех!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 9 110
Най-вероятно още не си хванала цаката на цеденето- аз самата още не съм- и не изцеждаш всичкото налично количество.  А и кърмата ти тепърва ще се регулира. По-добре изцеждай винаги, когато можеш, за да произвеждаш повече. Аз не произвеждам достатъчно, може би и заради този пропуск в началото и се дохранваме.

# 3
  • Мнения: 1 328
Аз така правех в началото:
Цедене с авентската помпа, а ако още има буци, можех да продължа на ръка. Но може би 102 пъти да ми се е случило това. Много проблеми имах аз с разранени зърна (едното още много ме боли, бебчо е на 7.5 месеца).
Но много внимавайте момичета, за стимулиране на лактацията - цедене.
За освобождаване на напрежението - по малко, колкото да не тежи.. нещо такова е.
А кърмата наистина тепърва ще се регулира.. може да минат месец - два, но всичко ще си дойде на мястото:)

# 4
  • Мнения: 2 159
цедях 1-вия месец и част от 2-рия и такава хипер лактация си докарах ooooh!
така че според мен в началото си трябва, но без да се прекалява, кърмата се регулира според нуждите на бебето

# 5
  • Мнения: 6 461
Здравейте,

Дъщеря ми е на 10 дни, роди се 2750 и се учим да се кърмим. Заспива на гърдата и постоянно я будя. От 2 дни е само на кърма, кърмим се на 2,5-3 часа. Тя видимо е спокойна, но днес се два пъти се буди на 1,5. На всяко кърмене и давам една гърда, използвам силиконови зърна, защото моите са наранени.
Въпроса ми е може ли да не и стига кърмата и дали за да стимулирам трябва да се изцеждам след кърмене. Изцеждането е болезнено за мен, но ми казаха, че иначе ще ми спре кърмата и сега в жегите може да получа мастит. Като опитам да цедя с помпата на Авент от гърдата, от която е сукала преди това излиза много малко кърма.
Моля, ви за съвет.

Бебчето най добре ще ти стимулира кърмата,като суче Grinning
Цедиш се само при нужда ,когато усетиш ,че гърдите ти са напрегнати.
Кърми го на поискване без да спазваш някакъв ред.
Мисля,че ако въведеш режим на хранене ...тогава е  най вероятно ще ти намалее кърмата.

# 6
  • Мнения: 1 081
Помпата на Авент е добра и щом изцеждаш по малко значи има толкова. Аз също се цедях с нея и имаше периоди на всяко хранене. Много е уморително, но мисля, че ще е от полза. Успех и се радвай на бебчето си.

# 7
  • Мнения: 2 829
Аз пък не мисля че има някаква полза от цеденето (освен ако не са ти напрегнати и болезнени гърдите и точно в този момент бебето не иска да суче). Вече 10.5 месеца кърмя без никакви проблеми и без да съм цедила нито веднъж-аз и да искам не мога да изцедя повече от 10-20 грама.
Като са ми напрегнати гърдите-взимам бебето и му давам да суче.
Просто давай на бебето да суче винаги, когато иска. Първите няколко месеца сукането е универсално лекарство-храна, вода, успокоително, приспивателно, лекарство против колики и т.н. Възползвай се-няма нужда да се чудиш какво иска бебето-винаги имаш това, което му е нужно Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 153
Благодаря ви за споделениете мнения и опит, дано се справим по най-успешния начин   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт