Въпрос за TSH.

  • 3 098
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Във форумите прочетох,че нивото на този хормон трябва да е под 2.Това означава ли,че с по-високи стойности не може да се забременее.При мен е 3.05 и вече повече от година не се получава.Как точно влияе този хормон върху овулацията?
Моля за повече информация,не знам какво да мисля.Възможно ли е това да е причината?

# 1
  • Мнения: 4 700
А правила ли си иzследване zа антитела ТАТ и МАТ? Останала съм с впечатление, че много момичета от форума имат zавиШени антитела и ТСХ. А вzемаШ ли някакви медикаменти? Ако оЩе не си била на ендокринолог, сега вече е време да отидеШ. Той най добре Ще каже какво трябва да се направи.  Peace

# 2
  • Мнения: 41
Сега си изследвах и тях,но още не знам резултата.Лекарката ми каза,че ако пак е над 2  ще ме прати при ендокринолог.

# 3
  • Мнения: 4 700
Сега си изследвах и тях,но още не знам резултата.Лекарката ми каза,че ако пак е над 2  ще ме прати при ендокринолог.

 Peace

Добро реШение, не отлагай. Проблемът се реШава.  Hug

# 4
  • Мнения: 1 053
при мен беше така,излезна високо,д-ра каза да го повторя задалжително че понякога било лабораторна грешка,изледвах го пак и ми беше в норма,и трети пат пак беше в норма така че моят съвет е да ги повториш,успех

# 5
  • Мнения: 769
Високото ТСХ и ако се окажат и високи антитела, тичкай при ендокрионолог.
Да, възможно е заради това да не забременяваш. Проблемът не е фатален, коригира се, но му обърни внимание.
Успех!

# 6
  • Мнения: 141
Днес се тествах, но понеже винаги всичко е било наред, не съм обръщала внимание на референтната граница.
Сега чета в интернет, че от няколко години се дискутира намаляването на референтната граница от 0.5 дo 5.0 на 0.3 to 3.0.
Всъщност от 2003-та докторите от Американската Асоциация по Клинична Ендокринология са го решили така да бъде.
Сега се чудят какво да правят с хората в границата между 3.0 и 5.0, които само в Америка са около 20 милиона.

Някои доктори вярват, че TSH теста сам по себе си не е достатъчен за диагноза и препоръчват допълнителни тестове - Free T4 и Free T3
за уточняване на специфичните нива на хормона (В БГ май ги наричат Т3 и T4). Някои правят антитела тестове.

В реда на тези мислене, някои доктори лекуват пациентите си дори ако има отклонение в тези допълнителни тестове, симптоми или рискови фактори - фамилна история на болестта, травми на врата/шията, изложение на радиация на врата/шията, тютюнопушене и други, въпреки че TSH теста е нормален.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
А възможно ли е ТСХ да е 2.75,а антителата ТАТ и МАТ завишени?

# 8
  • Мнения: 902
А възможно ли е ТСХ да е 2.75,а антителата ТАТ и МАТ завишени?

Възможно е. Дори има случаи на ТСХ под 2 и завишени антитела. Най.добре да се прави пакет от тестове - ТСХ, ФТ3, ФТ4 и ТАТ и МАТ.
При ТСХ над 2 има сериозна вероятност от незабременяване.
Ето тук повече информация:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 807&Itemid=31
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=6.0

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря,White!

# 10
  • Мнения: 157
Привет-аз отворих подобна тема -при мен ТАТ и МАТ са високи,а при първия тест TSH бе 3,17 ,а при втория 0,47-макар че различните лаборатории дават различни референтни стоиности.Но така или иначе МАт ми са високи и ендокринолога ми препоръча да приема лечението.А  при подобни проблеми не може да се забременее така че трябав да й се обърне внимание на щитовидната жлеза--от всичко което изчетох това разбрах ясно

# 11
  • Мнения: 769
А възможно ли е ТСХ да е 2.75,а антителата ТАТ и МАТ завишени?

Абсолютно е възможно. Моето ТСХ дълго време си е в норма (подържано с Тироксин), но антителата ми са 15-20 пъти над нормата. Ще ми правят вливания на имуновенин.

Общи условия

Активация на акаунт