Коя авиокомпания препоръчвате и коя не

  • 44 889
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 299
Реших да пусна тема, в която да обсъдим различните авиокомпании, впечатления за обслужване, точност и т.н. Често пъти хората питат : някой летял ли е с... Аз лично останах с ужасни впечатления от CSA и Alitalia. При CSA проблемът ми беше, че закъсняха (при всичките ми полети с тях), пилотите се приземяваха като на разорана нива, а на един от полетите седях на счупена седалка - беше ужасно  Sick, но пък обслужването ми хареса и имаше 2 вида сандвич да си избереш единият Peace. При Alitalia нямах закъснения, но пък ми сервираха замразен сандвич с изминал срок на годност  ooooh!.  Malev са ми фаворити, Lufthansa също. Wizzair и LOT са ми ок.
Споделете и вашите впечатления  Peace И кажете нещо за австрийските авиолинии  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 722
Аз пък не съм особено доволна от Луфтханза, високи цени на билетите неотговарящи на обслужването, което предлагат.

Полетите обикновено закъсняват (с много малки изключения), като се сетя веднъж как търчахме на Франкфуртското летище, за да не си изпуснем следващия полет, че и бях с навехнат крак тогава  Confused Друг път пък висяхме около два часа и половина/три в самолета преди да излетим, защото поради закъснение си бяха изпуснали въздушния коридор.  Веднъж и на отиване и на връщане ми губиха багажа (е по съм склонна да виня летището в този случай, но и авиокомпанията може да има вина). В полетите на по-къси разстояния (в Европа, не вътрешни) дават едно символично сандвиче и някакво подобие на кафе. 

Последният път като летях наскоро с тях бях в края на редовете, и бяха набутани седалките (от едната страна 2, от дугата страна 3) и нещо което определно противоречи на условията за безопасност - на три седалки се падаха 2 кислородни маски  #Crazy, затова разместиха една жена с дечица и сложиха трима мъже на местата с по-малкото кислородни маски  Sick. И разбира понеже бяхме на края ни дадоха остатъците от сандвичетата, защото не си бяха предвидили от двата вида достатъчно.

Ще кажете, че имам големи претенции еми да, като знам каква цена на билета е платено, а относно условията на безопасност не би трябвало да има никакъв компромис  Naughty

CSA съм летяла преди време, ставаха, даже като ниво на обслужване съм останала с добри впечатления от тях. От Air France също съм що годе доволна.

С Bulgaria Air също съм летяла няколко пъти и противно на негативния имидж, който имат полетите бяха съвсем прилични, може и да съм имала късмет де.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 22:20 от AniSim

# 2
  • София
  • Мнения: 1 429
Предпочитам най-евтината, когато става въпрос за лично пътуване Mr. Green 

Не искам да летя повече с Ал Италия - ужасни, малки, стари, тракащи самолетчета, които в турболентност са ад!! Закъсненията не винаги са по вина на авиокомпанията, понякога има проблем с времето, летището ( преди редовно вечер имаше проблеми с осветлението на пистата на  нашето летище). Олимпик също гледам да ги избягвам, предпочитам Aegean Airlines.
Доволна съм от Малев, CSA, Уиз, Скай , Бритиш и Австрийците. България еър са необходимият компромис, просто има дестинации като Брюксел например, за които летят само те. Другата седмица ще видя как са Таром.

# 3
  • DE
  • Мнения: 521
Откакто заради непредвидено и необявено обединение на 2 полета на БГ Еър изпуснах важен за мен изпит са ми в черния списък. Това не означава, че няма да се кача на техен самолет, ако намеря изгоден билет, обаче определено за моята основна дестинация: Франкфурт-София съм твърдо за Луфтханза Peace нищо, че сандвичите им са кофти  Laughing

Не съм доволна от чартърните компании - Кондор, ТУИ, опитват се да поберат максимално количество пътници на минимално място, което е ОК, ако е за полет до БГ, ама до Куба например се измъчихме докато стигнем, после 2 дена не можех да си разгъна коленете.
Напоследък се изкефих на Тайландските авиолинии - страхотно обслужване и много вкусна храна. В Райън Еър пък съм се возила на чисто нов Боинг, едва ли не още с найлони по седалките - опроверга се убеждението ми, че авиопаркът на лоу-кост компаниите е от предимно стари самолети.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 10:47 от Сиамка

# 4
  • Мнения: 1 299
В Райън Еър пък съм се возила на чисто нов Боинг, едва ли не още с найлони по седалките - опроверга се убеждението ми, че авиопъркът на лоу-кост компаниите е от предимно стари самолети.

На Wizz air самолета беше екстра, много по-добът от тези на Alitalia и CSA взети заедно  Peace

# 5
  • Мнения: 1 655
на мен също ми е интересна тази темичка, защото искам по евтини полети и ако има промоция още по добре. Та ми е интересно  тези които повече пътуват да препоръчат авио компании.

# 6
  • Мнения: 1 299
Аз от евтините съм летяла само с Wizz Air и останах доволна, но нямах прекачване, та се чудя с тоя евтините прекачванията как са, много ли се виси по летищата???
До София летят само Wizz air, Skyeurope, Germanwings, Myair  Peace
Sterling и Norvegian знам че летят до морето, но те са от Дания и Норвегия само, не стават за други дестинации Thinking

Знам, че еasyJet искат да почнат с полети до София, но не знам повече  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 655
Аз от евтините съм летяла само с Wizz Air и останах доволна, но нямах прекачване, та се чудя с тоя евтините прекачванията как са, много ли се виси по летищата???
До София летят само Wizz air, Skyeurope, Germanwings, Myair  Peace
Sterling и Norvegian знам че летят до морето, но те са от Дания и Норвегия само, не стават за други дестинации Thinking

Знам, че еasyJet искат да почнат с полети до София, но не знам повече  Thinking
Аз се поразрових из тези компании, но навсякъде цената е без летищни такси. След запитване ли дават крайната цена. Искам септември края да отскочим няколко дни до Барселона и търся полет от Варна , Бургас  или София до там. Ако имаш предложения приемам. Аз не съм много на "ти" с английския и в някои от сайтовете малко се поизмъчвам

# 8
  • София
  • Мнения: 1 429
До Барселона знам , че има Лоу кост полети от Букурещ, четох някъде, но не помня с коя компания. От БГ директен няма - но може със Скай до Братислава, или с Уиз - до Будапеща и оттам до Барселона. Виж в сайта на Уиз - той е на български, а най-добре се обади по телефона, мацките са българки и са любезни даже:)

# 9
  • Мнения: 1 299
Знам, че на Bulgaria air полетите са по-евтини и често летят до Испания.
Hemus air също имаха по-евтини полети до такива места, но те купиха Bulgaria air и вече са едно, така че явно само на сайта, който ди давам можеш да разгледаш.
Ако някой е пътувал с Hemus air да каже как са. Аз съм чувала нормални отзиви за тях. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 429
Ами аз и с тях съм пътувала, не съм очарована... Но не са по зле от АЛ италия в никакъв случай!

# 11
  • Мнения: 1 299
Моя приятелка летя до Лондон наскоро (май месец) с Wizz air. Беше доволна от полета и цената, неприятният момент е, че каца не на Хитроу, а на Лутън, което е доста далеч. Други нискотарифни до Англия няма за сега, така че остават British като вариянт за директен полет и останалите, но с прекачване.  Austrian airlines имат по-евтин вариянт с така нареченият red ticket, но и там цената с времето се покачва, така че колкото по-рано се резервира, толкова по-добре.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Благодаря   bouquet

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ЕърФранс  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 299
И с какво те плениха  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт