На децата им става лошо при пътуване-как да се справя?

  • 7 099
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
На децата им става лошо при пътуване.Аз обикновено стоя на задната седалка при тях и помагам с торбички,кофички и т.н. докато стане възможно да се спре някъде.Сега,обаче ще трябва да ги вържа с коланите и да мина отпред,на предната седалка и незная как ще ги оставя сами отзад да се справят с този проблем.Опитвала съм безброй медикаменти-сиропи,таблетки,хомеопатия,лукчета.....е,няма справяне с този проблем! CryПомогнете ми-дайте ми някакъв съвет/нещо спасяващо положението/!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Нощно пътуване? Иначе знам, че има и ефикасни таблетки, но как се казваха.... newsm78

# 2
  • Мнения: 25 568
За какво пътуване по-точно говориш? На какво разстояние?
Брат ми като беше малък, редовно му прилошаваше десетминутното пътуване до селото на баба, но по път със завои. Единствено, ако легнеше на задната седалка, не му ставаше лошо. С две деца не знам как ще стане, но пробвайте. Номерът е да не гледат движещия се пейзаж навън.

# 3
  • Мнения: 2 534
Още не съм попаднала на нещо ефикасно
Всяко пътуване за превраща в кошмар за мен и детето
За стотина км. повръща около 5 пъти
Няма проблем единствено ако спи , но това понякога не ме устройва

# 4
  • Мнения: 595
И моето е така.
Поне 3 часа преди път не яде нищо и и давам да пие вода със захар и има ефект.Дори не и става лошо.

# 5
  • Мнения: 275
Чувала съм, че се прилагат какви ли не методи.
Може да не вземеш нито една идея, но ето какво аз знам:
стотинка залепена на пъпа
вестник на гърдите
кромид лук отново на пъпа



но ако на детето си му става лошо не мисля , че има спасение.
успех

# 6
  • Мнения: 144
За какво пътуване по-точно говориш? На какво разстояние?
През нощта /ранните часове/не могат да заспят и не след дълго 50-60 км.се започва,като преди това съм дала лекарства,не са яли нищо ит.н.Ние почти всяка седмица пътуваме на около 30-40 км и понякога и тогава се случва.Всяка година ходим на море и до Северна България и това преживяване по пътя е ужасяващо. Sad Confused

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 145
Medrin 1\4 хапче.
Изпробвано е многократно и действа безпогрешно.

# 8
  • Мнения: 447
Или чакаш да пораснат и да се регулира вестибуларния апарат....Не искам да те плаша, но аз бях същата като дете, повръщах нон- стоп колкото и накъдето да се пътуваше и независимо от всичките неща (толкова много бяха, че дори не се повтаряха по два пъти)  които прилагаше майка ми преди пътуване.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 10:55 от jujavka

# 9
  • Мнения: 22 414
Не знам дали си използвала лекарството Кокулин. Пие се 30мин преди пътуване, действа успокояващо и няма никакъв проблем.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 21:19 от Mirama

# 10
  • Мнения: 1 163
При нас го има същия проблем ,след 2 дни тръгваме от Пазарджик за Доспат от сега ме тресе голямата го взима трасето с 8 рунда  ,малката е по добре но.... Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 981
И на мен от малка ми става лошо като пътувам,но за съжаление не отмина.До ден днешен ако се возя на задната седалка не мога да помогна по никакъв начин на децата,защото съм по-зле и от тях.Малката засега няма проблеми,но голямата е нещо страшно - от бебе повръща в колата.Като и кажем,че ще пътуваме започва да реве.Винаги съм готова с пликчета и съм използвала какви ли не методи.Засега единственото с което се справяме е Кокулин, давам и по 2 таблетки през час.Може и да е от внушение,но от няколко месеца не е повръщала,а пътуваме много често.

# 12
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Само не ми се смейте моля, споделям моя опит.
Пътувахме за Сандански с автобус, когато на малкия така му прилоша, целия стана като платно, направо щях да припадна от страх. Зад нас седеше една мед. сестра и каза веднага да му дам да дъвча една кибритена клечка, самия мирис на барут туширал повиците за повръщане...но уви ние нямахме кибрит, тогава тя извади левкопласт и ми поиска 50 стотинки, които залепи точно върху пъпа с лепенки под формата на кръст. Детето няма и 20 минути се почувства добре и заспа. Сега си знам как да действам...естествено не с клечки кибрит.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Заради липса на витамин В било това ... пъпеши давай...  но тогава ще им се припишква...ще спирате по- често ...и това е решение...  Grinning

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Medrin 1\4 хапче.
Изпробвано е многократно и действа безпогрешно.
Също препоръчвам.
На мен като малка също ми ставаше лошо, то и сега понякога. Първо пиех Аерон, но много ми съхнеше устата и след пътуването дълго ми се спеше. Медрин са по-леки и действат по същия начин. Но попитай за по-малкото дете дали са подходящи.

Общи условия

Активация на акаунт