Кога преминахте на кърмене само сутрин и вечер?

  • 2 369
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 518
Моля да споделите приблизително на колко месеца минахте само на тези 2 кърмения? Благодаря!

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ох, и аз вече почти 1г и 8м си задавам този въпрос Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
Ох, и аз вече почти 1г и 8м си задавам този въпрос Grinning
И аз така  Joy
На година и 8 месеца, все още кърмя когато сваря, само дето вече не кърмя, а той сам се кърми  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 958
Съвсем отскоро сме така.
Към 9, 13 и 17 се храним с попара, пюре и каша или друго, а сутрин и вечер се кърмим. Но понякога давам да суче и към 15 -  заради жегите или когато е по неспокойна. А сутрин и вечер може да суче 2, 3 пъти през малки интервали.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 967
На 1год и 2мес. самичък спря да се буди нощем и тъй като вече работех денем единственото време за кърмене остана сутрин и вечер. Но почти едновременно с премахването на нощното кърмене Дими започна и да си поспива по-докъсно сутрин и аз излизах преди да е станал, така че бързо ни остана само кърменето вечер. Така изкарахме 2мес. и на 1год и 4мес му стана безразлично и вечерното кърмене - ако предложех полукваше закратко и бягаше да си играе, ако не предложех не се сещаше сам. Предполагам, че се отби по собствено желание толкова малък, защото през деня бях на работа и не бяхме заедно и така постепенно кърменето сякаш излезе от съзнанието му.

# 5
  • Мнения: 1 518
Съвсем отскоро сме така.
Към 9, 13 и 17 се храним с попара, пюре и каша или друго, а сутрин и вечер се кърмим. Но понякога давам да суче и към 15 -  заради жегите или когато е по неспокойна. А сутрин и вечер може да суче 2, 3 пъти през малки интервали.  Simple Smile

май бебите ни са родени почти заедно-на 27.10 е нашия маймунко Heart Eyes

# 6
Предполагам, че когато детето е готово за отбиване. Ние сме на 2 години и сме още далеч от този момент. Wink

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ние също още не сме стигнали дотам - Ева е на 2г8м Mr. Green
Когато е на ясла, тогава почти се доближаваме до този модел, т.е. суче сутрин за събуждане, после след яслата, вечер за заспиване и нощем ако се събуди Laughing
Но тези неща се определят индивидуално и според конкретните обстоятелства при всеки. Ако ти се налага да отсъстваш от къщи през деня или си решила, че искаш да е така по някаква причина, тогава можеш да го направиш след като детето приеме добре замяната на кърмения с други храни. Добре е все пак да имаш предвид, че ако това стане рано (около 6-тия месец, както често се препоръчва в бг-литературата), това може да доведе до сериозно намаляване на количеството кърма и бързо отбиване, макар че има и щастливи изключения.

# 8
  • Мнения: 2 614
Ние също още не сме стигнали дотам - Ева е на 2г8м Mr. Green
Когато е на ясла, тогава почти се доближаваме до този модел, т.е. суче сутрин за събуждане, после след яслата, вечер за заспиване и нощем ако се събуди Laughing
.....

Ха, и ние така, само дето Калина е на 1г7м.  Mr. Green Добре е детето да опраделя темповете на кърмене, особено, когато е толкова малко  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 958
Пираня - да,  и ние сме на 27 -ми!!!  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 518
Пираня - да,  и ние сме на 27 -ми!!!  Laughing

Иха, браво, да ти е жива и здрава бебата Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 4 915
След първата годинка, но не бяха само две кърмения. Сутрин, вечер и нощем - по много пъти. Ходех на работа. В уикендите - по цял ден. И така, до отбиването на 22 месеца.  Wink

# 12
  • Мнения: 566
И аз се чудя, вече 1г и 3 месеца, цока когато иска, а от 2 дни не слиза от гърдите ми

# 13
  • Мнения: 1 321
Към 6-тия месец имахме такъв период понеже ми понамаля кърмата а и малкия не искаше да суче и се налагаше да го кърмя само в сънено положения.Но сега реших че няма да спазвам никакви режими и в тия жеги вече се кърмим по-начесто.Между хранения и вечер по няколко пъти. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 128
Почти на осем месеца сме и сме далече от това.

Общи условия

Активация на акаунт