Уголемени бъбречни легенчета в 24г.с.

  • 2 461
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 349
Здравейте на всички.
Днес бях на преглед в мед. център Х. Не искам да споменавам имена, мисля че не е много етично.
След много обстоен преглед лекарката констатира, че бъбречните легенчета на бебето са уголемени.
При норма от 4-5мм. едното беше 6.5мм, а другото 8.5мм. Каза, че не е убедена засега, че това е проблем и да отида след 6седмици.
Бих искала да попитам дали някой се е сблъсквал с този проблем, или са казвали при феталната, че бебето му е с уголемени бъбречни легенчета.
Дали има смисъл да се тревожа от сега, или не е толкова страшно.

# 1
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Да, и аз по това време бях уведомена за такъв проблем. Изплаках си очите, а на следващия преглед след месец всичко беше ОК!
Здраво бебче ти желая   bouquet

# 2
  • софия
  • Мнения: 432
при бременност не знам, но когато малката беше на 3 месеца и установиха същото. в последствие го израсна. не се притеснявай. мисли си хубави неща , за да те стигат.
леко бременеене newsm10

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И при мен бяха установили,че едното легенче е уголемено към 6-тия месец.Като се роди бебчо всичко си беше наред.Не бързай да се притесняваш

# 4
  • Мнения: 17 402
При голямата ми дъщеря видяха задръжка на урина в 20-25-та седмица, после и в 32-ра. КАто беше на 2 месеца- пуснахме стерилна урина, изолира се Е. коли. От там нататък този проблем го имаше винаги, щом има и бактерии. Ако е чиста урината- всичко беше нормално.
С малката в 32-ра седмица едното легенче беше на горна граница. ЩЕ я водя да я видят пак + стерилна урина.
НЕ се тревожи, просто трябва да се следи бебето, ако и тогава проблемът съществува.

# 5
  • Мнения: 22 349
Благодаря много на всички, надявам се да не е толкова страшно. Ще следя нещата разбира се.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 506
Най-добре оценката да се извърши след 30 г.с. (демек да се видят нещата на финала). Нормата е под 5 мм. Между 5 и 8-9 мм се касае за повишен риск от възникване на уропатия (най-често везикоуретерален рефлукс). Над 10 мм вероятността за проблем е по-голяма. В огромната част от случаите легенчетата се прибират от само себе си (установява се чрез контролен преглед след раждането и после на няколко месеца, годинка и т.н.). Ако се установи лека аномалия, обикновено просто се внимава повече за инфекции и се лекуват навременно, ако се появят. Малкият процент по-сериозни аномалии се оперират.
С други думи - няма страшно!! Но понеже, ако имаме едно наум е по-добре, затова се прави тази профилактика.

# 7
  • Мнения: 22 349
Благодаря много за подробното обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт