Бяло злато

  • 9 211
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Решили сме с мъжа да си направим халки и от бяло злато. Някой има ли идея как върви цената за грам? Мерси на всички предварително  bouquet

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
влезте в 2-3 златарски ателиета и попитайте!

# 2
  • София
  • Мнения: 461
Ние нашите ги правихме в едно ателие на ул. Дунав, мисля че беше, пресечка на бул. Дондуков. Миналото лято цената за грам жълто злато там беше 32 лв., а за бялото 33. Много сме доволни. По наши наблюдения цените по другите ателиета, където ходихме, бяха малко по-високи. Но не знам дали не е поскъпнало за една година. Също така в по-малките градове съм чувала, че е доста по-евтино. newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
благодаря, момичета  bouquet

# 4
  • Мнения: 636
Много интересно. А какво ще правите със старите халки? И аз искам да си направим от бяло и жълто злато, за да вървят и на сребро обаче да не е лоша поличба Thinking

# 5
  • Мнения: 1 655
Аз пук незнам да има разлика в златот!
но е верно че в по малките градове е с 1,2 лв по ефтино ако това ви устройва!А най добре да идете на една екскурзийка до истанбул и от там да си вземете!там определено е по ефтино!
Успех!

# 6
  • Мнения: 22 343
32лв за грам, възможно е и повече, зависи от избраният от вас модел. Най-добре е да влезете в няколко златарски ателиета и да попитате.
И ако не сте носили бяло злато преди това, ако имаш приятелка, която да има подобен пръстен помоли я да ти го даде за 2-3дни да го поносиш.
При мен се получава буквално "сваляне на кожата" от пръстена от бяло злато, който имам. И се налага периодично да го свалям на 2-3дни.

# 7
  • Мнения: 6 167
влезте в 2-3 златарски ателиета и попитайте!


готино  Peace

нашите халки са от бяло злато - двете струваха към 200 евро. за българия не знам как стои въпроса.
по принцип бялото злато е по-скъпо от жълтото такова.

Mirama , не знам как ти се сваля кожата, не е ли по-добре да отидеш да провери бижутер дали наистина халката ти е златна?

# 8
  • Мнения: 22 343
Лени, със сигурност е златна.
Просто кожата на мястото на пръстена побелява и после започва да се бели, но иначе бързо се възстановява.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 877
Почти еднакви са като цена! Но идеята да се разходите до Турция и от там да си купите е много яка Hug.

# 10
  • Мнения: 1 775
Лени, със сигурност е златна.
Просто кожата на мястото на пръстена побелява и после започва да се бели, но иначе бързо се възстановява.

При мен се получава същото, а халката ми е от жълто злато.

# 11
  • Мнения: 1 215
Лени, със сигурност е златна.
Просто кожата на мястото на пръстена побелява и после започва да се бели, но иначе бързо се възстановява.

При мен се получава същото, а халката ми е от жълто злато.
Ако си миете ръцете със сапун /обикновен, не течен/ е много вероятно да остава вътре и да изсушава кожата. При някои модели класически халки, особено ако са и по-широки, има малко неуплътнено пространство, като погледнеш вътре стои като улей.

# 12
  • Мнения: 1 775
Лени, със сигурност е златна.
Просто кожата на мястото на пръстена побелява и после започва да се бели, но иначе бързо се възстановява.

При мен се получава същото, а халката ми е от жълто злато.
Ако си миете ръцете със сапун /обикновен, не течен/ е много вероятно да остава вътре и да изсушава кожата. При някои модели класически халки, особено ако са и по-широки, има малко неуплътнено пространство, като погледнеш вътре стои като улей.


Мия се с течен сапун, точно заради това, но халката ми е класическа и изглежда пак остава. Явно бижутата и ръцете трябва да ги мия поотделно Mr. Green. Иначе имам едно пръстенче от бяло злато, много нежно, никога не съм имала проблеми с него.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Лелеее, кога са скочили толкова цените бе Shocked Ние като си правихме халките от бяло злато преди 3 години, цената май беше под 20 лева за грам newsm78

# 14
  • Мнения: 511
......
При мен се получава буквално "сваляне на кожата" от пръстена от бяло злато, който имам. И се налага периодично да го свалям на 2-3дни.

И при мен се получава, но аз си мисля че е от това че кожата не може да диша защото пръстена е по прилепнал за пръста и е по- широк. С халката нямам проблем.

Общи условия

Активация на акаунт