Моля за съвет от мами юристки

  • 467
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 426
Момичета,
С една от майките от основната тема, в която пиша - Синдром на Даун, се случи голямо нещастие: девет годишното й момиченце се удави миналата неделя на бургаския плаж.
Детето се е нагълтало с вода досами брега, спасителите моментално са го извадили, направили са му изкуствено дишане и веднага е била повикана бърза помощ. Линейката обаче се е забавила страшно много - а като е дошла, се оказало, че в нея няма кислороден апарат. Два часа по-късно детето починало.
Ето какво пишат във вестниците:
http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=124247&c … d=20&eid=1094
Ето какво разказва майката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201600.msg4324877#msg4324877
Аз, както и други майки, я посъветвахме да съди лекарката.
После си приказвахме с колегите. Те всичките казаха, че това е абсолютно безсмислено. Че ще се намерят обективни причини, оневиняващи службата "Бърза помощ" за забавянето. Че най-вероятно министерството на здравеопазването е виновно за това, че колите не са оборудвани - тоест на практика и за това, че линейката е дошла без кислороден апарат при удавен, няма да има виновни. Че твърденията на близките на детето, че лекарката се е държала неадекватно и арогантно, няма да могат да бъдат потвърдени.
Тоест семейството само допълнително ще бъде травмирано, а полза няма да има никаква: осъден лекар при такива обстоятелства няма - и най-вероятно няма и да има.
Моля ви, дайте съвет. Страхувам се, че аз, в желанието си да я подкрепя, съм я посъветвала неправилно.

# 1
  • Мнения: 14 486
хубаво е да се посъветва с адвокат и истината е, че има доста осъдени лекари. бургас е голям град, не може да не е имало подобни случаи, нека да поразпита. аз самата не се занимавам с нещо подобно, но не мисля че би трябвало да се предават просто ей така.
желая им успех макар, че нищо не би могло да им върне детето Sad Cry но все пак не може да има починало дете и никой да не е виновен #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 426
да изкарам малко темата на първа страница...

Общи условия

Активация на акаунт