Colibacillinum 15СН

  • 6 898
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Това ми предписа моята лекарка, която не е хомеопат, а явно е била на курс. Дозата е 10гранулки седмично. Наистина ли се пие 3 м. Някой има впечатления от този препарат?

# 1
  • Мнения: 1 559
1) Никога не бих спазвала предписание на лекар - нехомеопат, изкарал курсче (Боаронско, както е видно от предписанието).
2) Притеснителна е тази доза 10 гранулки седмично, както и идеята да се пие ... 3 месеца (все по 10 гранулки седмично без да се проследява случая ти ли?). #Crazy
3) Съветвам те да си подозрителна към всякакви предписания на хомеопатични лекарства, които се състоят без да си минала предварително интервю (което е с продължителност поне 2 часа) и без да е снет случая ти.

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Наистина това е поредната боаронска боза - няма такова хомеопатично лекарство, не си прави експерименти със здравето.  Peace

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 14:11 от Aleksander

# 3
  • Мнения: 1 655
Не е боза, монопрепарат е. Вероятно е 'откритие' на Боарон като осцилококцинума, тъй като не открих лекарството в хомеопатичната Материя Медика. Нозод е. До колкото прочетох е направено от E Coli бактерии. Препоръчват го при уро инфекции.
10 гранулки седмично ? Имаш в предвид, че ти е изписано да го вземаш веднъж седмично по 10 гранулки ли?
Не те съветвам да го вземаш. Ако все пак си решила, не го приемай повече от веднъж.

Ето тук фигурира като монопрепарат

Ако лабораторно са ти доказани E Coli, може и да помогне, но не мога да ти дам по-добър съвет от това да отидеш при истински хомеопат. В Търново има един добър.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 12:14 от Svetla1

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Знам ги много добре тези машинно направени "нозоди", нямащи нищо общо с истинската хомеопатия. Те никога не са доказвани, а предписани без познаването на пълната хомеопатична Картина: Ментална, Общи, Модалности, ключови и много други симптоми, предписването с многократен дневен прием и в продължение на около месец си е е скок в бозата...

# 5
  • Мнения: 9
Наистина това е поредната боаронска боза - няма такова хомеопатично лекарство, не си прави експерименти със здравето.  Peace

Отворете си програмата и прочетете картината на лекарството (синоптична 2)
Не е толкова страшно да си признаете ,че не го знаете (не може всеки да знае всичко) Laughing
А в това че е машинно направено няма нищо страшно !

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Разбира се че го знам, но това и другите подобни микро-нозоди, с изключение на основните Миазматични, които забележи се дават само еднократно,
 са всъщност имунизации, тъй като техния принцип на действие не е основан на главния Ханеманов закон: Закона на подобието!

 Така предписваните от боаронци, с многократни повторения и за дълъг период, тези микро нозоди - ваксини са удобен начин да правят оборот, да потискат симптоми, но не и да лекуват истински. И това непрекъснато се потвърждава от практиката.

# 7
  • Мнения: 371
но не мога да ти дам по-добър съвет от това да отидеш при истински хомеопат. В Търново има един добър.
Кого имаш впредвид? От един шарлатанин и печалбар с голямо име си изпатих доста със сина ми. Най-вероятно него имаш впредвид   http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=tarnovo&Number=19 … mp;sb=5&part=   Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 655
Krasi, същия хомеопат имах в предвид. Честно казано съм много учудена от случката при вас, ако е истина, по-добре я пусни в клуб хомеопатия на дир.бг за да я прочетат повече хора. Оставам безмълвна  Thinking, имах някакви наблюдения (коствени) върху работата му, но ...

# 9
  • Мнения: 371
Честно казано съм много учудена от случката при вас, ако е истина,
 
Нямам намерение да лъжа по никакъв повод, още повече че се късае за здравето на сина ми, когото съм чакала 4г и съм лежала 7м на легло за да го има! Shocked

# 10
  • Мнения: 1 655
Нямах в предвид, че лъжеш, извини. Просто майките, които се сблъскват за първи път с хомеопатия не са наясно как се процедира и какво да очакват.
Да в хомеопатията се чака, зависи за какъв проблем става дума разбира се. Но трябва да има винаги връзка с хомеопата, а това при вас не се е случило. Учудва ме също, че хомеопата ви е накарал да си купите 10 лекарства 'за всеки случай'. Вярно, че освен курс по класическа хомеопатия първо е изкарал боаронски курс, но ... Имах някакви коствени наблюдение върху работата му, за това се учудих от случката с вас. Съжалявам, че така се е получило. Сигурно си се отказала от хомеопатията след това?

Общи условия

Активация на акаунт