Кога да изследвам хормоните? А изследвания при мъжа ми?

  • 3 528
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Момичета, аз искам да ви питам между 3 и 5 ден от цикъла какви хормони трябваше да си пусна - прогестерон и какво друго. А за мъжа ми знаете ли какви са? Мерси!!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ренка,прогестеронът се прави 7 дни след доказана овулация.

# 2
  • Мнения: 4 324
renka79, разделих ти мнението от темата за лапароскопията, така ще получиш повече отговори и съвети. Ако искаш да промениш заглавието, ми кажи какво да е, аз ще го сменя.

Миличка, както ти е казала Цецинка, прогестерона се изследва на 7-мия ден след доказана овулация! Всички останали хормони се изследват между 3-ти и 5-ти ден от месечния цикъл - ЛХ, ФСХ, пролактин. Тези са основните, има и още, ама не знам ти кои точно искаш да изследваш.

# 3
  • Мнения: 1 950
За теб LH, FSH, Пролактин, Тестостерон - 3 - 5 ден.
За Прогестерона Цецинка ти е написала Peace
За мъжа ти Пролактин, Тестостерон, Естроген, LH, FSH.

Това са половите хоромони, щитовидните отделно - TSH, FТ4


# 4
  • Мнения: 763
От 3-5-ти ден пускаш ФСХ,ЛХ, DHEA-S, Тестостерон, Андростендион, Естрадиол, SHBG (поне аз тогава ги пусках по предписание на док.). Прогестерона се прави тогава, когато ти е казала Цеци. Пролактина няма значение кога го пускаш. Щитовидните хормони също. За мъжа нямам идея - дано се включи някой друг.

# 5
  • Мнения: 902
За теб - вече са ти написали.
За мъжа ти - първо спермограма в клиника по стерилитет. При наличие на проблем там - среща с подходящ андролог и той назначава съответните изследвания.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
А забравих да кажа,че на мъжа ми му изследваха:ФСХ,ЛХ,Пролактин и Тестостерон.

# 7
  • Мнения: 939
За теб LH, FSH, Пролактин, Тестостерон - 3 - 5 ден.
За Прогестерона Цецинка ти е написала Peace
За мъжа ти Пролактин, Тестостерон, Естроген, LH, FSH.
чета през кои дни ще се изследват на renka79 хормоните и като зачетох третия ред - за съпруга й и си викам - сега ще има едно тире и ще пише: "За мъжа ти Пролактин, Тестостерон, Естроген, LH, FSH. - 7 дни след доказана овулация " Crazy newsm78

# 8
  • Мнения: 249
renka79, разделих ти мнението от темата за лапароскопията, така ще получиш повече отговори и съвети. Ако искаш да промениш заглавието, ми кажи какво да е, аз ще го сменя.


Миличка, както ти е казала Цецинка, прогестерона се изследва на 7-мия ден след доказана овулация! Всички останали хормони се изследват между 3-ти и 5-ти ден от месечния цикъл - ЛХ, ФСХ, пролактин. Тези са основните, има и още, ама не знам ти кои точно искаш да изследваш.


Няма проблем, глупаво е от моя страна че го написах там. Мерси  Embarassed

Момичета, днес си направих изследванията - на 4 ден от ПМЦ. Ето резултата:
LH - 6.90IU/L (1.9 - 12.5)
FSH - 11.91IU/L (2.5 - 10.2)
Estradiol - 234.2pmol/L (46 - 607)
Polactin - 518.7mlU/L Ж(59.3 - 619)

Май ми е малко по висок FSH, но не знам това каво означава.  newsm78
За мъжа ми още не сме пускали, но доки ми каза днес да му бием едни инжекции, дето са си чист тестостерон, но аз малко не съм положително настроена към това без да сме му правили изследвания, Утре ще ходя да му нося резултата и пак ще го питам. Много ви благодаря за отзивчивостта. Страхотни сте и много ми помагате   bouquet   Hug

# 9
  • Мнения: 4 700
renka79 , съотноШението на ЛХ/ФСХ трябва да е горе долу около 1/1. Но понякога стават лабораторни иzследвания, така че си ги пусни другия месец пак. Или поне ЛХ и ФСХ.
Виж и какво Ще ти каже лекарят.
Ако има проблем с хормоните е най добре да се консултираШ с ендокринолог.   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 950
renka79, в никакъв случай не почвайте с тестостерона преди да направите хормонани изследвания на мъжа ти.

# 11
  • Мнения: 2 422
Хормоните е най добре да направиш първо Peace

# 12
  • Мнения: 4 305
renka79, повтори другия цикъл само FSH и LH. FSH ти е доста висок, но само на базата на едно изследване трудно може да се коментира.
За тестостерона си права, проверете го и тогава.

# 13
  • Мнения: 249
Правихме спермограма, но още на 15.02.2007, преди лапарото ми, в Майчин дом-София. Резултатите са 40% добре подвижни, 10% слабо и 50% неподвижни. Брой на сперматозоидите 96млн/мл. Метод на Хиние 100сп. - 2 мин. 52сек., Азоспермия и Аспремия липсва. PH - 7.4. Правена е на 5 ден въздържание. Днес ще го питам докито да му направим и на него хормоните, които сте ми писали. МНОГО ви благодаря момичета!!!

# 14
  • Мнения: 902
Повторете спермограмата в клиника по стерилитет. На тази от Майчин дом не може въобще да се разчита!!!

Общи условия

Активация на акаунт