усложнения при хистероскопия!моля за предположения!

  • 1 264
  • 2
  •   1
Отговори
здравейте!
аз съм на 33г. с 10г стерилитет  и през месец април бях пред инвитро процедура,но...на сондажа/който за пореден път доказва,че е ефективен/се установи,че в матката се намира чуждо тяло.изпратена бях за хистероскопия!само да вметна,че преди около 5год. направих аборт в 5-тия месец на бременността която беше много желана от мен!
добрее,минах и през тази процедура и сега чакам хистологията!
предположенията на лекарите са,че чуждото тяло е частица кост съответно вече калцирана с множество петна по стените на матката с костно вещество залепнало като лепило по стените.манипулацията е била доста сложна и за тях и за мен!
парчето кост е ясно,но..не мога да си обясня петната с най-вероятно костно вещество!
моля ви за някакви предположения!
страшно се притеснявам от резултата/хистологията/

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Милчка,само искам да кажа,че ужасно ми е мъчно за това,което си преживяла,но за съжаление нямам предположения от какво може да са петната.Дано всичко се нареди в положителна насока за теб!

# 2
  • Мнения: 902
Да не би да е останало нещо от аборта (част от ембриона) и да е предизвикало образуване на дермоидна киста? Това е киста, съдаржаща части от коти, косми и всякакви други човешки частици.
Не съм убедена, че разбирам напълно "вида" на находката. Confused
Дано това не е спънка към мечтата ти.
Пожелавам ти скоро да прегръщаш детенцето си. Hug

Общи условия

Активация на акаунт