Ортопедични гащи

  • 754
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 225
Моля мамите, чийто деца са носили да споделят опит. На нас вчера ни гио изписаха и още сме като попарени...

# 1
  • Мнения: 1 273
Ние не сме носили, но пиша поста си зада те успокоя.
Оказа се, че в резултат на повиването от едно време, сестра ми беше получила луксация. Тогава нямаше такива гащи и тя беше с каишки на краката. Носи ги няколко месеца и като прохождаше. Ходеше смешно като пате, но сега да я видиш каква е... със страхотни крака (прави) и правилна походка. Heart Eyes
Не знам дали те успокоих поне малко.
Успех Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 835
Ивета носи до около втория месец. На бебето му е все едно, лесни са за слагане и поддържане - какво те попарва? Нали са за оправяне, не за разваляне. Wink Към днешна дата детето ми има съвършени крачета! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 225
Благодаря ви момичета за подкрепата.  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 283
Влкючвам се към миналите по този път.  Не се бой. На бебето не му е неудобно. По скоро за майката изглежда неестествено. Александра ги носи не си спомням колко но между втория и шестия месец. И мен ме беше страх да и ги слагам, но днес малко утре малко и на контролния преглед след 6 месец всичко беше наред. Все едно е сложено в кенгуру не го боли, нито му е неудобно.

Успех!!!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Носила е каката. Няма нищо страшно в това ... за доброто на детето е.
Успокой се.   bouquet

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
И аз вече като "минала по този път" ти казвам че няма нищо страшно, детето много бързо свиква и  не му пречат.Моята дъщеря ги носи 3 месеца, на контролния преглед преди 10-ина дни вече всичко беше наред със ставата.Знам какво ти е, и аз много плаках, но както казват другите мами за добро е и хубаво е че е открито на време.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Да ти кажа ли,аз току що се връщам от профилактичен преглед в ортопедията в Горна баня и там за пореден път(този път от устата на лекар),чух за влечението на някои лекари да предписват такива гащи защото са представители на марката и т.н.Не че твърдя,че твоят случай е такъв,но аз бих потърсила още едно мнение от специалист!

# 8
  • Мнения: X
Влкючвам се към миналите по този път.  Не се бой. На бебето не му е неудобно. По скоро за майката изглежда неестествено.
Аз съ носила до 6 месеца каишки,както и сестра ми!Сега и двете сме с прави крака! Дъщеря ми носи до третия месец ортопедични гащи!То е за добро!  newsm10

# 9
  • Мнения: 730
Моето дете носи 2 месеца и съм супер доволна.При него не бяха още добре оформени тазобедрените стави и му ги предписаха за профилактика.

# 10
  • Мнения: 1 225
DoGma_PrObe , може и така да е. По-добре така да е. !8 лв ще ги прежаля (толкова струват гащите), от другото ме е страх.

Благодаря ви мами, много сте мили.  Hug
Добре че го има този форум  Peace

# 11
  • Мнения: 319
И на нас ни изписаха, слагах ги определено време, но като започнаха жегите започна да пищи от тях и вече не му ги слагам. Ортопедът ни препоръча да му правя упражнения за тазобедрените стави тях не ги пропущам. Надявам се с упражненията да има повече ефект. Също като го нося на ръце и го кърмя му поставях краката в положение все едно е с гащичките. След някоя друга седмица смятам да го закарам пак на преглед да видя какво е положението.
Като гледам и вие сте го закарали прекалено рано (и ние около 2 месец), а всичките ми познати около 4-тия месец даже и по-късно, та се надявам и това да е оказало влияние.

Общи условия

Активация на акаунт