ЗАПЕК ПРИ БЕБЕТА

  • 2 615
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 675
Здравейте момичета.Много съм притеснена.Имам бебенце на 3 месеца.От около 1 месец  акаме по рядко-през 2 - 3 дни.Изцяло на кърма сме.Лекарката ми каза,че не било проблем,но аз се притеснявам.Каза,че като започнем да се захранваме с прясно изцедените сокчета,ще се оправим.Моля ви,пишете,ако сте имали подобни проблеми.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 339
Не се притеснявай наистина е нормално и не е проблем по нататък може и по на рядко да започне да ака. Ние в момента сме на 4-5 дни пак само на кърма , с търсачката ще намериш доста по темата и ще се успокоиш съвсем Peace

# 2
  • Мнения: 1 440
Щом сте само на кърма...няма проблем. Кърмачето може да ака "от 7 пъти на ден до веднъж на 7 дни". Пламена също акаше през ден, даже през 2-3, но после всичко се нормализира...определено не със сокчета, обаче, защото все още тя не пие такива Peace Как наддавадетето? Да не би да има нужда от повече кърма?

# 3
  • Мнения: 3 760
 Това, че ака по-рядко не означава, че има запек!  Naughty
При запек акитата са сухи, бебето се напъва, за да се изака, плаче, некомфортно му е; коремчето му е твърдо.

# 4
  • Мнения: 1 440
Това, че ака по-рядко не означава, че има запек!  Naughty
При запек акитата са сухи, бебето се напъва, за да се изака, плаче, некомфортно му е; коремчето му е твърдо.

И аз това пропуснах да кажа...Пламена все като пропускаше да ака 1-2 дни и бабите веднага - "запек", но когато се изака - акитата са редки, т.е. не е запек Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 300
Не се притеснявай нещата с времето ще се нормализират.И при нас беше така и ни бяха казали, че можеби червата на бебка са по лениви но всичко се оправи.

# 6
  • Мнения: 700
 При моето бебче пък итервалите на акането бяха от 5 дни и това продължи около месец.После взе да ака по-начесто,а съм сигурна,че съм имала кърма,защото тогава се цедях,така че не е от недостиг.Чела съм,че кърмата се усвоява лесно и в много голяма степен и излишък почти няма,затова става така.
 Мисля,че нещата се оправят от само себе си и без помоща на прясно изцедените сокчета,от които често се получават колики,ако се дават прекалено рано.Бебето ми почна да ака по 2-3-4 пъти на ден от 5 месец без да е приемало друго освен кърма.

# 7
  • Мнения: 78
Защо не пробваш да ядеш разхлабващи храни пробвай различни и виж коя ще действа най-добре при вас.
 Аз като видя зор хапвам една активия вечерта и на сутринта резултата е на лице.
  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 1 504
Айде и аз да се запиша....значи моята бебка си  акаше при всяко кърмене и така до втория месец, когато започна да прескача през ден, през два през три, чакала съм я най много 6 дни...обадих се на педито и тя каза бързо да я изаквам. Коремчето не беше подуто, тя си беше весела, но аз си се притеснявах, не мислех, че е нормално, кърма си имах. Изаках я със сапунче, понеже всички мами кърмачки казват, че кърмата се усвоява почти напълно /а и аз определено се успокоявах с това/, трябваше да дойдат да видят какви количества ако изака моята бебка...ужасих се...за миризмата да не говорим...и като се замисля, че това нещо й е седяло с дни в коремчето реших, че ще я изаквамм на 2 3 дена, къде с упражнения, къде с термометър, къде със сапунче, това продължи 1,5 месеца....някъде от към 3,5 месеца почнах да й давам сокче от круша/ сега нека всички ми се накарат/ и искам само да ви споделя, че след 3 4 дневен прием бебка почна да си ака. След двата месеца мъка с изакването...предпочетох да не й бъркам в дупето непрекъснато и да не давам дуфалак и какви ли не още химии. Сока го разреждам с вода, защото вода отказва и сега си акаме по два пъти на ден и аз съм супер доволна....като я гледам сокчето й харесва и дори съм си правила експеримент в едното шише  изцедена кърма, а в друготои разреден сок/ м/у храненията/...пробва  кърмата намръщи се и изплю бибата, пробва сока и продължи да си го пие....така че както в повечето теми относно кърменето на поискване пише да се водим по бебета и бебета знаели най-добре какво искат....та се замислям,/защото ако не беше проблема с акането сигурно и аз нямаше да предложа сок на бебка/ след като моята бебка сока й харесва, нямаше ли да я лиша от това удоволствие като почна да й го давам на годинка?

# 9
  • Мнения: 675
Благодаря ви момичета,че ми писахте.Разбирам,че този проблем не е само при нас.Иначе наддаваме мн.добре.Имам много кърма.Акаме на 3 дни.Като се изака бебка,акото е рядко.Значи не е запек.Може да са и лениви червата.Аз също имам лениви черва.Трябва да хапвам по разхлабващи храни.Дано нещата да се нормализират с времето.

# 10
  • Мнения: 350
Мила valivana, няма смисъл да хапваш по-разхлабващи храни  Stop
Ние имахме същия проблем преди месец, някъде 10на страници назад е и моята тема със същия проблем. Рекорда на Рада е 8 дни, но сега си ака всеки ден детето. Само на кърма сме и малко водичка в големите жеги. Когато не акаше и помагах с термометъра. Така, че недей да се разхлабваш и ти,  това не като алергичните храни, няма да премине в кърмата. При нашия "затегнат" етап, аз с извинение се "осрах" но детето, не.   Laughing
 Спокойно ще мине  Peace

# 11
  • Мнения: 28
newsm53Здравейте на всички!имаме сходен проблем с една разлика,че бебчо доста се мъчи като не може да се изака и доста си поплаква.свива юмручета,крачета,извива се ту на едната ,ту на другата страна.днес започва 4-тия  ден  без ако.до сега сме имали пауза от 2 дена,но акото не е било запечено,а нормално.сега незнам какво ще е.опитахме да помогнем с термометър и мас,беб.олио,правихме доста масаж на коремчето,свивахме крачетата,но нищо не помага,само изпуска газове и това е. ако някой може да помогне със съвет!знам,че проблема ни е като вашия,но до сега не прочетох някое бебче да е плакало,а ние плачем наистина много. благодаря ви предварително,защото дори да не намеря решение тук-намирам успокоение! Hug

# 12
  • Мнения: 3 760
Мила valivana, няма смисъл да хапваш по-разхлабващи храни  Stop
Ние имахме същия проблем преди месец, някъде 10на страници назад е и моята тема със същия проблем. Рекорда на Рада е 8 дни, но сега си ака всеки ден детето. Само на кърма сме и малко водичка в големите жеги. Когато не акаше и помагах с термометъра. Така, че недей да се разхлабваш и ти,  това не като алергичните храни, няма да премине в кърмата. При нашия "затегнат" етап, аз с извинение се "осрах" но детето, не.   Laughing
 Спокойно ще мине  Peace
Напротив! Повечето лаксативни вещества преминават в кърмата. А ръчкането с термометър е най-малкото нежелателно  Peace
Едва ли бебка има лениви черва. По-скоро чревната флора не е доразвита. При много бебета се наблюдава такова продължително системно неизхожане, което обаче не е запек. Според много лекари в това няма нищо тревожно, но макар да е често срещано все пак не е хубаво. Вярно е, че кърмата се усвоява в много голяма степен и, че екскрементите на изключително кърменото бебе съдържат много по-малко токсини, отколкото всички останали (екскременти  Laughing), но все пак задържане с дни не е желателно. Добре е да се помисли за някакво подпомагане на чревната флора. Мисля, че по аптеките има таблетки с лактобацили и/или бифидус бактерии  Thinking
Обаче пъхането на сапуни, термометри , дръжки от мушкато и прочие в никакъв случай не са решение!  Naughty

# 13
  • Мнения: 663
Момичета, подсетете ме каква точно беше вредата от прекалено честото бъркане с термометър в дупето, имам приятелка , чието бебе си ака всеки след обед, но сутрин тя му "помага" с термометъра, за да се иазходи, защото се напъвало и мъчило.

# 14
  • Мнения: 105
Не се тревожи. И ние имахме същия проблем. Ако бебчо не повръща не е страшно, все ще излезе някога. Моят Алекс акаше на 3-4 дни и колкото и да се мъчех да го изаквам преди това / с темометър, с мушкато / не успявах. Той си вършеше работата, когато му дойдеше времето. Така започнах да го издържам, пробвай и ти. Сега /на 6 мес е вече/ ме известявя за предстоящата работа и чака да го хвана над легена. Ще се оправите като започнете сокчетата,при нас така стана. Пробвай с отвара от овесени ядки. Давай я вместо водичка - 1 ч.чаша вода + 1 суп лъж ядки, вариш, прецеждаш и готово.

Общи условия

Активация на акаунт