сенки ужасни сенки под очите

  • 3 478
  • 22
  •   1
Отговори
моля ви препоръчайте ми някакъв крем който да ми скрие ужасните сенки под очите досега ползвах на AVON с пептиди май беше но е без резултат

# 1
  • Мнения: 5 313
само от крем е малко вероятно да ти се скрият.потърси,има доста теми по този въпрос.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 817
Ако пушеш - откажи цигарите.
Никотина прави тъмни кръгове под очите.
Една от причините да откажа цигарите беше тази и съм доволна.

# 3
  • Мнения: 1 165
Пробвай и с компреси от пакетчета чай(предварително изстудени в хладилника) или краставица под очите.Има и специални маски за тази зона.Аз лично крема от,който съм доволна е Idealist на Estee Louder.

# 4
  • Мнения: 4 392
Ако е генетично(дължи се на прекалено тънката кожа под очите),нищо няма да ти помогне.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 383
Да ви кажа честно и аз имам перманентни сенки под очите. Като ученичка си слагах резени краставици, картофи, лайка и какво ли още не. Честно да си кажа ефект не видях.  #Cussing out Сега, уж, разчитам на някакви кремчета, но пак нищо не става. Не пуша, алкохол употребявам рядко, кафе въобще не пия. Просто си е до ген. Поне в моя случая мисля, че е така, защото баба ми също е с тъмни кръгове под очите.  Thinking Имам ги винаги независимо колко съм спала. Е, ако са били само няколко часа сенките стават още по-тъмни и големи, но какво да се прави. Прикривам ги с коректор на Ейвън. Но, като ми свърши, ще си взема друг.

# 6
  • Мнения: 5 622
И аз имам торбички под очите. Може би съм свикнала с тях, обаче и не ми правят такова впечатление. Но като се видя на снимка, ги виждам  Crazy

# 7
  • Мнения: 4 392
И аз имам торбички под очите. Може би съм свикнала с тях, обаче и не ми правят такова впечатление. Но като се видя на снимка, ги виждам  Crazy
За сенки става дума, не за торбички. Различно е.
Против торбички помагат студени лъжици или компреси от чай от лайка. Peace

# 8
  • Мнения: 3 830
За сенките използвам коректор понякога, а това за студените лъжици и компресите от лайков чай за торбички под очите,  го почвам още от утре  Hug

# 9
  • Мнения: 4 392
За сенките използвам коректор понякога, а това за студените лъжици и компресите от лайков чай за торбички под очите,  го почвам още от утре  Hug
Да кажа, все пак, че компресите от чай трябва да са студени.
А за лъжиците: Сутрин мятам две супени лъжици в камерата , да се охладят добре,  вадя  ги след половин час и ги допирам  към очите. ( Изпъкналата част на лъжиците да се допира до очите.)
Много успокояващо действат, особено след тежка купонджийска нощ.  Blush

# 10
  • Мнения: 3 830
За сенките използвам коректор понякога, а това за студените лъжици и компресите от лайков чай за торбички под очите,  го почвам още от утре  Hug
Да кажа, все пак, че компресите от чай трябва да са студени.
А за лъжиците: Сутрин мятам две супени лъжици в камерата , да се охладят добре,  вадя  ги след половин час и ги допирам  към очите. ( Изпъкналата част на лъжиците да се допира до очите.)
Много успокояващо действат, особено след тежка купонджийска нощ.  Blush


Много благодаря!   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 392
Моля. Hug

А преди малко, докато се ровех в папките си, попаднах на това: (Даже не помня, откъде съм го копирала.. Thinking)

ТЪМНИ КРЪГОВЕ ПОД ОЧИТЕ - СЪВЕТИТЕ НА ДИМА

Имате сенки под очите, които ви състаряват и правят лицето ви да изглежда уморено и повяхнало, дори когато се чувствате добре.

Ето моите съвети как да се борите с тези досадни кръгове:

- За тези които имат сенки под очите бих препоръчала вечер (2-3 пъти седмично) да си правят очни бани. Те са полезно средство за отстраняване на умората и възпалението на очите.
Използва се специална чашка, в която може да налеете отвара от лайка, мента, магданоз. Отворът се прикрепва към окото, главата се навежда назад и в това положение се мига 6-7 пъти.

- Отлично средство против тези сенки са билковите компреси с лайка, копър, смрадлика.
Билката се сварява, прецежда се и с леко топлата отвара се напояват памучни тампони, които се поставят върху затворените очи за 5-6 минути. Процедурата се повтаря 5-6 пъти. Желателно е за около 5 минути да се сложи и студен компрес. Това може да стане с 1 -2 бучки лед. Накрая се нанася мазен крем.

- Добро действие имат и млечните компреси. 20-30 капки прясно мляко се капват върху памучета с дължина 3-5 сантиметра. Оставят се да действат 10-15 минути. Накрая очите се изплакват с хладка вода и се подсушават. С мазен крем се намазва областта около очите.

- Редица вътрешни заболявания предизвикват появата на тъмни кръгове. Когато няма такава причина, тъмните кръгове се дължат на обща преумора на организма.
В тези случаи е необходим здравословен режим на живот: 8-9-часов сън, ежедневна консумация на плодове и зеленчуци, разходки и гимнастика.

# 12
  • Мнения: 2 959
...тъмните кръгове се дължат на обща преумора на организма...
Амарена, и аз така си мислех, но скоро попаднах на интересен факт , че в основата тъмните кръгове лежи не толкоз самата умората колкото изтъняването и избледняването на кожата след безсънието, а също и наследствеността, възрастта, дори понякога по- дългото стоене на слънце, алергийте/ особено при деца/, както и недостига на определени витамини. Съветите които открих са същите- замразени използвани торбички чай/ заради кофейна в него/, кръгчета краставица, а и рекламират и следният продукт , който предполагам е достатъчно скъп за целта.

# 13
  • Мнения: 5 622
И аз имам торбички под очите. Може би съм свикнала с тях, обаче и не ми правят такова впечатление. Но като се видя на снимка, ги виждам  Crazy
За сенки става дума, не за торбички. Различно е.
Против торбички помагат студени лъжици или компреси от чай от лайка. Peace

То моето е нещо и като сенки..Кожата ми е толкова тънка, че прозират кръвоносните съдове под нея и я правят да изглежда синкава  Crazy

Тази нощ  отново купонясвахме и си лягам късно, така че и утре очевидно ще си ходя с тях  Crossing Arms

Все пак на свежа глава ще прочета съветите и може да ги приложа. Никога не е късно да се отърве човек от нещо досадно и неприятно  Wink

# 14
  • Мнения: 2 959
...То моето е нещо и като сенки...
Бубе, а Ти къде се буташ?! Изглеждаш страхотно, със или без слънчеви очила, или може би снимките които си показвала си ги подбирала?!

Общи условия

Активация на акаунт