Как мислите,за секциото върви ли думата "родих"?

  • 15 228
  • 368
  •   1
Отговори

Анкета

За секциото върви ли думата "родих"?

Опции:

  • Мнения: 7 414
  Докато бях бременна,мен ме питаха няколко пъти:
  "ще раждаш ли бебето или ще ти го вадят
със секцио?"
   Аз никога преди не съм поставяла въпроса така.И ,честно казано,досега нямам твърдо мнение по въпроса.
   Интересно ми е,какво мислите вие?
   Според вас,за секциото върви ли думата "родих"?
   

  Искам да подчертая,въпроса на анкетата не е поставен с цел да засегне някого. Naughty
  Хрумна ми да ви попитам за мнението,след като  не веднъж други хора са ми задавали гореспоменатия въпрос по време на моята бременност.
 
   
 

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 02:28 от Селма

# 1
  • Мнения: 3 376
Аз родих по естествен начин,но когато прочетох въпроса ти се замислих.Според мен "да ти го извадят" звучи доста..груго някак си.Ако на мен ми се случи бих отговорила "Да,родих със секцио"  То така си проличава и културата на човек...Понякога хората трябва да се замислят какво казват ooooh!

# 2
  • Мнения: 5 393
За мен думата"родих" си важи и за секциото и за вагиналното раждане.Аз родих със секцио.

# 3
  • Мнения: 6 314
А според такива хора, детето вместо рожден ден - изваден ден ли трябва да празнува?  Rolling Eyes

За мен "раждам" значи "давам нов живот", "давам живот на детето си" независимо дали това става чрез вагинално раждане с или без упойка, с форцепс или без, с епизиотомия или не, или пък със секцио.

Децата ми са родени със секцио.

# 4
  • Канада
  • Мнения: 494
Много исках да родя,ама се наложи да го извадят Mr. GreenТова в кръга на шегата,естествено!!!А моето мнение по въпроса-да,върви да се каже раждане.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 06:16 от dany_ip

# 5
  • Мнения: 128
На този въпрос най- добре си отговарят майките със секцио. Обикновено като ги попиташ защо са предпочели операцията те отговарят:
"Ами защото не исках да раждам" или "Много се страхувах от болката при раждането"и т. н.
Всеизвестно е, че майчетата със секцио се гордеят, че имат деца без да са раждали.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 05:51 от reivan

# 6
  • Мнения: 128
За мен думата"родих" си важи и за секциото и за вагиналното раждане.Аз родих със секцио.
А на въпроса оперирана ли си и от какво, какво ше отговориш "оперирана съм от бебе"?

# 7
  • Канада
  • Мнения: 494
На този въпрос най- добре си отговарят майките със секцио. Обикновено като ги попиташ защо са предпочели операцията те отговарят:
"Ами защото не исках да раждам" или "Много се страхувах от болката при раждането"и т. н.
Всеизвестно е, че майчетата със секцио се гордеят, че имат деца без да са раждали.
Някои може и да се гордеят,но за други това е бил единствения начин и не са имали право на избор!При три  основателни причини за секцио,за мен беше по важно бебето ми да е здраво и да има майка,която да се грижи за него,а не да настоявам за естествено раждане,за да кажа-е,въпреки всичко-аз родих естествено!!Така че,аз се гордея,че родих моя син със секцио жив и здрав!

# 8
  • Мнения: 2 257
Синът ми се роди чрез секцио. През цялата бременност си мечтаех и подготвях за нормално раждане, но в петъка срещу рождения му ден, ми казаха да отивам за секцио в понеделник (по ред причини).  Въпреки че - технически - той се е родил, за мен секциото не беше раждане. За мен, лично, това беше удоволствие и прекрасно изживяване, по-прекрасно от което не съм усещала в живота си - бях в съзнание, не чувствах болка, бях с най-близките си и за около 15тина минути пред очите ми се случи чудо - появи се бебето, което толкова жадувах - чиста работа.  
По отношение на появата на детето, секциото е раждане. По отношение на усещанията ми като жена - не, не беше раждане - беше едно върховно, красиво и безболезнено събитие, което още утре отивам и повтарям без да ми мигне окото. (За това, че после боли един-два дена и си изкупваш болката, която не си изпитал по време на секциото, не говорим, надявам се)
Моля никой да не се засяга. Това са си лично мои разсъждения.
За протокола - ще отговоря, че за секциото върви думата "родих". Родила си, не си си го донесла от някъде това бебе. Другото са подробности от медицинско естество и мои лирични отклонения.

# 9
  • Мнения: 9 894
разбира се, че съм родила със секцио.
Обстановката при раждането ми беше празнична и вълнуваща.

# 10
  • Мнения: 5 362
Разбира се,това е вид раждане все пак Peace
Без значение колко усилия е положила майката в самия родов процес.
С операция или без-детето се е родило,и за мен правилната дума е "родих".

# 11
  • Мнения: 983
Родих със секцио, но много често когато разказвам как се случи се улавям да казвам "извадиха ми бебето"  Tired Странно е..може би защото по ред причини ми сложиха пълна упойка..заспиваш бременна, събуждаш се..вече имаш бебе, а нямаш спомен как  е станало  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Дъщеря ми дойде на бял свят със секцио. Не бих го нарекла раждане. Под раждане винаги си представям контракции, напъни, викове и т.н. Обаче за мен секциото е не по-малко болезнено и не по-малко трудно от раждането. Просто друг начин да се появи детето ти, изискващ, така както и естественото раждане, уважение.
Всеизвестно е, че майчетата със секцио се гордеят, че имат деца без да са раждали.
Това не го разбирам нещо. Всяко жена би трябвало да се гордее, че е дала живот, независимо как е станало това. Самото раждане/секцио е само финалът на един дълаг процес и най-незначителното от всичко, даващо ни право да се наричаме майки /защото и тези, коитои захвърлят бебетата си на боклука, също раждат/.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 16:03 от Лекси

# 13
  • Мнения: 6 607
Естествено ,че върви .

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Върви естествено!
Аз родих нормално, за мен секциото също е "раждане", а не "вадене" на нов живот!!!

Общи условия

Активация на акаунт