Защо не виждам шофьорките да спират на пешеходна пътека?

  • 3 273
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 688
Все ми се иска да защитя жените като шофьори, все казвам, че са по-внимателни и шофират по-безопасно. Обаче като опре до спиране на пешеходна пътека и даване на път, не мога да ги похваля  Confused.
Хайде, даването на път на някой, излизащ от улица без предимство или чакащ за ляв завой (и задръстващ цялото движение) не е задължително, ще почака и ще се включи и без нейна помощ. Ама и на пешеходна пътека, където е задължително, не ги виждам да спират. А да не говорим пък някоя да те пусне да минеш ей-така, без да си на пътеката. Онзи ден една щеше да ме отнесе с количката от зор тя да мине първа  Close.
За себе си мога да кажа, че когато карам, аз много старателно спирам на пешеходна пътека. Но хората толкова не очакват от мен да го направя, че сума време си правим знаци "ти мини", "не, ти мини". Не спирам на пешеходци, които не пресичат на пътека, ако тя е на 20 метра, с идеята, че щом си има обозначено място, трябва да се използва. Гледам и да пусна някой без предимство, ако му е трудно да се включи и от време на време получавам благодарствено премигване с аварийните. Когато пък съм пешеходка, гледам като стъпя на пътеката, да имам вид, че ще мина и че съм убедена, че ще спрат, та дано се сетят, ама гледам да не съм с количката  Simple Smile.
То не че някой толкова често спира на пешеходна пътека, де. И ако единия спре, някой от съседна лента ще профучи. Ама просто ми се ще поне ние, жените, да го правим.

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
За мен няма разграничаване зад волана на жени - мъже.
И не мога да очаквам някой друг шофоьор на пътя, да се съобразява с мен. Седнеш ли да караш - караш. Или действаш адекватно, или не.
Колкото до спирането на пешеходна пътека - спирам. И без такава често давам път на пешеходците.

# 2
  • Мнения: 15 619
Дет` са шофьорите, там и шофьорките!
Изключения има и при едните, и при другите.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   С чиста съвест казвам, че спирам на пешеходна пътека!
 В Англия ми направи впечатление, че хората когато пресичат на пешеходна пътека, не се оглеждат преди това дали идват коли.Имат силно доверие към шофьорите, но и няма кола която да не спира.
 Куриоза тук е, че когато спра на пешеходната пътека подканям хората да минат, защото явно вече им се струва невероятно шофьор да им даде път!

# 4
  • Мнения: 1 230
Куриоза тук е, че когато спра на пешеходната пътека подканям хората да минат, защото явно вече им се струва невероятно шофьор да им даде път!

Welcome to Bulgaria!
Точно вчера коментираха по TV как това ВЕЧЕ трябва да се спазва. И на въпроса как да стане това, отговориха - с контрол. Обаче малко невероятно е на всяка пешеходна пътека да има полицай... Щото ако няма - пак ще си пресичаме на прибежки и припълзявания с риск за се залепим за някой автомобил.

Иначе по темата - ми няма какво да си кривя душата - спират ми само мъже засега.
Мацките газят яко... Може да нямат деца (аз пресичам с количката), пък може и много да бързат  Mr. Green

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   

   Joy Joy Joy

 Не знам, много пъти и аз съм се чудила същото.Когато пресичах в Англия НЕ на пешеходна пътека, или чаках да отминат колите, винаги мъжете спираха и ми даваха път.Може би кавалерството не е умряло.Но аз като жена шофьор признавам, че понякога от старание да си гледам пътя, забравям всичко останало.

# 6
  • Мнения: 1 418
ЗАщото не си ме видяла мен. Wink

# 7
  • Мнения: 107
     Спирам на пешеходна пътека,но ме притеснява,че някой пешеходец може да бъде отнесен от  автомобил,който лети по съседната лента.Няколко пъти изпадам в такава ситуация.Моето мнение е,че на възпитание не може да се разчита.Глоби,глоби...така ще се пооправят нещата.

# 8
  • Мнения: 936
Ела и ме виж. Аз спирам най-редовно, но неприятното е когато пешеходеца тръгне да пресича, а колите зад мен решат да ме изпреварят тогава.
И път много обичам да давам на други шофьори, защото ми е приятно като го направят и за мен.
Напоследък доста често, когато съм с децата, колите спират за да минем, даже последно автобус спря заради нас.

# 9
  • Мнения: 5 370
Оххххоооо-колко пъти съм го задавала тоя въпрос, и колко пъти са ме обвинявали, че "дискриминирам' жените-шофЕрки.
Знаеш ли какъв е отговорът на моя мъж? Mr. Green
"не се знае както е тръгнала, дали ако ти спре на пешеходна, после ще съумее да потегли отново". Crazy Mr. Green
Иначе мъже не мога да се оплача, че не ми спират. Дори и да са в най-огромните автомобилни чудовища. Дори и да е на място, дето не са длъжни да го правят.

# 10
  • Мнения: 939
Аз спирам редовно и спазвам стрикто правилника за движение и ограниченията на скоростта, но когато е мокро или заледено и пешеходецът буквално се хвърли пред колата ми, дори и да е пешеходна пътека какво да правя? Ако "скоча" върху спирачките нали се сещате какво ще се случи. Така че да тръгнеш да пресичаш и да не се огледаш... не ми звучи много нормално.  newsm78

# 11
  • Мнения: 804
Моите наблюдения и опит пък са,че жените спират на пешеходните пътеки.

Живея до доста натоварен булевард, а пешеходни пътеки има на около 500м. една от друга. За една конкретно пешеходна пътека от едната страна има знак "Пешеходна пътека",а от другата страна - няма.
Но веднъж като бях сама с децата (големи са ми,сравнително, но винаги ги водя за ръка като пресичаме улица) от страната на пешеходната пътека, където ИМА знак минаха 5 коли с мъже - шофьори и никой не спря. Когато тръгнах да пресичам с ясното съзнание,че трябва да мина някак - си, един джип спря на 2 м. от детето.То бяха спирачки,то беше чудо. Продължавам да пресичам и едно момиче,дето едва ли имаше повече от 23г. спря и през прозореца ми даде знак да мина.
Е,не се сдържах и й благодарих с глава.

И това не е изолиран случай.Винаги са ми спирали предимно жени.

# 12
  • Мнения: 1 992
Моите наблюдения се препокриват едно към едно с тези на авторката.
Жена никога не ми е давала път, никога не е спирала на пешеходна пътека, напротив по-скоро ще ме отнесе отколкото да спре. И това става и преди,когато бях бременна и сега с количката.
А си мисля че трябва да бъдем по-солидарни Thinking Нали и те са майки или ще станат някога.

P.S Мъжът ми е шофьор и казва същото - жена никога не му дава предимство на пътя.

# 13
  • Мнения: 2 401
Защото не гледат знаците - по друг начин не си го обяснявам.  И аз макар да съм много отговорна шофьорка не съм спирала, просто защото не съм видяла знака.  Но видя ли бременна или жена с количка да се опитва да пресича и без пешеходна пътека спирам.  А жена да прояви колегиалност спрямо другите шофьори на пътя - това е пълен абсурд.

# 14
  • Мнения: 15 619
...  А жена да прояви колегиалност спрямо другите шофьори на пътя - това е пълен абсурд.
Не, не е абсурд. Моите наблюдения са точно обратните.

Общи условия

Активация на акаунт