Мнение за апартамент без коридор?

  • 7 300
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 107
Какво ще кажете за жилище без коридор? Имам предвид влизате от входната врата директно в дневната му, без да има антре. Много отдвана мисля за това, но за съжаление в стандартните български жилища така са разположени баните, че това се оказва непосилна за изпълнение задача. Според мен е много по-добре като влезеш в един апартамен да те посреща една красива дневна, вместо мрачен коридор с гардероби и закачалки (а в доста случаи с десетина чифта обувки на домакините).

# 1
  • Мнения: 102
При нас беше така,но преградихме с декоративно стъкло.Някак не съм свикнала да влизам с обувките направо в хола,пък имаме и малко дете.

# 2
  • Мнения: 2 401
И на мен това много ми харесва. Супер е като отвориш вратата да се отвори голямо светло пространство вместо тъмна миризлива (с обувки  Laughing) дупка.  За съжаление не строят по този начин, не заради нещо друго ами защото хората искат антрета.

# 3
  • Мнения: 2 467
Харесва ми такъв вариант. Нашата къща е с 2 входа и "миризливия" с обувките и коридора почти не се ползва. Ползваме повече другия, от който се влиза направо в дневната.

На родителите ми къщата е без коридор. Влиза се направо в дневната. До вратата има шкаф, в който седят обувки и якета. Много удобно и приветливо като влезеш. Няма хиляди излишни врати - то и целиш им първи етаж е без врати  Simple Smile хол, трапезария, кухня, всекидневна. Само на тоалетната има  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 172
Може би искаш да кажеш без антре? Виждала съм такъв апартамент,  в който се влиза директно в хол/дневна/трапезария/кухня (1 общо помещение). Там частта около входната врата беше направена с теракот. Но купчината обувки не могат да се скрият - пак са си там, просто им е светло Wink Обаче извън това помещение, си има нормални коридори към другите стаи. много ми допадна. Доста дълго и аз търсих подобно разпределение, но не намерих хубав апартамент и се спрях на много светъл и слънчев мезонет.  

# 5
  • Мнения: 474
В Куба живеехме в такова жилище- от вратата се влизаше помещение около 80 кв.м. без преградни стени, разделено на кътове.
За тамошния начин на живот беше невероятно удобно, въпреки че пак си има нещо като обособено антре със закачалка и шкафове за обувки. Но за тук- не бих живяла така. Особено зимата, когато се влиза с ботуши и неизменно стават локви около входната врата, дрехите са обемни и наваляни от сняг не можеш да прибереш в гардероб... и още много неща са ми направили впечатление като разлики. Иначе действително е много по-приятно да влезеш направо в светло и приветливо помещение.

# 6
  • Мнения: 14 472
много харесвам  Peace
у майка ми е така и е супер. у нас също можеше да стане, но тогава помещението, което щеше да е и хол, и дневна и трапезария би станало практически неотопляемо поради размерите си и се отказахме.
и това за обувките е вярно, каквото и да правя - 10 чифта не ни мърдат, а сме само двама Embarassed

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
За мен това е нефункционален вариант. От теб си зависи дали антрето ще е тип "дупка", или ще е нещо по-добро, зависи как ще се направи и обзаведе. Но то си има своята функция. На мен не ми е приятно например в хола да гледам обувки (мисия невъзможна е да накараш един тиЙнеЙджър винаги да си ги прибира в шакафа), връхни дрехи, изцеждащ се мокър чадър, каишката на кучето и пр., все неща, които са за антрето. И ако няма антре, от къде точно се предполага, че се минава за другите стаи, през хола ли?

# 8
  • Мнения: 374
Ако е в къща с два входа, би могло да ми хареса, но когато ни предложиха като вариант в новия ни апартамент, не ми се стори много функционално.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 340
Аз живея в такава къща пак обаче има място за обувки до вратата и си има врата за хола, но от хола дируктно в другите стаи без коридори много ми е удобно и приятно дали защото е светло незнам, но за мен е по-функционално от коридори и коридорчета живяла съм и в такова жилище

# 10
  • Мнения: 660
Ние преди години преправихме апартамента си така - махнахме стената, която преграждаше антрето от хола и стана много добре. Широко и удобно. Частта, която преди беше коридор е с гранитогрес, а останалата с масивен паркет.

За мен това е нефункционален вариант. От теб си зависи дали антрето ще е тип "дупка", или ще е нещо по-добро, зависи как ще се направи и обзаведе. Но то си има своята функция. На мен не ми е приятно например в хола да гледам обувки (мисия невъзможна е да накараш един тиЙнеЙджър винаги да си ги прибира в шакафа), връхни дрехи, изцеждащ се мокър чадър, каишката на кучето и пр., все неща, които са за антрето. И ако няма антре, от къде точно се предполага, че се минава за другите стаи, през хола ли?

Имаме още един малък коридор, където държим обувките и има закачалки за палтата и каишката на кучето.  Ако хола не е бил преходен - през него не се минава за никакви други стаи. Peace

# 11
  • Мнения: 5 475
Моят апартамент е такъв ,влизаш директно в хол и кухня с балкон,помещението е с големина около 45 м кв.м. Peace
 От вратата на хола се влиза в малък коридор който води към другите стаи,там имам шкаф за обувки,не мисля ,че е неудобно. PeaceВъпрос на навик да се събуеш и да си занесеш обувките до шкафа.
  Тук (Италия)всички нови апартаменти се строят по този начин. Peace
  А да не говорим,че такава е и структурата на американските къщи. Wink

# 12
  • Мнения: 1 107
Моят апартамент е такъв ,влизаш директно в хол и кухня с балкон,помещението е с големина около 45 м кв.м. Peace
 От вратата на хола се влиза в малък коридор който води към другите стаи,там имам шкаф за обувки,не мисля ,че е неудобно. PeaceВъпрос на навик да се събуеш и да си занесеш обувките до шкафа.
  Тук (Италия)всички нови апартаменти се строят по този начин. Peace
  А да не говорим,че такава е и структурата на американските къщи. Wink

Мисля, е проблема, с който повечето хора се сблъскват и заради което не им се вижда този вариант на жилища е иманно къде ще си събуем обувките. Не знам защо, но знаете ли колко чужденците ни се чудят на този навик да помолиш гостите да се събуят.  Shocked
В жилищата без коридор видях, че хората си влизат с обувките, като искат  да го оставят някъде си имат килер, дрешник или някое друго приспособено помещение за съхранение на обувки.
Дано все повече о новите жилища се конструират ката, че да има избор дали да ползва или не антре....Иначе, завиждам благородно на хората с къщи Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 430
Ние си направихме така апартамента, бутнахме стената на хола, но преди да пристъпиш към цялата шир на всекидневната има едно гардеробче срещу входната врата, което има място и за обувките и за якетата и то самото е заградено с врата, т.е. хем всекидневната ми е отворена и няма коридор, хем като седна на дивана не виждам и не усещам нищо  Peace Ново строителство е, а там хубавото е, че можеш да си проектираш сам жилището. Преградните стени са или тухла или гипсокартон.

# 14
  • Мнения: 2 353
  Нашите не бутнаха цялата стена, а махнаха вратата, разшириха дупката около нея и пробиха прозорец. Стана много приятно. В бившето антре има тоалетка с неонова тръба, шкафчета за обувки, закачалка и пр., в същото време от външната врата виждаш хола.

Общи условия

Активация на акаунт