Пълна или спинална упойка???

  • 5 991
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте бъдещи и настоящи мами  Grinning
Голямото събитие наближава, а аз съм изправена пред една дилема и не мога да реша.За това и ще ви помоля за съвет. Praynig
Първата ми бременност протече с малко усложнения, в следствие на които се наложи секцио по спешност с пълна упойка.Но упойката не ми понесе, чувствах се адски зле и страшно много ме болеше.Излязох от нея почти веднага и операцията много ме болеше.Споделих това с лекаря и той каза че е по-добре сега да родя със спинална упойка(да уточна че пак ще бъде секцио  Sad).Което е по-добре защото ще мога да си видя бебчето веднага и да чуя първото му изплакване. Heart Eyes
Прочетох всичко, което намерих за този вид упойка, но не пише как се чувстваш, какво чувстваш по време на операцията, кога излизаш от нея........
За това моля ако има мами , които са раждали с такава упойка да ми обяснят всичко.
Благодаря ви предварително  bouquet

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 15:13 от mimetobl

# 1
  • Мнения: 490
здравей,  аз исках да родя без никакви упойки, но след като започна самото раждане след няколко часа напъване(без резултат) докторите ми сложиха спинална упойка и всичко мина нормално,бързо и лесно. Аз мога да кажа съм мн доволна от спиналната упойка,успях да си видя мъничето и бях спокойна,защото неусещах болка и виждах всичко.Успех в решението ти!

# 2
  • Мнения: 2 068
аз ще раждам със спинална упойка / по препоръка на лекарката / но и да не беше така сама щях да реша да е спинална просто спомена от пълната е....... Sick някакъв ад за мен

# 3
  • Мнения: 2 897
Спинална Peace

# 4
  • Мнения: 4 053
раждала съм и с двете,
и определено ще препоръчам спинална  Wink

# 5
  • Мнения: 5 393
Спинална Peace
По време на операцията не чувстваш нищо, само леко подръпване в момента,когато изваждат бебето.
Излизането от упойка е неприятно ,но не толкова ,колкото от пълна.Успех Peace

# 6
  • Мнения: 14 654
Спиналната упойка прави безчувствено тялото от гърдите надолу. Може да почувстваш гадене, дори да повърнеш по време на операцията, но си запазваш разсъдъка и си виждаш бебето веднага, щом го извадят. След около 3 часа действието на упойката преминава, но не си спомням първо горната или първо долната част започнах да помръдвам. Тресеш се обаче, все едно силно трепериш, при всички които ги внесоха в реанимация го наблюдавах това. Някои се оплакват от главоболие, но мен не ме заболя главата от това.

# 7
  • Мнения: 2 401
За мен пълната беше песен, спиналната - АД.  Нямам нерви да опиша всички странични ефекти, които се получиха, тъй като още ми държи влага. Освен това изобщо не разбирам къде е удоволствието в това да усещаш  как те порят и бъркат в корема, както и да слушаш плоските шеги на медиците.. 

# 8
  • Мнения: 3 069
Миличка, аз родих секцио със спинална упойка, защото кардиограмите ми бяха лоши и за мой "късмет" упойката започна светкавично да ме пуска по средата на секциото.
Не знам колко минутки ме драха на живо но ми се видяха година Sick

Много исках да е с пълна и съжалявам, че не стана така.
А ако си със спинална упойка  Tiredне си застрахована от повръщането и особено от главоболието.

# 9
  • Мнения: 498

А ако си със спинална упойка  Tiredне си застрахована от повръщането и особено от главоболието.
И след пълна упойка няма застраховка срещу повръщане и главоболие.Раждах нормално,но съм оперирана по друг повод.

Освен това изобщо не разбирам къде е удоволствието в това да усещаш  как те порят и бъркат в корема
В това,че можеш да видиш бебето си веднага,след като го извадят. PeaceЗаслужава си за тази гледка.
И при двата вида упойка си има своите рискове,но спиналната е с по-малко такива и за теб и за бебето ти.Раждането при всяка една от нас протича по различен начин,пожелавам ти успех,каквото и да решиш.Аз бих избрала спинална. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 375
Ако е поставена и дозирана, както трябва /а това зависи 100% от анестезиолога и да не послъгваш в килограмите  Wink/, спиналната упойка е чудесна. Чуваш и виждаш. Единственото, което усещах беше, че нещо се случва в долната част на тялото ми, но 'разпознавах', че нещо става по движенеието на горната част. Абе голямо клатене насам-натам падна, но съвършено безболезнено и безчувствено. Познах, че извадиха бебето по силуета му през паравана, после го и чух. Heart Eyes

Най-гадно е поставянето на упойката, най-вече защото е почти невъзможно да извиеш гръб като котка с тумбака!
А пускането на упойката... ами живеем в чудесен век. В момента, в който усетих, че ме пуска, сиреч почва да ме наболява корема /около час-два след операцията/, извиках доктора и му казах. Сложиха ми една инжекция и спря да ме боли. На другия ден пак, докато не усетих, че следващото пускане на упойка няма да е чак толкова страшно и болката ще ми понесе.

Иначе истории всякакви. Важно е на кого ще случиш... и всичко си е индивидуално в крайна сметка. При всички случаи обаче, спиналната е по-щадяща за организма. Задължително си направи тестове за поносимост към съставките на упойката, щом си имала проблеми.

# 11
  • Мнения: 11 003
Спинална Peace Не усещаш болка, през цялото време си в съзнание и чуваш всичко, после няма неприятни последствия като главоболие и гадене.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз родих със секцио-спинална упойка.
Карат те на самата операционна маса да легнеш на една страна и възможно най-много да се свиеш,сестрата ти помага.Бият ти местна упойка и след това ти поставят спиналната.Важното е въобще да не мърдаш с никоя част на тялото си.След това ти помага да легнеш и след минутка краката ти изтръпват.Слагат ти паравана и операцията започва.Чувствах абсолютно всичко,но нямаше никаква болка.В началото ми се гадеше и ми пуснаха маска с кислород от което гаденето спря.Анастезиолога ми седеше до главата и през цялото време си говорихме.Бебето го извадиха за 20-ина минути и веднага ми дадоха да го целуна.
Веднага след като го извадиха започнах да треперя.Упойката започна да ме отпуска щом ме свалиха в стаята,тогава пък започнаха да ми треперят краката,но всичко премина за 1-2 часа.Главата не ме е боляла въобще,съвета на анастезиолога беше да се пият възможно най-много течности.
Раждах във частна болница и там веднага след раждането карат в стаята ,където ме чакаше съпруга ми и веднага ни донесоха бебо.
Много държах да бъда в съзнание,не обичам да пропускам такива събития!

# 13
  • Мнения: 220
Спинална Peace Не усещаш болка, през цялото време си в съзнание и чуваш всичко, после няма неприятни последствия като главоболие и гадене.

Не съм съгласна - точно от спиналната упойка получих такова главоболие , че болките от операцията ми се виждаха цвете . Главата ме боля 6 дни без да спре и лекарите се видяха в чудо, а смея да твърдя , че търпя на болка. Въпреки това се радвам че бях в съзнание, когато се роди детето ми.

Каквато и упойка да избереш няма да сбъркаш, но щом веднъж си имала проблеми от пълната , пробвай сега със спинална . Успех

# 14
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Родих вагинално, но имах 2-ра степен разкъсване и се наложи да ме вкарат в операционна за зашиване- сложиха ми спинална- нищо не усещаш, но  си във пълно съзнание.Анестезиолозите ти говорят , забавляват те докато другите си вършат работата.
След това до 6 часа   излизаш от упойката- тоест започваш да си чувстваш пак краката.Не съм повръщала, малко ми падна кръвното , но те затова вливат течности преди , по време и след процедурата.
Пълните упойки са много коварни- знам че  в някои случаи са неизбежни, но  не са  за предпочитане.Пациентът се възстановява много по-бавно и в повечето случаи трудно.Особено при родилки има по-голям % от образуването на тромби при използването на пълни упойки.
Ти си решаваш в крайна сметка , но аз съветвам  за спиналната. Peace
Желая ти леко раждане и хубаво пухкаво бебче.
Вили

Общи условия

Активация на акаунт