Защо плаче в количката? Как да я научя?

  • 3 939
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 520
Момичета с повече опит помогнете ми със съвет. Имам бебе на 1 месец и от няколко дни правим разходки на вън с количка но уви.... Детето ми се къса от рев!!! Ако я взема на ръце се успокоява ,но сложа ли я вътре и тръгна става нещо страшно ,а аз се припотявам от притеснение и коментарите на доброжелателите. Как да свикне по-бързо в нея ? В къщи си спи в нея и съм я изкарвала на терасата като постепенно съм увеличавала времето ,но тръгнем ли на вън е кошмарно. Дайте съвети моля,ви,така съм чакала момента за разходките ,а испитвам ужас от тях.

# 1
  • Мнения: 10 982
За съжаление и при нас е така. Даже бях пуснала тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199623.msg4242525#msg4242525

# 2
  • Мнения: 1 691
Здравей, аз моя мъник до 4-5 месец го разхождах в слинг навън, дори имаше един период, когато това беше единственият начин да го приспя през деня - да го сложа в слинга и да ходя.
Пробвай евентуално и ти с кенгуру или слинг за известно време (точно докато е по-лекичка, за да не се уморяваш и ти) и след някоя и друга седмица отново я сложи в количката да видиш как ще се чувства.

# 3
  • Канада
  • Мнения: 494
Да не те отчайвам,ама ние до 6 месеца се носихме в кенгуро SadКакви ли не чудеса пробвах да го сложа в количката,но....безуспешно!ДАно мамите ти кажат някой изпитан метод,който да работи!Иначе се въоражи с търпение!Успех!
П.П.А нашия дзвер и в кошче за кола не стоеше,и в легълцето отказваше да спи.....не искам да си спомням направо!Без ръце останах!!!

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и аз да не те отчайвам ама и ние имахме един период дето стоеше в количката само докато спи и после реееееееввввввв. След като един ден се прибирах от м....... си взех кенгуруто и го метнах в багажника на количката. Като писнеше, муш в него и се подмотвахме така. За два месеца му размина ама на мен ми се разгони фамилията.

# 5
  • Мнения: 1 924
И моят е така.В количката - само дълбоко заспал,ако го сложа буден няма шанс.Наистина е много гадно като почнат да те зяпат по улиците или разни бабки да те засипват с акъл.
Нося го в слинг или в кенгуру и всичко е наред.Не се притеснявам,че ще го разглезя, но ми е малко тежичко Grinning

# 6
  • Мнения: 164
Нямам голям опит,при нас всеки път е различно, но опитвала ли си с пеещи играчки, дрънкалки. Нас много ни занимаваха ,а и все още ни занимават пеещите играчки над кошарата или тези за количка. Дано  да намериш някакъв вариант, Hug защото не може всеки път с кенгуру или слинг

# 7
  • Мнения: 875
плаче защото иска да е близо до теб и да усеща познати миризми и аромати, да се чувства на сигурно и безопасно място. аз съвет не мога да ти дам, защото не мисля, че дете, което не иска да стои в количката трябва насила да се приучава. аз използвах количка през първия месец и то само, когато спеше по много. после ми донесоха слинг-шал и така до 5тия месец - само с него. започнаха жегите и реших, че му е време за количката отново. да, ама не... сега излизаме с количката всеки път, но в нея само спи, или се вози много малко. в останалото време е на ръце. еми, не мога да си оставя детето да се дере в тая количка, само заради собственото си удобство. и не виждам нищо нередно в това да не я използвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Едно познато бебче в квартала беше така!Горкото изкара си първите два месеца на терасата,защото щом я изведяха се скъсваше от рев.При тях проработи следното,но тя беше вече на около 2 месеца и половина и се позаглеждаше,незнам дали ще ви впечатли вас.Обърнаха количката така,че да гледа напред,не към майката и я повдигнаха на първа степен,около 20 градуса.Този наклон е ок за малко бебе.Най-после малката се разхожда с останалите бебета и мълчи в количката.

# 9
  • Мнения: 1 896
Момичетата са ти обяснили - съвсем естествено е. Колички се използват от малко повече от сто години и са супер странни за човешкото бебе - преди това всичко е било само носене - бебето иска да те усеща и се плаши, когато се чувства изолирано от мама в странна обстановка. Аз пък много се дразня на майки (и най-вече баби), които не гушват бебетата, дори когато те реват та се късат в количките.
Когато синът ми беше бебе, прекарахме известно време в Скандинавия и силно се впечатлих, че всички майки на малки бебета си возеха децата в колички, но имаха и кенгура - в момента в който ревне бебчето, го слагаха в кенгуруто. Явно някъде ги съветват така - в детските консултации например, защото го правеха абсолютно всички.
Не се опитвай да я свикваш с нещо, което е против природата й.

# 10
  • Мнения: 76
и ние имаме същия проблем, направо се накъсва да плаче в количката... newsm78 много рядко успявам да я разходя с нея.Само в слинг се носим, ама по жегите...не питай кво е, сваляш килцата от едно излизане хихихи.
Дано да ти свикне бебчето с количка, ама като чета темата явно е често срещано това да не им харесва на малчовците Simple Smile , а за коментарите ....тегли им по една... Twisted Evil Joy

# 11
  • Мнения: 3 069
И ние имахме подобен проблем...
Бих те посъветвала когато започне да плаче, да и дадеш водичка.Ако това не помогне дай залъгалка, прави чудеса!
И най-важното е да не спираш в някоя градинка преди да е заспала.
Да не забравяме, че сте в периода и на коликите, това също може да оказва влияние.

# 12
  • Мнения: 707
Аz мисля, че бебето се страхува в количката и май просто Ще трябва да порасне и свикне с нея. Много търпение и любов. 

# 13
  • Мнения: 1 243
lusia все едно чувам за моята дъщеря беше същата сложа ли я в количката рев пък сега и е хубаво да седи там,ще свикне  Peace

# 14
  • Мнения: 674
 Абсолютно същото беше и при нас! Първите няколко пъти опищяваше улиците, а не можех да я гушна, че беше зимата и духаше.....След известно време й хареса и пищеше (буквално) само докато я слагах в количката и тръгнехме ли - никакви проблеми (разбира се без никакво спиране на количката и по възможност - минаване през дупки, за да я люшкат)! Сега мълчи единствено в количката и започва един смяяях, само щом я сложа вътре!
 Така че, ще трябва да имаш малко търпение! 1stroller

Общи условия

Активация на акаунт