въпросче за оригването

  • 701
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
момичета,
 искам да ви питам след кърмене когато детенцето е заспало оригвате ли го? Thinking

Аз понякога го вдигам на рамо но се разсънва, разкривява се... и на мен ми става мило и следващия път не го будя... но не знам дали постъпвам правилно  newsm78

и допълнителен въпрос : по колко пъти изчаквате да се оригне бебчо? Thinking

# 1
  • Мнения: 57
Не. Като съвсем малък се оригаше след хранене само през деня. През нощта обикновено заспиваше на гърдата, аз въпреки това поизчаквах малко, но така и никога не се случи да се оригне след хранене, когато е заспал. Вече дори и като е буден не се оригва, или мнооого мноого рядко.   Thinking

# 2
  • Мнения: 1 924
Ако е заспал,не.Нощем обикновено също не го оригвам, понеже и двамата сме полу-спящи по време на кърменето Laughing.А когато го оригвам, чакам само 2-3 мин.
Но ми прави впечатление, че той напоследък се оригва самичък,без моя помощ.

# 3
  • Мнения: 11 003
Опитвах се в началото, но много рядко успявах да я оригна и се отказах.

# 4
  • Мнения: 674
 Не я будя. Отначало се притеснявах, но... И без това трудно заспива вечер и да я събудя...ааа...не... Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 321
Лекичко го навдигах и ако се оригне да но ако не успея до 5 мин го слагах да си легне.
Ако се събужда не го пипай. Peace

# 6
  • Мнения: 753
Когато усетех, че е глътнал въздух, оригвах го /ако успея/ може и по няколко пъти - зависи как е сукал. Но винаги заспиване /досукване/ на гърда.
/То после се будеше от въздух в стомахчето,нооо какво да сторя - пак сукане,оригване,сукане...и така до към 3 месеца и положението се пооправи Wink/

# 7
  • София
  • Мнения: 1 235
И моето жабче не обича да се оригва. Аз бая я друскам докато поне малко оригне, защото иначе връща и се притеснявам да не се задави.

# 8
  • Мнения: 373
Моята кукла също трудно се оригва. Случва се да заспи и след 1 час да се събуди да се разкриви икато я вдигна и я порускам чак тогава да се оригне. Лошото е че като не се е оригнала повръща.

# 9
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Заспал или не винаги го вдигам да се оригне.Ако не се оригне така или иначе ще се събуди със болки  в коремчето и после ще  е още по-крив.Поне ние сме така.Затова  винаги  го оригвам - обикновенно е по 1-2 силни оригвания едно след друго.Оригва се почти веднага след хранене.
Вили

# 10
  • Мнения: 521
Здравейте и мойта беба се оригва доста трудно.Даже да не кажа почти никога не го прави. Слагам я на рамо, потупвам я, но това е любимото и място за спане. Като я сложа в кошарката започва да хълца и пак се слагаме на гърда.
Но ме е страх защото знам, че трябва да се оригне. Друг е момента, че издава много звуци и някъде между тях се оригва - ама някой път!

# 11
  • Мнения: 1 531
а бе понякога не, ама внимавам МНОГО МНОГО МНОГО после да не повърне Praynig

Общи условия

Активация на акаунт