Имен ден на Кристиан?

  • 28 381
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Не знам дали темата ми е за този форум, но ще се радвам да ме светнете кога Кристиановците празнуват имен ден, че имаме разногласия в семейството newsm78 Thinking

# 1
  • Мнения: 13 512
на Коледа- идва от Christ- Христос, а не от cross- кръст. Подозирам,че спорите дали е на коледа или  на Кръстовден

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз знам за Кръстовден

# 3
  • Мнения: 57
Подозирам,че спорите дали е на Коледа или  на Кръстовден

Мдааааа newsm62 newsm62 точно това спорим (нарочно не казах, за да не повлияя на отговорите), но като гледам и тук има различни мнения (което и очаквах, де)

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за туй и на 2-та празника, викам аз  Thinking

# 5
  • Мнения: 3 271
Защо не питате някой свещенник  Peace

# 6
  • Мнения: 57
за туй и на 2-та празника, викам аз  Thinking

и на мен това най-много ми допада Grinning

Защо не питате някой свещенник  Peace

Millena, смятаме да попитаме свщеника на кръщенето Simple Smile Надявам се той да ни посъветва

# 7
  • Мнения: 206
В календара ми пише на 14ти септември - моят син също е Кристиян и тогава празнуваме.

# 8
  • Мнения: 364
Зависи.
Ако е кръстен на някого, примерно на дядо си Кръстьо - има имен ден на Кръстов ден.  Ако Кристиян е перифразирано от Христо, Христина - има имен ден на Рождество Христово.
Ако името няма връзка с баби и дядовци - тогава се празнува на Кръстов ден.

Пример:
Аз се казвам Петя и би трябвало да имам имен ден на Петков ден. Кръстена съм на баба си Пенка, затова имам имен ден на Петров ден - така казват всички свещеници, които сме попитали!

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 16:27 от love_sunrise

# 9
  • Мнения: 453
Аз съм Кристина и празнувам на Коледа.
Кръстена съм на Кръстьо, но Кръстов ден е много тежък пост, не е празник.
Питах свещеник и той ми каза, че е по- добре на Коледа!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Питайте свещеник наистина. Но в крайна сметка не пречи да си изберете едия ден и да празнувате на него.
И аз съм Петя и много хора ме убеждават, че трябва да празнувам на Петровден. Но аз пък съм кръстена на Дядо си Петко и естествено празнувам на Петковден.

П.П. Моето лично мнение е да празнувате на Кръстовден. Така детето ще има още един повод да получава подаръци. Иначе именият му ден ще се слее с Коледа когато така или иначе всички деца получават подаръци. А до определена възраст те са много важни за децата.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Ние празнуваме на Коледа.Казва се Кристиан.И идва както монда каза от Christ/Христос.

# 12
  • София
  • Мнения: 256
на Коледа

# 13
  • Мнения: 4 155
И ние празнувахме имения ден на Кристиан на Коледа, тъй като тръгнахме от името Христо.

# 14
  • Мнения: X
ние го отбелязваме скромно на 14 септември

а според тукашния календар (протестантски) - датата е 13 ноември - ден на Кристиян, Кристер

ето, че имаме 3 варианта засега

да са ни живи и здрави

Общи условия

Активация на акаунт