Имам проблем с храненето !!!!

  • 477
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мили мами ние с моя малък мъж сме на 12 дни , но аз имам само по 40 мл. кърма в гърдата на хранене и доктората каза да се дохранваме . И така той си изяжда кърмата , но от вчера млякото не иска да го яде , не диша правилно . Появява му се едно хрипче когато яде и той започва да се дави и е много страшно , защото целия посинява . Това хрипче се появява само когато яде . Ако някой е имал моя проблем или знае какво да направя да сподели .
Мерси предварително .

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
За това хрипче е най-добре да идеш на лекар. Или леко да промениш позата на кърмене Thinking така отдалеч едва ли ще може да ти каже някой, на какво се дължи. Rolling Eyes
За храненето, аз не бих цедила, ако няма нужда, а кърмя на поискване. Т.е. всеки път, когато бебето е гладно, и по толкова дълго, колкото то иска. Без да гледам часовници и грамове.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 695
Опитай да го кърмиш на поискване, без режими. Аз лично нищо не мога да изцедя, но бебето може да изсуче достатъчно, за да се нахрани ! Давай от двете гърди, ако е необходимо, след като е изсукал първата. Ако успеете да минете само на кърма, проблема с хрипчето, ще отпадне. Тук има много ценна информация на кърменето:
Библиотека
Стискам палци.  Hug

# 3
  • Мнения: 145
Сега в 12 часа даже и кърмата ми плюе , а почти не е ял в 9 часа .

# 4
  • Мнения: 2 829
Опитай да го кърмиш след като започне да заспива! В полусънено състояние бебетата сучат най-добре.
За хрипчето-не мога да помогна, но на двое място бих се посъветвала с лекар.
Относно добавката-не мисля, че е нужна. Аз никога не съм могла да изцедя повече от 10-20 грама и от двете гърди, но бебето ми си суче и се нахранва доволно (можеш да видиш във подписа ми че върви едричък, а дори и сега основно с кърма се храни).
Количеството изцедена кърма не дава информация колко кърма имаш.
Опитай да кърмиш на поискване-всеки път, когато ти се стори, че бебето е гладно, ако след като бебето само пъсне гърдата изглежда гладно-предложи и другата гърда.
Желая ти успех и скоро да решите проблемите.
 Hug

# 5
  • Мнения: 1 691
За хрипчето най-добре да го види лекар.
Колкото до малкото кърма - аз лично никога не успях да изцедя повече от 50 мл кърма от двете гърди общо, и въпреки това бяхме почти само на кърма до 5 месец.
Не разбрах дали кърмиш или се изцеждаш и даваш с шише. Ако кърмиш, задължително предлагай и двете гърди на хранене, защото така се стимулира най-добре производството на кърма. Процедурата е следната - кърмиш от едната страна, докато се пусне, вдигаш да оригне и предлагаш другата.
Ако се цедиш и по една или друга причина не искаш или не можеш да го върнеш към гърдата, най-добре е да цедиш и двете гърди поне през два часа - хем да стимулираш лактацията, хем да изцедиш повечко.
Стискам палци да се нормализират нещата!

Общи условия

Активация на акаунт