Има ли ред при никненето на зъбчетата?

  • 1 230
  • 8
  •   1
Отговори
Близнаците ми са поти на 6 месеца(без 10 дни).На единият му пробиват предните горни зъби,а и другият май ще го последва.Според някои трябвало първо да изникнат предните доли зъбчета.Имам по-голяма дъщеря(на 4,6години),но не помня при нея как беше.При вас как беше?

# 1
  • Мнения: 649
Първо бяха долни -предни, след това горни - предни, после страничните, но не помня как бяха точно, а сега ни мъчат предкътници. (при двамата растяха в еднакъв ред)

# 2
  • Мнения: 7 803
няма ред. едната изкара зъб на 7 месеца, другата на 13  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 950
и според мен няма ред. на Йоана първите 4 зъба вървяха по книга и от там нещата се разбъркаха тотално.

# 4
  • Мнения: 7 803
теди е на 22 месеца и още има само 2 долни резеца  Shocked

# 5
  • Мнения: 3 336
Има ред, но не важи за всички деца. При Ели порастнаха като по учебник, Ники на 11 месеца имаше 6 зъба - 4 горни и 2 долни, сега преди 1 месец чак му избиха кътници - горни, сега един долен, а още вторите не са му изникнали долни.  Crazy

# 6
  • Мнения: 7 803
мишленце, същата работа е при нас  Crazy

# 7
  • Мнения: 990
Единия се сдоби със зъбче на 8 месеца ,а другия на 10 м. . Едва ли има ред  Rolling Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 037
на Марти на 5 м. му се показаха долните 2 и после чак на 7 започна да вади останалите,а на Влади от 7 м. и един по един ги изкара като по книга.По принцип има даден ред при никненето на зъби,като първо бяха горе и долу предни резци ,после кътни като накрая са кучешки_може и да бъркам ,все пак съм го чела преди 4 години Wink,даже визуално си представям картинката в книгата Laughing,,но естествено всичко е индивидуално все пак.Познавам и деца които първо са извадили кътник или кучешки

Общи условия

Активация на акаунт