И пак за белтъците - но за останалите

  • 1 231
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 794
Въпросът ми е инспириран от темата за разбиването на белтъците на сняг. Тъй като по тази моя рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203056.0 те не се слагат, но пък не би било лошо количеството да стане повече, а и от другаде съм чувала, че кремът ставал по-пухкав, искам да попитам дали някой има опит с добавяне на белтъците към яйчния крем и как точно става това.

# 1
  • Мнения: 22 867
Този твой съблазнителен крем предстои да го направя, но съм добавяла белтъци към други кремове. Разбивам на сняг белтъците /без захар/ и с леко бъркане ги добавям към другия крем. Става по въздушен и лек.

# 2
  • Мнения: 1 794
labrex, благодаря за отговора, но ме притеснява факта, че с крема се работи, докато е горещ. И не знам дали белтъците могат да се добавят към гореща или трябва само към изстинала смес.
Иначе добавих в рецептата това пояснение.   bouquet

# 3
  • Мнения: 22 867
Аз съм ги слагала в леко охладен крем, ако и твоят се изчака да се охлади и се смеси с белтъчния сняг, мислиш ли, че нещо може да не се получи?
Трябва да се пробва. Ами, освен да ме изчаката аз да опитам. Grinning

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 19:35 от labrex

# 4
  • Мнения: 422
Правила съм крем Дипломат по следната рецепта и стана приятен, лек и въздушен.Слагат се разбитите на сняг белтъци, но повече от 12 часа не е хубаво да седи, на дъното се втечнява.

Крем „Дипломат“
Списък на необходимите продукти за 4 порции:
1 л прясно мляко; 1 с. л. масло; 500 г захар; 6 яйца; 6 с. л. брашно; 1 с. л. какао

       
Начин на приготвяне:
1. Млякото се налива в тенджера и се сварява. От захарта се отделя 1 1/2 ч. ч., останалата се разбива заедно с жълтъците.

       
2. Mаслото се слага във врящото мляко, след това се сипват разбитите жълтъци и се разбива до получаването на хомогенна смес.

       
3. Кремът се сгъстява с размитото в малко студена вода брашно, като се бърка енергично.

       
4. В тенджера се сипва 1 ч. ч. захар, загрява се и се карамелизира, като се бърка с дървена лъжица. След това в съда се налива половината от крема и хубаво се разбърква.

       
5. Белтъците се разбиват с 3 с. л. захар.

       
6. По-голяма част от разбитите белтъци се прибавя към крема с карамел, една малка част се оставя за украса, а останалите се сипват в жълтия крем.

       
7. Какаото се смесва с 2 с. л. захар, налива се малко вода и се вари, докато се получи еднородна смес.

       
8. Кремът с карамел и жълтият крем се сипват в подходящи чаши, като се редуват.

       
9. Във всяка чаша се поставя розичка от белтъка.

       
10. Накрая десертът се полива с какаовия крем и е готов за сервиране.

Така изглежда моя крем.Рецептата е от Перфектната вечеря.

# 5
  • Мнения: 1 794
Ооооо, ще го направя и така някой ден. И така трябва да изглежда по принцип - малко по-редичък. На мен ми стана доста гъст.

# 6
  • Мнения: 22 867
Правила съм крем Дипломат по следната рецепта и стана приятен, лек и въздушен.........

Този на lst съм го хапвала, разкошен е!  bouquet Grinning

Общи условия

Активация на акаунт