как поставяте новороденото да спи?

  • 2 190
  • 23
  •   1
Отговори
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Въпреки, че имам опит, в последно време слушам и чета различни мнения по въпроса в каква поза трябва да спи бебето първите 3 месеца.
Всички знаем за ужасния Синдром на внезапната детска смърт. Последните изследвания доказват, че е много важно как се поставя бебето да спи. Препоръчва се да спи по гръб с крачета допряни в леглото и да не е много завито. Това не пречи главата му да е обърната настрани за да не се задави.
В много книги, включително и във този сайт, се препоръчва поставяне настрани като периодично трябва да се обръща. Наслушах се и на много проблеми с изкривени главички Shocked

Със Зайед следвах препоръката за леко и свободно обличане, без стегнато повиване. Спане по гръб с крачета опряни до леглото. Поне първите месеци. Обръщала съм го настрани само като е бил болен и е повръщал. После започна сам да си се обръща...

Та, какъв е вашият опит?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Дъщеря ми като новородена спеше само по гръб,по едно време се наблюдаваше леко изкривяване на главата,но като порасна се оправи.Сега вече на година спи само по корем-това е скромния ми опит!

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Поставях го настрани, по препоръка на педиатърката.

# 3
  • Мнения: 27 524
Педитата тук ми препоръчваха по гръб. Моят инстинкт обаче ме караше да го слагам настрани. Така правех  Peace Темата е доста дискутирана, в търсачаката е пълно с такива теми, може и там да метнеш едно око.  Hug

# 4
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Както и да го слагах - той все си спеше по гръб с главичката на една страна  Peace

# 5
  • Мнения: 1 596
на мен в майчин дом ми казаха че трябва да се слага на дясно след като се нахрани,и през два часа да се обръща на другата страна.

# 6
  • Мнения: 1 371
Както и да го слагах - той все си спеше по гръб с главичката на една страна  Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 296
Аз го слагах на една страна, като му сменях посоките след всяко хранене. Към втория или третия месец започна да се обръща по гръб да си спи  Peace

# 8
  • Мнения: 521
Слагам и на страни и по гръб с главичка на страни.

# 9
  • Мнения: 7 914
по гръб Peace

# 10
  • Мнения: 274
По гръб. Peace

# 11
  • Мнения: 674
 Аз я слагах настрани - През деня с лице към прозореца, а през нощта - към спалнята, за да мога да си я гледкам! Така си го измислих за най-удобно и да не забравям кога как съм я сложила, защото не може все на една страна да спи! Сега вече как и да я сложа.....все едно има шило на дупето! newsm32

# 12
  • Мнения: 8 242
Аз го слагах настрани, а той от 10тия ден се извърташе по корем.. и започнах да го слагам по корем.. И досега така си спи най-добре  Crazy

# 13
  • Мнения: 10 983
Слагах я настрани, като редувах лява и дясна. В края на 1 месец започна сама да се обръща по гръб и оттогава си спи така, само главата й е настрани.

# 14
  • Мнения: 948
Точно както си описала в първия си пост: задължително по гръб, никакви възглавници, юрганчета, плюшковци и други финтифлюшки. Доказано е, че това е най-безопасната поза - защо да си правя експерименти???

Ето ви таблицата:
http://sids.org/nfeaturedques.htm

Общи условия

Активация на акаунт