плащат ли редовно от НОИ

  • 1 321
  • 15
  •   1
Отговори
здравейте, аз трябва да раждам през септември. Интересува ме дали от НОИ превеждат редовно парите в дебитните карти, имате ли проблеми

# 1
  • Мнения: 1 251
И да и не. Първият ми болничен дойде към 32-33 ден, а за втория чаках 50 дни, през които многократно правих опити да се свържа с НОИ, за да видя къде е точно проблема. Оказа се, че проблем няма-просто чакане му е майката. А за следващите не ми се мисли. Дано да идват навреме.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
По принцип ги плащат навреме, но след като родиш малко забавят нещатата и после отново влизат в ритъм.Имам телефони на НОИ -София за справки за болничните, ако ти потрябват- пиши ми.

# 3
  • Мнения: 1 216
На мен ми предстои първо плащане, но ме предупредиха напатили мами, че се бавят поне месец и половина 1вите кинти

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Абе не е точно така, забавянето идва след раждането, че нали се застъпват болнични или ако преноси човек се довнасят. Плюс това забавянето често е предизвикано по вина на работодаля, нищо че парите минават през НОИ. Просто работодателя не казва навреме, какви приложения са необходими и от НОИ връщат болнични.

# 5
  • Мнения: 772
Не искам да те отчайвам,но аз още чакам мартенското си майчинство...

# 6
  • Мнения: 983
При мен винаги навреме  Peace

# 7
  • Мнения: 674
Не искам да те отчайвам,но аз още чакам мартенското си майчинство...

 А аз - априлското! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 обадете се в НОИ и питайте защо ги бавят, може да има проблем - 029261971, 9261990, 9261798.

# 9
  • Мнения: 76
ха, тъкмо да ви попитам и аз, на коя дата горе-долу ги превеждат парите, знаете ли? newsm78

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
За всички,които си чакат майчинството  да се обърнат към работодателя,а не да обвиняват НОИ PeaceАз,на 10 всеки месец имам преведени пари,но работодателят ми е коректен и си внася осигуровките!

# 11
  • Мнения: 305
И аз не мога да хвана на коя дата ми ги превеждат Thinking

# 12
  • Мнения: X
И аз все чакам...чакам...

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз доколкото знам ги превеждат до 30 дни след като са внесени осигуровките и болничния за съответния месец.ПРИМЕР: Аз съм в болничен от 1 юни,но работодателя ми е превел осигуровките и болничния(който е от 1 юни) на 1 юли(когато е и крайния срок за внасяне на осигуровките) и сега може да се наложи да чакам до 1 август,тоест забавяне от 2 месеца

# 14
  • Мнения: 1 925
Не плащат... още си чакам парите от март месец #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт