Ще почернея ли с фактор 50+

  • 4 701
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте момичета,
Ходих наскоро на лазерна епилация и ми се налага на морето да ползвам много висок слънцезащитен фактор.
Досега съм ползвала- 4 или 8 на Nivea.
Сега ще ходя за една седмица и си взех на Eucerin 50+.
Та мисълта ми е имам ли някакви шансове да хвана тен с толкова висок фактор.
Някой ползвал ли е такива високи фактори независимо от марката и какъв е реузлтата.
По принцип съм бяла и в началото се кафяво- зачерявавм и после хващам тен , но доста нетраен- за около две седмици след морето ми пада.

# 1
  • Мнения: 778
Миналото лято аз ползвах 20-ти фактор на Нивеа, защото и аз съм много бяла. По принцип поне два месеца преди да замина на море ходя на солариум, но миналата година нещо не се задействах навреме и се наложи да замина беличка на море. И ... си взех 20ти фактор, че поне да не стана на керемидка още от първия ден на плажа. Та мисълта ми беше, че до петия ден потъмнявах с много бавни темпове - там където се бях намазала кожата ми мнооооооого бавно хващаше тен, а на ходилата - че бях забравила да ги намажа  Joy Joy Joy ми бяха станали като на циганче Simple Smile)) ....
А 50ти фактор - не знам - може и да не потъмнееш!

# 2
  • Мнения: 581
Аз мажа малката с такъв фактор на VICHY и за цялото лято вкл. и на морето досега е хващала съвсем лек тен.Но аз изобщо не  държа да е черна, предпочитам да е защитена от слънцето.

# 3
  • Мнения: 1 546
От две години започвам морето с Виши 50ти и към 4-5 ден след първото нанасяне на 50ия фактор мажа с по-малък и така постепенно почернявам.Никога не съм изгаряла за тези две години, нито съм се белила.Сега пак ще започна с 50ти на Eucerin.

# 4
  • Мнения: 3 830
Трудно и бавно ще се осъществи, но не е невъзможно.

Използвам фактор 60 за бялата ми кожа и резултатът след 10 дни слънчеви бани е малък.

# 5
  • Мнения: 1 313
След лазерна епилация не забраняват ли седенето на слънце? newsm78
Хваща се тен, но по-бавно и по-здравословно.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 814
Много, много бавно.
Аз дори с фактор 25  не мога да потъмнея.  Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Мажех си лицето с крем с фактор 50...ходех на солариум същевременно...сега лицето ми е една идея по-бяло от тялото...така че определено има ефект от тези кремчета  Peace

# 8
  • Мнения: 1 313
Ще почернееш, но много бавно. И все пак това е по-добрия вариант, от колкото да си излагаш кожата на слънце след лазерната епилация. Бих те посъветвала и да стоиш повечко под чадъра. Приятно изкарване на моренцето Wink

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Ще почернееш Simple Smile
 Детето ми го мажа с 60-ти фактор и вървим уж по сянка.Вчера като го къпех и видях колко много е почернял.

# 10
  • Мнения: 302
Ще потъмнееш. но ще стане с повече слънчеви бани

# 11
  • Мнения: 4 053
няма да почернееш,
.........от опит Wink

# 12
  • Мнения: 7 106
 Фактор 50+ по принцип се води сън блок, което значи че намазан с такъв фактор не чернееш, тъй като има някакви специални частици, които отразяват лъчите и не позволяват проникването им в кожата.
Ползвам за дъщеря ми 50+ на Виши и предишните две лета от морето се връщаше даже по-бяла отколкото е  Laughing. Нямам намерение да я пека, а да предпазя кожата и.
Тъй че най-вероятно тен няма да имаш  Wink, което не е чак болка за умирачка.

# 13
  • Мнения: 9 095
ползвам на Авен 50 фактор, мъжа ми вече цял месец ме води на плаж и така почерня, аз дори и загар нямам, единствено ходилата ми са придобили тен, но и там ще слагам Peace

# 14
  • Мнения: 1 733
Ами според мен е малко вероятно да почернееш, но пък ще се радваш на слънцето без да се притесняваш, че ще увредиш кожата си.

Общи условия

Активация на акаунт