Запушени канали след 5м кърмене!!!

  • 743
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте мами, имам нужда от помощ
Бебчо е на 5м,кърмим се и не сме имали проблеми ,но преди 1 седмица ми се възпали едната гърда.
Ходих на лекар изписаха ми антибиотик и ми казаха да не кърмя от тази гърда, да минаваме на АМ
не ги послушах и продължаваме да се кърмим, но не зная дали не й е малко/казаха ми че и да мине в болната гърда ще има по-малко мляко/ и  бучиците на гърдата си стоят,въпреки че изпих антибиотика

# 1
  • Мнения: 1 321
За запушени канали обикновенно помага Лецитина ето тук има инфо за него
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136347.0.
А на мен специално освен него ми помогнаха много пресни зелеви листа изстудени и намачкани.Слагах ги в сутиена и така спях цяла нощ.На сутринта малкия ме изцока и всичко приключи.
Друго което помага за отпушването е топли компреси с душ или памперс.
Успех и кажи как са нещата. Peace

# 2
  • Мнения: 5 500
Като имах бучици, но това беше в самото начало, слагах го да суче основно там. Ако могат да ти намерят прясно, неосолено сирене, слагаш една плочка в сутиена. На мен ми помогна с първото дете сиренето, с второто не, само упорито сукане! Бебето е най-добрата помпа!

# 3
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
На мен скоро ми се случи, премина за ден и половина, като давах на малкото да суче само от тази гърда.
Говоря за бучка колкото кокоше яйце...
Успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 236
На мен ми се беше запушила едната гърда в края на 1-я мес. и пих антибиотик- Цефалексин- той е позволен при кърмене. Кърмех и от болната гърда, макар че болеше. Слагах горещи кърпи и цедях, пих и хомеопатично- Незнам кое от всичко помогна,но веднага щом почувствах подобрение спрях антибиотика- мисля,че 4 дни го взимах.
Дано да се оправи бързо проблема ти и да продължите да се кърмите.

# 5
  • Мнения: 356
Много неприятни са тези запушвания... на мен ми се случи за първи път след двумесечно безпроблемно кърмене, после още няколко пъти  ooooh!  За отпушване на каналчетата се правят топли компреси (много удобно е с памперс, пълниш го с топла колкото можеш да търпиш вода), после кърмене първо от засегнатата гърда или изцеждане с помпа или на ръка. Аз установих, че бебето е най-добрата помпичка  Laughing Лецитинът също помага, това не е лекарство, а хранителна добавка и не вреди. Ако успееш и да изпълниш акробатичния номер с кърменето над бебчето, подпряна на колене и лакти...  Laughing Майтапът настрана, помага! Само гледай да нямаш публика, че...  hahaha  Joy
Виж още http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161545.0 и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163670.0 .
Успех!   bouquet

# 6
  • Мнения: 675
brani 2007,възмутена съм от некомпетентността на докторите.Най-им е лесно да си изпишат антибиотика.Как ще се отпушат каналите,като бебето не суче от нея гърда?Аз имам бебче на 3 месеца.Миналата седмица имах бучка на лявата гърда.Започнах веднага с горещите душове,горешите компреси,леки масажи(защото е болезнено).Обилно количество течности(минерална вода,фрешове).Давах на бебка да суче повече от болната гърда.След това доизцеждах не с помпата,а на ръка.По качествено е изцеждането на ръка.Хващаш ареолата от двата края,натискаш рязко настрани и навътре.Неприятно е,но няма как.Трябва да се и доизцеждаш.И преди всяко кърмене,докато се отпушат каналите е хубаво първо да си наложиш горещ компрес върху болната гърда(поне 10 мин.) и тогава да започнеш с кърменето от нея гърда.Разширяват се кръвоносните съдове и мляко потича много бързо.Това способства за по бързото  отпушване на запушените каналчета.Желая ти успех.Дано се оправиш бързо.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 170
Що за неграмотен лекар? Той май кърмачка не е виждал!
Подкрепям мнението над мен, но помисли за количеството течности, които приемаш. Може би не трябва да го увеличаваш, ако към момента е достатъчно кърмата. В повечето случаи компреси и кърмене или изцеждане и хвърляне за известно време е  достатъчно. Най-тежкото ми запушване беше, когато имах бучка колкото половин кайсия при напълно изсукано мляко от 9-месечно бебе. 24 часа се борих с компреси и кърмене, докато рано сутринта отидох при хомеопатката и 20 мин след приема на лекарството на един светофар се опипах и се разплаках от щастие! каналчето се беше отпушило и бучката я нямаше!!! Кърмих общо 2г и 1 месец! Причината може би беше в кортикостероидни капки за очи, които си бях слагала 7 дни в концентрация 6 пъти по-ниска от предписаното!
Пиши ми ако искаш координати на хомеопати. Имам препоръки за София и Бургас-не пишеш откъде си.
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 051
Може да ти се запушат и след повече от година кърмене...случва се.
При мен се запушиха по най-механичен начин -  разнасяне на бебе само от едната страна с часове, гърдата притисната,  бебето тежи, е ...резултатът го знаеш.
Кърмиш от болната гърда често или поне всеки път като кърмиш, горещ душ няколко пъти на ден, зелево листо профилактично в сутиена и лецитинът не вреди, но може и без него да ти се размине...
Не бързай с антибиотика ако не си опитала действащите много по-безвредни начини.
Успех.

# 9
  • Мнения: 339
Много помага мазане с Рефригеранс-2 пъти на ден-можеш да продължиш да кърмиш, но го отмиваш добре преди това+компреси със спирт и риванол през нощта. В никакъв случай не спирай с кърменето! Успех!

# 10
  • Мнения: 264
На мен ми се запуши каналче, когато бебчо беше на 4 месеца, като с първото си дете изобщо никога не ми се беше случвало, а кърмих до годинка. Запушването ми се получи от сутиен с банел, казвам ти да знаеш, че става и от механично притискане, миналата седмица отново се запуши  и то от скачане в басейн!!! Оправих се антибиотик и много сукане от болната гърда - всеки път започваш от нея и после даваш другата. При запушена гърда, млякото в нея намалява, така че не се шашкай. ОСвен това ако вдигнеш температура и те втресе, задължително минаваш на антибиотик + кърмене. Внимавай какво слагаш на гърдата, за да не я инфектираш. В моя случай двата пъти пих антибиотик, защото вдигнах температура, а третия път бебчо ме излекува, но нямах температура. Няма страшно, когато вземеш мерки навреме, всичко се оправя!  Hug

# 11
  • Мнения: 2 332
Досега съм правила може би над 10 запушвания - за две от които/първите две/ не ми се размина АБ, но защото 3 дена не можах да сваля Т от порядъка на 38,6-39 градуса - или по-точно я свалях за малко, докато действаше Адвил-а. Д-рката също като на теб ми каза да не кърмя от запушената гърда, но аз не я послушах - и слава Богу! Детето ми помогна най-много, както и ръчно цедене - избягвай най-добре помпата. Давай на бебчо да суче най-често от болната гърда. И да, може леко да намалее лактацията като се разкара бучката, но се възстановява бързо  Peace.

Успех и бързо възстановяване!

# 12
  • Мнения: 439
Опита показва, че бебето е най-добрия смукател. Когато има проблем слагай първо да суче на болната. Ако имаш ранички, на систъра й помогна навремето едно лекарство, с което мажат циците на козите. Ми така е ние сме като едни козички. Доят ни и се доим, само и само мляко да има.

# 13
  • Мнения: 1 117
Все още ми се случва да имам грижи с едната гърда. Оправям се с горещи компреси и първо слагам да суче от засегната гърда . За два дни най-много се оправям Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 15:05 от bopsi

Общи условия

Активация на акаунт