Ниско тегло на дете

  • 1 269
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Имам въпрос, който много ме тревожи:
Защо може дете в продължение на 5 години да стои на едни и същи килограми? Confused
Има ли някакви норми, под които здравето му е вече застрашено и се налага някакво лечение? Как се установява това?
Ще съм благодарна на всякакви мнения и съвети.

# 1
  • Мнения: 526
Всеки педиатър може да ти каже дали детето ти е в норма относно килограмите и възрастта. Аз имам книга "Книга за майката" от Христо Михов и вътре има таблици. Моето е на 5г и 9м но тежи 20кг, за ръстта и годините си е малко под средната норма. Но ние поначало сме си злояди. За всяко дете е ендивидуално. Ако не боледува детето не се притеснявай, но все пак се консултирай с някого.  bouquet

# 2
  • Мнения: 371
Брат ми тръгна в първи клас на 6г  16кг, а сега е...  ooooh!  Спокойно!!!

# 3
  • Мнения: 4 053
на моя позната,детето и е така,
и тя е спокойна,
защото детето е здраво,
но за твое успокоение,говори с педиатъра ви Peace

# 4
  • Мнения: 74
И моят син от година и половина не е качил и грам.На 2г.и 7мес. е и е10кг.,но той всеки месец е болен.Всякакви вируси ,грипове и други такива го хващат.Отделно е и злояд.Като казвам на личната тя се усмихва и казва че няма страшно,но аз се притеснявам и за това и аз ще следя темата.

# 5
  • Мнения: 526
Вдигнете имунитете на детето с Изопринозин, той е имуностимулатор и витамини Мултавитастал за апетит.

# 6
  • Мнения: 24 467
Имам въпрос, който много ме тревожи:
Защо може дете в продължение на 5 години да стои на едни и същи килограми? Confused
Има ли някакви норми, под които здравето му е вече застрашено и се налага някакво лечение? Как се установява това?
Ще съм благодарна на всякакви мнения и съвети.

И на мен ми се вижда странно за пет години килограмите на детето да не се променят /особено ако става въпрос за малко дете, ненавършило 7-8 години, когато растежът по принцип е интензивен/. А ръста изменен ли е за тези години? Какви изследвания сте правили до сега и при какви специалисти? Резултати до момента?
Много е различно когато говорим просто за слаби или дребни деца, друго- за дете, което не расте /ако е така, затова питам за ръста/.

# 7
  • Мнения: 3 146
Вдигнете имунитете на детето с Изопринозин, той е имуностимулатор и витамини Мултавитастал за апетит.
Не, изопринозинът е по лекарско предписание. Много е силен!

# 8
  • Мнения: 130
МОМИЧЕТА, не знам дали е редно или не, но и ние сме подобни. На 1год.и 9 мес. сме, нямаме апетит, килограмите не помръдват, растем с по 1 см. Педиатърките само разказват, че сме добре, да не насилваме децата да се хранят, било от жигети т.е. съвети един куп, но нищо практично.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Защо може дете в продължение на 5 години да стои на едни и същи килограми? Confused

в това силно се съмнявам. Може така да ви/ти изглежда, щото детето да е качило не повече от 1-2-3кг. за тези 5г. И понеже дърпат и много на височина, ви се струва, че нищо не качва.

Общи условия

Активация на акаунт