лекарство от US за България

  • 675
  • 12
  •   1
Отговори
Преди малко разбрах, мои близък роднина в България е доста зле и се нуждае от лекарство за раково болен, koeтo там е трудно достъпно, не като цена, а много трудно се намира.Знаете ли как мога да го взема от тук, дали тукашен лекар би го изписал, или биха приели рецепта от България?

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не, не мисля, че можеш да го купиш с българска рецепта. Дали приятелят ти няма възможност да дойде тук на преглед и да му бъде изписано това лекарство?

# 2
  • Мнения: 3 478
Хмммм newsm78, това ми се струва невъзможно. Аз поне знам че току-така не изписват лекарства ако няма пациент насреща. Единствено което се сещам е от тези интернетните аптеки ако може да си го набавите. Там нали казват ставало много лесно да вземеш каквото и да било.

# 3
  • Мнения: 239
Popitaj v apteka, dali njama da ti prodadat lekarstvoto s bylgarska rezepta. V Avstrija pri vsichki sluchaj stava s bylgarska rezepta , dori bez prevod, nali lekarstvoto e napisano na latiniza.
Jelaja ti kysmet!

# 4
  • Мнения: 1 783
Съмнявам се, че ще го дадат без рецепта. Попитайте за всеки случай, може и да направят изключение. Може би трябва да преведете медицинските документи и рецептата на английски да ги представите на лекар и той съответно да ви напише рецепта за тук. Попитайте и в болниците, има много добри хора, които могат да се опитат да ви помогнат.

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Понякога се е налагало да взимаме лекарства, които ги няма в България, за близки. Обикновено не се дават без рецепта, но когато кажеш, че е за близък човек, и че няма как да дойде, много рядко някой се запъва за правилата. Кой болен мозък ще си прави експерименти със себе си, взимайки лекарства за някоя тежка болест, без да е болен от нея? newsm78
Става дума за Испания, да уточня.
Пробвай, може да ти дадат.  Hug

# 6
  • Мнения: 1 147
Доколкото разбирам си в Щатите, нали? Не вярвам в аптеката да ти дадат лекарство без рецептата. Също така много се съмнявам в това да приемат рецепта, издадена някъде другаде. Не те съветвам да ползваш и сайтовете за лекарства из интернет, защото с това шега не бива.
Според мен, единствения ви шанс е някой лекар, онколог тук да се запознае с документите и да издаде рецепта на това основание. Това значи да преведете всичко, медицински документи и рецептата ( или информация за съдържанието на активните съставки). Това, че не минавате през местната система вероятно драстично ще увеличи цената, имай го предвид.
Кажи как вървят нещата и дали с нещо можем да помогнем. Имам позната онколожка, ако трябва ще я попитам как стои въпроса.

# 7
  • Мнения: 3 491
Преди малко разбрах, мои близък роднина в България е доста зле и се нуждае от лекарство за раково болен, koeтo там е трудно достъпно, не като цена, а много трудно се намира.Знаете ли как мога да го взема от тук, дали тукашен лекар би го изписал, или биха приели рецепта от България?
Съмнявам се изброените варианти да работят, но си мисля, защо не се опитате да пишете диретно на фирмата производител на лекарството, може би на отдела по Public Relations? Ако включите в писмото и лекарска диагноза и препоръка, може би ще е още по-добре.
Фармацевтичните фирми имат интерес да продават.
Лекарите и аптекарите имат интерес да си пазят гърба.
Стискам палци!

# 8
Момичета, много ви благодаря за отговорите и подкрепата! В Щатите съм и става въпрос за чичо ми, който бил вече доста зле.Мисля да потърся онколог наблизо, и да попитам и в болница евентуално и ако се съгласят, да преведем документите. Ще попитам и в аптека дали приемат български рецепти. Tова за фирмата производител звучи добре като идея, тъкмо днес, лекарството е продукт на Novartis. Много ви Благодаря!

# 9
  • Мнения: 3 491
Момичета, много ви благодаря за отговорите и подкрепата! В Щатите съм и става въпрос за чичо ми, който бил вече доста зле.Мисля да потърся онколог наблизо, и да попитам и в болница евентуално и ако се съгласят, да преведем документите. Ще попитам и в аптека дали приемат български рецепти. Tова за фирмата производител звучи добре като идея, тъкмо днес, лекарството е продукт на Novartis. Много ви Благодаря!
Съпругът ми работеше преди няколко години по проект в Novartis. Идеята е негова, въз основа на запознатостта му донякъде с практиката на фирмата. Според него единственият проблем би бил, ако лекарството е все още в clinical trial, тогава няма да го дадат. Дано да е прав.
Стискам палци пак.

# 10
Блажка, много благодаря! Вече имам надежда, че може и да се добера до това лекарство.

# 11
  • Мнения: 3 880
В Германия може да се се купуват лекарства с български рецепти, може и при вас да може, не пречи нищо да попиташ.
Успех

# 12
  • Мнения: 884
В Америка е сигурно ,че няма да ти дадат лекарство без рецепта !

Общи условия

Активация на акаунт